Archyvas 18-11

Tolerancijos dienos minėjimas

     Šiais metais buvo siūlyta Tarptautinę tolerancijos dieną paminėti su Tolerancijos raktu. Šią idėją pasiūlė Alytaus Jotvingių gimnazija.
     Pilietinės iniciatyvos idėja raktas – puikiai tinka atrakinti žmonių mintis, širdis, jausmus ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją ir pan. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.
     Klasės auklėtojai kartu su etikos mokytoja vedė integruotas pamokas apie toleranciją, gamino Tolerancijos raktus. Pradinių klasių mokiniai gamino mažus raktelius. Iš visų pagamintų raktų, vadovaujant mokytojai Svetlanai Menčinskienei, buvo surengta paroda. Prie iniciatyvos prisijungė ir muziejininkų būrelis – surengė abiturientų pagamintų mokyklos raktų parodą.
Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė

Paskaita apie tarnybinius šunis

     Lapkričio 14 d. JPB nariai susitiko su Ignalinos pasienio rinktinės vyresniąja specialiste, atsakinga už kinologinę veiklą, Jovita Vinciūniene. Pareigūnė parengė pranešimą apie tarnybinius šunis.
     Jovita Vinciūnienė papasakojo apie pagrindines tarnybinių šunų veisles, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis tarnybinį šunį. Jaunieji pasieniečiai sužinojo, koks turi būti tarnybinio šuns pageidautinas elgesys. Neįtikėtina buvo tai, kad tarnybiniai šunys, kaip ir žmonės, yra skirstomi pagal temperamentą ir intelektą. Pareigūnė paaiškino, pagal kokius kriterijus reikia pasirinkti šuniuką ir kaip atliekamas šuniukų testavimas.
      Jaunuosius pasieniečius sudomino, kaip yra vykdoma kinologų atranka.
     Smalsumui sužadinti pareigūnė parodė video medžiagą ir nuotraukas, papasakojo tikras istorijas iš kasdienio tarnybinių šunų gyvenimo.
JPB vadovė Larisa Ustinavičienė

Skaitymai žvakių šviesoje

     Adutiškio pagrindinės mokyklos mokiniams jau tapo gražia tradicija kasmet trečią lapkričio savaitę, papūtus šiaurės vėjui ir ėmus stingdyti šaltukui, susirinkti miestelio bibliotekoje ir skaityti Šiaurės šalių literatūrą.
      Šiais metais skaityti žvakių šviesoje buvo pasiūlyta 9 klasės mokiniams. Jie  skaitė norvegų rašytojo S. Strangerio romano „Tie, kurių nėra“ ištraukas. Kūrinys jaunuolius Tarptautinės tolerancijos dienos išvakarėse privertė pamąstyti apie aktualią šiuo metu pabėgėlių problemą, apie tai, kas yra teisinga ir kas ne…
     Romano epilogas liūdnas, tad mokiniai atliko kūrybinę užduotį – dirbdami grupėmis sukūrė savąsias epilogo versijas, leido knygos veikėjams patirti daugiau džiaugsmo, parodė, kad ir iš pačių liūdniausių gyvenimo situacijų galima rasti išeitį.
     Renginio pabaigoje bibliotekininkė Ana Vežan paragino prisiminti anksčiau skaitytas Šiaurės šalių rašytojų knygas ir atsakyti į viktorinos klausimus, paragino dažniau lankytis bibliotekoje.

Lietuvių kalbos mokytoja Angelė Burokienė

Dalyvavimas Jaunimo verslumo dirbtuvėse

     Spalio 26-28 dienomis Adutiškio pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniai dalyvavo Jaunimo verslumo dirbtuvėse, kurios vyko Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykloje.
     Užsiėmimų metu mokiniai klausėsi lektorių paskaitų apie verslumą, jo formas ir įkūrimą, aktyviai dalyvavo susitikime su verslininku Janu Komaiška, kuris papasakojo savo sėkmės istoriją ir pasidalino patirtimi. Paskutinę dieną dalyviai pristatė savo verslo idėjas, neformaliai bendravo su svečiais ir komisijos nariais.
     Mokiniai grįžo ne tik pailsėję, smagiai praleidę laiką ir susiradę naujų draugų, tačiau gausiai praturtino savo žinių bagažą ir idėjas.

9 klasės mokinė Akvilė Fomčenkovaitė

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2018 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930