Archyvas 18-12

Kalėdinis karnavalas mokykloje

     Kas labiausiai laukia Kalėdų? Turbūt nesuklysime pasakydami, kad vaikai. O laukti reikia ne bet kaip. Reikia ir pasiruošti, ir pasipuošti. Būtent šventiškai pasipuošusių vaikų buvo pilna mokykla penktadienį, gruodžio 21 dieną. Visi nekantriai laukė 11 valandą prasidėsiančio šventinio koncerto. Ir pagaliau suskambo daina „Naujieji metai“. Žiūrovai labai įdėmiai klausėsi ir negailėjo plojimų. Tada visus susirinkusius artėjančių švenčių proga sveikino mokyklos vadovas Algirdas Uziala, Adutiškio seniūnijos vyriausioji specialistė Asta Galatiltienė, Adutiškio parapijos klebonas Deimantas Braziulis.

     Koncertą tęsė patys mažiausieji – ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai. Jie drąsiai deklamavo eilėraščius ir parodė, kad siaučianti pūga ir stiprėjantis šaltukas tikrai nebaisūs. Kaip 1 ir 4 klasių mokiniams nebaisus vilkas, kurį „sudorojo“ septyni ožiukai. O kokios gi šventės be nykštukų? 2 ir 3 klasių mokiniai pašoko smagų nykštukų šokį.

     Vyresnieji mokiniai stebino ir šokiais, ir dainomis. Buvo jaučiama, kad Kalėdų tikrai laukta. 5 ir 6 klasių mokiniai žiūrovams dovanojo „Letkį kitaip“, septintokai ir mūsų vyriausieji – dvyliktokai – pašoko po smagų kalėdinį šokį, o 8, 9 ir 10 klasių mokiniai parengė vaidinimą pagal Š.Dikenso pasaką „Kalėdų giesmė“.

     Smagu buvo matyti scenoje visos mokyklos mokinius, kurie padainavo dvi šventines dainas. Tokį mokyklos chorą subūrė energingoji muzikos mokytoja Jolita. O štai šokio mokytoja Agnė ne tik vyresniuosius, bet ir mūsų mažuosius išmokė įspūdingų šokių.

     O kokios gi Kalėdos be Kalėdų senelio ir dovanų? Kai visos dainos jau buvo padainuotos, šokiai pašokti, vaikai garsiai kvietė Kalėdų senelį, kuris atskubėjo su pilnu maišu dovanų. Už tai, kad jo laukė, kad visus metus buvo geri, senelis vaikučius dosniai apdovanojo.

     Tikimės, kad visi – ir žiūrovai, ir koncertavę mokiniai – išsinešė šventinę nuotaiką ir Kalėdų dvasią…

 

Projekto „Smagus laikas būti kartu“ tęsinys…

     Kūčių išvakarėse 8-10 klasių mokiniai kartu su tėveliais ir klasių vadovėmis Angele, Larisa ir Kristina tęsė projektą „Smagus laikas būti kartu“, šįkart puošė bažnyčią. Pagaliau mokinių, tėvelių, mokytojų ir pasieniečių gruodžio 11-ąją gaminti angelai sklando Adutiškio bažnyčios skliautuose.

Žaidžiam, vaidinam pasaką

     „Pasakos lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save. Jos džiugina ir jei reikia nuramina. Be to pasakos gali tapti puikia tėvų ir vaikų bendravimo priemone – tiltu iš širdies į širdį.“
     Tęsdami šventinių renginių ciklą „Smagus laikas būti kartu“ gruodžio 13d. pradinių klasių mokiniai kartu su tėveliais susirinko į bendrą veiklą „Žaidžiam, vaidinam pasaką“. Klasėse pasirinkę pasaką, aptarę jų veikėjus, pasiskirstę vaidmenimis puolė daryti kaukes, repetuoti . Salėje Auksė padeklamavo eilėraštį „Senelės pasaka“, Radvilė tarmiškai pasekė linksmą pasaką „Kaip bernas valgyt nemokėjo“.  Smagu buvo klausytis Kamilės S. ir jos mamos, Kamilės N. ir Evelinos sekamų pasakų be galo. Daugiausiai įspūdžių suteikė vaidinimai. 2 ir 3 klasės mokiniai ir jų tėveliai vaidino pasaką „Pirštinė“, o 1 ir 4 klasės mokiniai su mamytėmis – „Dangus griūva“. Glorijos močiutė padeklamavo eilėraštį, kurį buvo išmokusi dar mokykloje. Renginio pabaigoje mokytoja pakvietė visus padainuoti bendrą dainą.
     Bendra veikla apjungusi tėvelius, mamytes, močiutes, mokytojus puoselėja šiltus jausmus, suartina, ir vienija.

Jurgita Urbanavičienė

Kalėdų angelas jau atkeliauja…

     Vėl gruodis. Adventas. Dienos trumpėja. Saulės šviesą sugeria vis ilgėjančios naktys. Mokykloje sužibus žvakėms prasideda šventinių renginių ciklas „Smagus laikas būti kartu“.
     Gruodžio 11 d. vyresniųjų klasių mokiniai ir klasių vadovės į adventinę popietę pakvietė mokinių tėvelius, senelius, globėjus, socialinius mokyklos partnerius – Adutiškio pasienio užkardos pasieniečius, kleboną Deimantą  Braziulį, miestelio bibliotekos-filialo bibliotekininkę Aną  Vežan.
     Renginį pradėjo folkloro būrelis „Vosilkelė“. Jis priminė, kaip gražiai skamba ramios mūsų krašto adventinės dainos, kaip jos kadais praskaidrindavusios ilgus prieškalėdinius vakarus.
     Susirinkusius pasveikino direktoriaus pavaduotojas ugdymui Algirdas Uziala, palinkėjo, kad šis adventinis metas taptų susitaikymo ir atleidimo laiku, kad visa mokyklos bendruomenė būtų viena draugiška ir darni šeima. Pavaduotojas prisiminė ir visai neseniai Anapilin išėjusį mokinį, jo atminimą pakvietė pagerbti tylos minute.
      Žodį tarė ir Adutiškio pasienio užkardos vadas Leonardas Lukauskas.
     Pasiklausiusi dainų, adventinių pasakojimų, kalbų visa mokyklos bendruomenė kibo į darbą – gamino angelus. Kiekvienas mokinys su savo šeimos nariais, mokytojais, socialiniais partneriais pagamino po angelą, kuris papuoš Adutiškio parapijos bažnyčią. Ir ne tik. Bendra kūrybinė veikla suartino širdis, visi tarsi pasinėrė į jaukią laukimo bendrystės nuotaiką ir buvimo kartu džiugesį.
      Po darbų visi maloniai bendravo susibūrę prie stalo, kur garavo kvapni, vasarą primenanti žolelių arbata.
     Smagu, kai mokytojai, mokyklos draugai, tėveliai, seneliai kartu su savo vaikais susiburia bendrai veiklai, dalinasi patarimais, grožisi savo pagamintais angelais, kurių sparnai, reikia tikėtis, palies ir labiausiai sudiržusią širdį.
Klasių vadovės Angelė Burokienė, Kristina Grigel, Larisa Ustinavičienė
 

Jaunojo pasieniečio šaudymo varžybos

     Gruodžio 10 d. mūsų mokyklos JPB komanda dalyvavo Jaunojo pasieniečio šaudymo varžybose. Šių varžybų tikslai ir uždaviniai: populiarinti pasieniečio profesiją, skatinti sportinę veiklą ir fizinį aktyvumą tarp jaunimo, susipažinti su Valstybės sienos apsaugos tarnyboje prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos naudojama ginkluote, išmokti dalinai išrinkti automatinį šautuvą AKS-74U,  išaiškinti geriausiai šaudančią Jaunųjų pasieniečių būrelių komandą.
     Varžybose dalyvavo 10 JPB komandų prie VSAT Ignalinos pasienio rinktinės. Pirma varžybų dalis – šaudymo rungtis iš pneumatinio (orinio) šautuvo laikui – vyko Ignalinos sporto ir kultūros centre. Po šios rungties komandos vyko į VSAT Ignalinos pasienio rinktinę. Salėje varžybų dalyviai vaišinosi arbata ir aptarinėjo, kaip sekėsi šaudymo rungtis. Po trumpos pertraukos prasidėjo antra varžybų dalis – automatinio šautuvo AKS-74U dalinis išrinkimas ir surinkimas.
     Suskaičiavę taškus, organizatoriai paskelbė nugalėtojus. Mūsų mokyklos JPB komanda, kurią sudarė Brigita Šakola, Silvestras Pancekauskas ir Dominykas Stunžėnas, užėmė II vietą.
     Sveikiname juos!
JPB vadovė Larisa Ustinavičienė
 

Susitikimas su aktore

     Gruodžio 6 d. Švenčionių rajono Adutiškio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę pasinaudoti Kultūros paso paslaugomis ir susitikti su Šeimos teatro studijos aktore Žaneta Gudaitiene. Ji vaikus supažindino su aktoriaus profesija, papasakojo, kaip gimsta spektaklis ir pakvietė visus pabūti aktoriais. Atlikę paruošiamuosius pratimus, pasiskirstė vaidmenis, pasipuošė kostiumais ir vaidino Salomėjos Nėries eilėraštį „Senelės pasaka“.
      Vaikams buvo labai smagu tapti šios pasakos veikėjais.
Pradinių klasių mokytoja Margarita Maslianikienė
Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2018 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31