Archyvas 19-05

Mokymai Švenčionių rajono jauniems žmonėms

  Gegužės 24-25 dieną Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyrius bendradarbiaudamas su VšĮ „Darnaus vystymo projektai“ organizavo mokymus, skirtus Švenčionių rajono jauniems žmonėms. Šiuose mokymuose turiningai laiką praleido mūsų mokyklos devintos klasės mokinės.

  Užsiėmimai vyko kaimo turizmo sodyboje „Žeimenos vingis“. Čia susirinkę viso Švenčionių rajono mokyklų atstovai diskutavo įvairiomis temomis: apie globalius piliečius, sąžiningą bei laisvąją prekybą. Vėliau mokiniai padėjo savivaldybės atstovams atrasti iššūkius, spręsti problemas, su kuriomis susiduria jauni žmonės, taip pat buvo supažindinti su Jaunimo politika bei Jaunimo reikalų tarybos veikla ir tikslais. Nepaisant sunkių darbų, jaunimas turėjo laisvo laiko, aktyviai atlikinėjo įvairias užduotis, žaidė smagius žaidimus.

  Užsiėmimų metu mokiniai rado ne tik naujų draugų, bet ir puikiai išmoko dirbti komandoje, praplėtė savo žinias bei turėjo progą atitrūkti nuo kasdienybės, praleido savaitgalį įdomiai ir naudingai.

9 klasės mokinė Akvilė Fomčenkovaitė


 

Kelionė į Vilnių

  Gegužės 23 d. pradinių klasių mokiniai vyko į Vilnių. Aplankė Energetikos ir technikos muziejų, kuriame dalyvavo edukacinėje programoje „Išbandome bateriją“. Mokiniai susipažino  su elektros tyrimų istorija,  savarankiškai, iš lengvai prieinamų buitinių medžiagų (monetų, popieriaus, druskos ir vandens bei kt.) konstravo elementarius elektros šaltinius – baterijas – ir jų pagalba įžiebė nedidelius šviesos elementus. Aplankė interaktyviąsias muziejaus ekspozicijas.
  Mokiniai taip pat vyko į Vilniaus televizijos bokštą. Iš pradžių išklausė audio įrašą apie tai, kada ir kaip buvo pastatytas bokštas, kokius įvykius jis liudijo sausio 11-13 dienomis 1991 metais. Pasakojimas buvo labai įdomus, mokantis suprasti ir vertinti praeitį. Pakilę į 19 aukštą grožėjosi Vilniaus apylinkėmis
  Kelionės atgal metu vaikai daug bendravo, dalinosi ekskursijos įspūdžiais. Visi grįžo pavargę, bet laimingi.
Pradinių klasių mokytoja Margarita Maslianikienė

Akcija „Muziejų naktis 2019“

 Gegužės 18 diena – Tarptautinė muziejų diena. Jau trečius metus iš eilės Švenčionėlių progimnazijos mokiniai kvietė mūsų mokyklos atstovus dalyvauti akcijoje „Muziejų naktis 2019“.
 Pavakary penki mūsų mokyklos devintokai atvyko į Švenčionėlių progimnaziją. Pabradės „Ryto“, Švenčionių Zigmo Žemaičio, Švenčionėlių Mindaugo gimnazijų ir mūsų mokyklos atstovai susitiko aktų salėje.  Mokyklos šeimininkai pasveikino atvykusius akcijos dalyvius, pristatė programą. Nors mokiniai susitiko vakare, tačiau jie turėjo atlikti „namų darbą“: pristatyti savo gimtąjį miestą „Mano miestas ypatingas. Legendos ir tikrovė“. Girdėjome ir miestų įkūrimo istorijų, legendų, vietovardžių atsiradimo istorijų, o Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai parodė trumpą inscenizaciją apie geležinkelio stoties atsiradimą.
 Atėjo laikas ir edukacinėms veikloms. Mokiniai iš popieriaus lankstė, karpė žiedus, kuriais papuošė aktų salėje stovinti medį. Gamino medalius „Muziejų naktis 2019“. Pynė apyrankes, kuriomis pasipuošė patys.
 Vidurnaktyje ėjome į naktinį žygį. Miesto pakraštyje mus lydėjo  alyvų žiedų kvapas, palei upės krantą – varlių kurkimas, einant miško takeliu – lakštingalų čiulbėjimas. Smagiausia žygio dalis – dešrelių kepimas ant laužo. Nukeliavę apie 7 kilometrus, sugrįžome į mokyklą. Čia mūsų laukė staigmena – tortas. Po skanaus torto mokiniai ėmėsi bendro kūrybinio darbo „Muziejų naktis 2019“. Šio darbo esmė –akcijos metu patirtos emocijos.
 Pavargę, bet laimingi vykome namo.
 Dėkojame organizatoriams ir laukiame kitų susitikimų.
9 klasės auklėtoja Larisa Ustinavičienė

Konkursas „Mano sveika klasė 2019“

  Balandžio mėnesį 2-3 klasių jungtinė komanda dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame konkurse Mano sveika klasė 2019. Ir laimėjo III vietą. Dėkojame ir džiaugiamės įteiktu prizu!

Pradinių klasių mokytoja Jurgita Urbanavičienė

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2019 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031