ŠVENČIONIŲ R. ADUTIŠKIO PAGRINDINĖS MOKYKLOS NUOTOLINIO MOKYMO(SI) REKOMENDACIJOS MOKINIŲ TĖVAMS

1. Nuotolinis mokymas(is) – nėra mokytojas, kuris nuolatos prisijungęs prie sistemos. Nuotolinis mokymas(is) susideda ir iš savarankiškų užduočių ir savarankiško darbo.

2. Drauge su vaikais paruoškite mokytis tinkamą aplinką: stalas, kėdė, kompiuteris. Aplinka turėtų kuo mažiau blaškyti. Atminkite, kad kuo aplinka daugiau blaško, tuo vaikas greičiau pavargsta.

3. Jei tik yra galimybė, duokite vaikui naudotis kompiuteriu (ar kitu išmaniuoju įrenginiu su kuo didesniu ekranu).

4. Dienotvarkė – labai svarbus elementas kiekvieno mūsų gyvenime. Kuo jaunesnis vaikas, tuo svarbiau turėti aiškią dienotvarkę. Pirmoje dienos pusėje dirbame ir mokomės, vėliau – pietaujame ir ilsimės. Vakaras skirtas pramogoms ir žaidimams.

5. Padėkite mokytojams, pasiteiraukite gal reikalinga kokia nors tėvelių pagalba. Atminkite, kad mokytojai naudodamiesi nauja sistema, pirmomis dienomis patiria didelį stresą, todėl jiems taip pat reikia supratimo ir palaikymo – tai labai svarbu sėkmingam startui.

6. Sekite informaciją mokyklos MANO dienyne, mokyklos Facebook paskyroje ir interneto svetainėje.

7. Laikykitės virtualios erdvės kultūros. Prieš pradedant nuotolinio mokymo(si) procesą labai svarbu vaikams paaiškinti, kad bendravimas virtualioje erdvėje turi būti mandagus, neįžeidžiantis (toks kaip realioje aplinkoje), o mokytojo pamoka – tai autorinis darbas, kuris negali būti įrašomas ar/ir platinamas be mokytojo raštiško sutikimo. Taip pat, vykstant virtualiai pamokai, draudžiama filmuoti/fotografuoti ar kitu būdu kurti skaitmenines kopijas.

8. Nepamirškite pamokų kultūros. Tėveliai taip pat turėtų gerbti pamokos laiką ir mokytojus bei stengtis netrukdyti, nevaikščioti, nenešti vaikams užkandžių ir pan.

9. Pertraukų tarp pamokų metu atitraukite mokinį nuo ekrano. Galite paprašyti vaiko Jums padėti, kažkur nueiti ar išvesti augintinį į lauką. Atminkite, kad fizinis atitraukimas yra būtinas gerai protinei veiklai.

10. Nuotolinio mokymo(si) metu tėveliai neturėtų užkrauti mokinio papildomais edukaciniais darbais ar užduotimis, susijusiomis su pamoka. Tai galima daryti tik tokiu atveju, jei mokinys nėra pavargęs ir tikrai matote, kad tai yra būtina.

11. Šiuo laikotarpiu rekomenduojame išnaudoti visas virtualias galimybes – lankytis muziejuje, klausytis koncertų, žiūrėti dokumentinius filmus arba tiesiog pabūti kartu, laisvalaikį leisti žaidžiant stalo žaidimus ir kepant pyragus.