Archyvas 17-05

Pradinukų paskutinis skambutis

                        Kaip upės vanduo nepastebimai prabėgo laikas, nuplukdęs dar vienerius mokslo metus ir pakvietęs priešmokyklinukus, pradinukus ir penktokus į paskutinio skambučio šventę. O ketvirtokams buvo ypatinga diena. Ketvirtokai atsisveikino su pradine mokykla, klase, mokytoja. Gavo pirmą svarbų savo darbo įvertinimą – pradinės mokyklos baigimo pažymėjimą. Pavaduotojas įteikė geriausiai besimokantiems, aktyviausiems mokiniams padėkas. Šokiais, dainomis ir puikia nuotaika mokiniai pasitiko vasaros atostogas.

Pradinių klasių mokytojos Margarita Maslianikeinė, Jurgita Urbanavičienė

Dvyliktokams nuaidėjo paskutinis skambutis

                      Paskutinis skambutis… Kartojasi kas metai. Neišvengiamai ateina kaip pavasaris. Ateina kas metai, bet vis kitiems. Šventinis šurmulys gal ir panašus į daugelį buvusių, tačiau jis kartu ir kitoks, ypatingas. Ypatingas todėl, kad nuaidėjęs skambutis primena, jog baigėsi abiturientų nerūpestingas mokyklinis gyvenimas.  Gegužės 25dieną šią gražią ir prasmingą šventę pažymėjo Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus dvyliktokai, jų šiemet – 16.  Abiturientus mokyklos bendruomenė pasitiko džiaugsmingai, garbūs svečiai negailėjo prasmingų, padrąsinančių žodžių. Mokyklos pirmokai ne tik paskambino paskutinį kartą skambučiu, bet ir simboliškai išvedė abiturientus iš mokyklos į naują gyvenimo tarpsnį. Šventė praėjo. Prieš akis pirmasis išbandymas – brandos egzaminai. Palinkėkime abiturientams sėkmės.

Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3 klasės vadovė Gražina Lazdinienė

Pradinukų išvyka

             Gegužės 23 dieną pradinių klasių mokiniai lankėsi Švenčionių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikai apžiūrėjo gaisrinės patalpas, prisiminė saugaus elgesio su ugnimi taisykles, Didžiausią įspūdį paliko priešgaisrinės gelbėjimo priemonės, gaisrinės mašinos, į  galėjo apžiūrėti šaunamuosius ginklus, pasimatuoti neperšaunamą liemenę ir, aišku, pasėdėti policijos mašinoje, bei įjungti garsinį signalą. Dauguma vaikų pirmą kartą lankėsi Nalšios muziejuje. Visiems buvo įdomu pamatyti, sužinoti senovinių buities daiktų pavadinimus ir jų paskirtį. Aplankė Sirvėtos regioninio parko lankytojų centrą, kuris įsikūręs Šventos dvaro svirne. Kartu su centro darbuotoja pasivaikščiojo mitologiniu pėsčiųjų taku, kuriame sutiko 17 akmeninių skulptūrų. Grįžtant namo užsuko prie Lino verdenės šaltinio, prisiminė sakmę, kurią išgirdo Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre, skaniai papietavo ir atsigėrė šaltinio vandens.

Pradinių klasių mokytojos Margarita Maslianikienė ir Jurgita Urbanavičienė

 

Muziejų naktis Švenčionėlių progimnazijos kraštotyros muziejuje

                               Gegužės 19-osios vakarą penki septintos klasės mokiniai vyko į Švenčionėlių progimnaziją. Mus pasitiko su duona ir druska tautiniais kostiumais pasipuošusios mergaitės. Visi renginio dalyviai rinkosi mokyklos aktų salėje, kurioje ne tik klausėsi dainos studijos „Melodija“ dainų, žiūrėjo liaudies šokių kolektyvo „Lašas“ šokių, bet ir patys trumpam tapo aktyviais dalyviais: dainavo ir šoko. Po bendros dainos ir šokių žiūrėjome teatriuko spektaklį. Muziejų nakties dalyviai persikėlė į I laipsnio diplomu apdovanotą progimnazijos kraštotyros muziejų. Klausydamiesi kanklių muzikos, apžiūrėjome muziejų. Po arbatos pertraukėlės prasidėjo edukacinės veiklos: rankdarbiai iš popieriaus, iš vilnos, iš odos, nėrimas vąšeliu, skudurinės lėlytės rišimas, molinukų gamyba, mezgimas virbalais. Kruopščiai padirbėję, sulaukėme vakarienės: troškintų kopūstų ir bulvių su lupenomis. Pasistiprinę vėl kibome į darbą: vyko orientacinis-kūrybinis žaidimas „Muziejaus gyventojų-eksponatų-paslaptingos istorijos“. Žaidimo metu buvome priversti susipažinti su visomis progimnazijos erdvėmis. Kūrybinė žaidimo dalis – istorijų sekimas. Nakties atokvėpis – istorinio filmo peržiūra.  Kaip diena turi pradžią, taip ir naktis turi pabaigą. Susiradę naujų draugų, smagiai praleidę naktį, grįžome į namus.
7 klasės vadovė Larisa Ustinavičienė

Jaunojo pasieniečio būrelio narių šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybos

                      Gegužės 17 d. vyko jaunojo pasieniečio būrelio narių šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybos. Nugalėtojais tapo Gintarė Maslianikaitė ir Andrius German – I vieta, Brigita Šakola ir Silvestras Pancekauskas – II vieta, Kristina Makarevič ir Igor Lapšin – III vieta.

Po varžybų prie arbatos puodelio jaunieji pasieniečiai susipažino su nauju Adutiškio užkardos vadu pulkininku Leonardu Lukausku ir aptarė ateities planus.

                                                                                               JPB vadovė Larisa Ustinavičienė

Renginys „3D inovacijos bibliotekose – atradimai”

Gegužės 17 d. 6-10 klasių mokiniai dalyvavo Švenčionių rajono viešosios bibliotekos Adutiškio filiale vykusiame renginyje „3D inovacijos bibliotekose – atradimai”.

Mokyklos informacija

Įdomi ekskursija į Visaginą

                   Smalsūs aštuntokai bei vienuoliktokai gegužės 16 dieną apsilankė Ignalinos atominės elektrinės Komunikacijos skyriaus ekspozicijos salėse. Ir neapsiriko, nes gyvai teko pamatyti labai įdomių dalykų, kurių neteko matyti nei viename mokykliniame vadovėlyje: IAE bloko maketą, kuro rinklės maketą, panaudoto branduolinio kuro saugojimo konteinerio Castor maketą, videofilmus apie IAE, specialios įrangos dėka – tiesioginį vaizdą iš reaktoriaus patalpos, turbinų salės ir panaudoto kuro laikymo baseino. Buvo labai įdomu. Po šios ekskursijos mokiniai nuvyko į Visagine įsikūrusį Akvariumų saloną – muziejų. Jame eksponuojama vienuolika 600 litrų, trys 700 litrų ir dvylika 80–100 litrų talpos akvariumų. Juose gyvena daugiau kaip 100 rūšių atogrąžų kraštų gėlavandenių žuvų: neonai, piranijos, gėlavandenės murenos, koraliniai gruperiai, sparnuotės, stikliniai šamukai, žaliuoja daug tropinių kraštų augalų. Viename akvariumų gyvena vėžliai. Kai kurie mokiniai spėjo susidraugauti su šinšilų šeimynėle, išdykėlėmis papūgėlėmis. Ekskursija buvo labai smagi, įdomi bei informatyvi.

                                                                                               Mokytoja Gražina Lazdinienė

Krepšinio 3×3 varžybos

                        Gegužės 13 dieną Adutiškio pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ Aukštaitijos zonos krepšinio 3×3 varžybos. Varžybose dalyvavo sportininkai dviejų amžiaus grupių: 6-7 klasių mokiniai ir jaunuoliai, kurių amžius neribojamas. Vaikų grupėje laimėjo komanda „Plėšrūnai“. Tai Adutiškio pagrindinės mokyklos mokiniai: Dovydas Vežanas, Dominykas Stunžėnas, Arnas Maslianikas, Eimantas Vaitekėnas.

                      Jaunuolių grupėje laimėjo komanda „Raudoni“, kuriai atstovavo Alanas Galalis, Laurynas Krickas, Mantas Cyninas.

                      Komandos nugalėtojos buvo apdovanotos prizais ir diplomais, o prizinių vietų sportininkai medaliais.

                      Baudų metimų konkurse laimėjo Rimvydas Martinkaitis, o tritaškių metime – Rokas Jakubėnas.

Mokytojas Josifas Jarošas

Šeimos diena Adutiškio pagrindinėje mokykloje

                      Šeima – tai patys artimiausi žmonės. Tik šeima suteikia šilumą, jaukumą, palaikymą. Gegužės 12 dieną Adutiškio pagrindinėje mokykloje susirinko mokinių tėveliai, mamytės, močiutės, seneliai, broliai ir seserys į koncertą, skirtą Tarptautinei Šeimos dienai. Scenoje pasirodžius vedėjams Irminai ir Alanui – prasidėjo šventė, kurioje sulaukėme ir garbingos viešnios – Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėjos Teresos Sansevičienės, šiltais žodžiais pasveikinusios visus susirinkusiuosius. Sveikinimo žodį tarė ir mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, laikinai einantis direktoriaus pareigas Algirdas Uziala. Read the rest of this entry »

Susitikimas Švenčionėlių progimnazijoje

                 Gegužės 10 d. mokinių tarybos nariai svečiavosi Švenčionėlių progimnazijoje. Susitikime dalyvavo trijų mokyklų mokinių tarybos nariai: Adutiškio pagrindinės mokyklos, Švenčionėlių progimnazijos ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti, papasakoti, kaip mokyklose renkami mokiniai į mokinių taryba, kokią veiklą vykdo mokinių taryba, pasidalinti patirtimi. Nors susitikimo laikas buvo ribotas, tačiau mokiniai sugebėjo sukurti ir bendrus ateities planus.

Mokinių tarybos koordinatorė Larisa Ustinavičienė

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2017 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031