Archyvas 16-10
Rudeninė išvyka į Lietuvos edukologijos universitetą
Spalio 27 d. 8-10 kl. mokiniai lankėsi Lietuvos edukologijos universiteto Technologijų ir technologinio ugdymo katedroje. Jiems magistrantė Evelina pristatė Technologijų pedagogikos studijų programą. Katedros vedėja prof. dr. Birutė Žygaitienė mokinius supažindino su galerija „Verdenė“. Mokiniai apsilankė studentų kūrybinių darbų parodoje, kur sužinojo apie tradicines ir modernias tekstilės technologijas, susipažino su konstrukcinių medžiagų panaudojimo galimybėmis. Taip pat mokiniai apsilankė maisto technologijų laboratorijoje, kurioje sužinojo apie jaunuolių mitybos įpročius. Mokiniai kartu su docente dr. Inga Kepaliene ir Technologijų mokomojo dalyko modulio studentėmis mokėsi eko kūrybos – suvėrė medelį iš rudeniškų klevo lapų. Susitikimo dalyviai lankėsi ir oranžerijoje, susipažino su šiltųjų kraštų augalais. Read the rest of this entry »
„Dainių dialogai Vilnijos krašte“
Jau nuo vasario mėnesio Viešoji įstaiga BARDAI LT vykdo projektą „Dainių dialogai Vilnijos krašte”. Spalio 19 d. jaunasis poetas Mantas Balakauskas (jo pimoji knyga „Roma“ „Metų knygos rinkimuose“ pateko į poezijos knygų penketuką), bardė Raminta Naujanytė – Bjelle bei šio projekto sumanytojas ir vadovas Juozas Žitkauskas atvyko ir į mūsų mokyklą susitikti su vyresniųjų klasių mokiniais. Tai nebuvo standartinis susitikimas, tai menininkų ir mokinių bendravimas su muzikos ir poezijos intarpais. Read the rest of this entry »
Rudenėlis atkeliavo
Ruduo… Nuo medžių krenta auksiniai lapai, į šiltuosius kraštus žiemoti skrenda paukščiai. Paskutinės daržo ir sodo gėrybės keliauja į rūsius, na, o „linksmosios daržovės“ gyvūnėlių ir žmogeliukų pavidalu atkeliavo į pradinukų rudens šventę . Gėrybės greitai susidraugavo su mokinukais, pamokė liaudies žaidimų, sportinių rungčių, parodė animacinį filmuką „Funtikas ir agurkėliai“. Filmas pamokė vaikučius, kad „ką pasodinsi, tą ir išrausi“. Vaikai padėkojo Rudenėliui už rudens dovanas ir patys buvo apdovanoti.
Ačiū, Rudenėli, kad esi !
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Svetlana Menčinskienė
Edukacinė programa geležinkelių muziejuje
Šeštos bei keli ketvirtos, penktos bei septintos klasės mokiniai spalio 13 d. aplankė Geležinkelių muziejų Vilniuje. Pasirinkę šią edukacinę programą mokiniai susipažino su kelininkų, iešmininkų, ryšininkų ir aptarnavimo srities profesijų istorija, o atlikdami įvairias praktines užduotis patys „tapo“ tikrais geležinkelininkais. Vėliau aplankė Geležinkelių muziejaus lauko ekspoziciją. Lauko ekspozicija – tai keturi aklakeliai, ant kurių sustatyta 12 istorinės geležinkelių technikos eksponatų: kelio mašinos, vagonai, traukiniai, šilumvežiai ir senas garvežys. Šalia garvežio stovi hidraulinė (vandens) kolonėlė, pagaminta Kauno centrinėse dirbtuvėse 1938 m. Ant bagažo rampos eksponuojamos senos svarstyklės, vandens garo siurblys, vagono šildymo katilas, senas didelis kelininkų darbo instrumentas-muštuvas.
Turiningai praleidę pusdienį Geležinkelio muziejuje, mokiniai pramogavo Skypark‘e – didžiausiame batutų pramogų centre Europoje.
„Studfestas 2016“
Dauguma mokinių, kurie net neįsivaizduoja, ko nori iš gyvenimo, galiausiai pasirenka netinkamą, nepatinkančią profesiją. Tokioje darbo vietoje žmonės jaučiasi nepatogiai, nesijaučia naudingi, jiems yra nuobodu dirbti. Kad ir mums taip nenutiktų, spalio 14 dieną nuvažiavome į Siemens arenoje vykstantį festivalį – konferenciją „Studfestas 2016“. Išgirdome motyvuojančių sėkmės istorijų, patarimų, kaip kilti karjeros laiptais, pasisėmėme naujų idėjų. Tarp pranešimų galėjome aplankyti zonas, kuriose buvo pristatytos įvairių kolegijų ir universitetų studijų programos, mūsų laukė žaidimai, pramogos, galėjome susirasti naujų draugų. Mokytojai irgi buvo užimti, jiems vyko pranešimai, tokie kaip „Ar galime gyventi be streso?“, „Kaip uždirbti daugiau iš to, ką moki?“ ir kt. Ši edukacinė programa buvo labai naudinga, vykusieji mokiniai pradėjo kurti savo ateities vizijas, planuoti, kur stos ir kur dirbs.
Mokytoja Kristina Grigel ir 11 kl. mokinė Gintarė Maslianikaitė