Archyvas 19-11

Edukacinis užsiėmimas Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje

  Lapkričio 26 d. 9–11 kl. mokiniai lankėsi Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje. Edukaciniame užsiėmime mokiniai  plačiau susipažino su rašytojo Vinco Krėvės kūryba ir papildė mokyklinę literatūros programą dar negirdėtais faktais. Pamatė meninį filmą „Daivų keliais“ (rež. Gediminas Sederevičius) pagal V. Krėvės apysaką „Pratjekabuda“.

  Dėkojame muziejaus vadovui Vladui Turčinavičiui už prasmingai ir įdomiai praleistą laiką.

Mokytoja Renata Stunžėnienė


 

Susitikimas su Adutiškio miestelio bibliotekininke

  Lapkričio 21 dieną pradinių klasių mokinius aplankė miestelio bibliotekininkė Ana Vežan. Ji mokiniams papasakojo apie Lietuvoje vykstančią geriausios lietuviškos knygos vaikams rinkimų akciją, pristatė geriausius praėjusiais metais išleistus vaikų lietuvių literatūros kūrinius. Bibliotekininkė paragino skaityti knygas bei dalyvauti geriausios knygos 2019 rinkimų akcijoje.

Mokytojos Margarita Maslianikienė, Jurgita Urbanavičienė

Ekskursija į Pinigų muziejų

  Šiandien mūsų mokyklos Karjeros ugdymo būrelio nariai lankėsi  Lietuvos banko Pinigų muziejuje.

  Mokiniai susipažino su pasaulio pinigų raida nuo seniausių jų formų iki elektroninių pinigų. Savarankiškai nusikalė suvenyrinę plokštelę, pasisvėrė ant specialių svarstyklių ir sužinojo, kiek jie kainuotų, jei parodytas svoris būtų paverstas auksu, platina ar sidabru.

  Taip pat mokiniai pamatė „Milijono centų piramidę“, kuri įtraukta į Gineso rekordų knygą. Tai yra didžiausia piramidė, pastatyta iš pinigų.

  Džiugu, kad mūsų mokiniai daug žino apie pinigų istoriją, nes teisingai atsakinėjo į gidės užduotus klausimus ir už tai gavo dovanėlių.

Mokytoja Kristina Grigel

Netradicinė pamoka bibliotekoje

  Lapkričio 14 d. 5–6 kl. mokiniai lankėsi Adutiškio miestelio bibliotekoje. Čia vyko netradicinė pamoka „Šiaurės šalių literatūros skaitymai“.

  Bibliotekos vedėja trumpai papasakojo apie Šiaurės šalių literatūros savaitę. Po to mokiniai skaitė ištrauką iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Kadangi šių metų tema „Šventės“, nagrinėjome skyrių „Pepė švenčia gimtadienį“. Mokytoja Renata Stunžėnienė įtraukė mokinius į aktyvią diskusiją, o bibliotekininkė Ana Vežan sudomino parengtu kryžiažodžiu. O koks gi  gimtadienis be saldainių? Bibliotekininkė pasirūpino ir tuo!

  Dėkojame Anai Vežan už kvietimą ir nuotaikingą, saldžią pamoką.

Mokytoja Renata Stunžėnienė


 

Edukacinis užsiėmimas „Tatuiruočių magija“

  Lapkričio 11 d. Adutiškio pagrindinėje mokykloje vyko edukacinis užsiėmimas. Šįkart mus aplankė ir užsiėmimą „Tatuiruočių magija“ vedė dailės ir kompozicijos pagrindų profesijos mokytoja-metodininkė Daiva Stankevičienė.
Lektorė papasakojo, kad tatuiruočių menas – paslaptinga, magiška bei sudėtinga simbolių sistema. Prieš daugelį tūkstančių metų tatuiruotės atspindėjo žmogaus priklausymą tam tikrai visuomeninei grupei, kuri pasižymi savitomis tradicijomis, tikėjimu ir kilme. Daugelyje pasaulio kultūrų piešiniai ant kūno  yra neištrinama žmogaus, jo vidinio pasaulio ar jo kultūros konteksto, kuriame jis užaugo ar gyveno, išraiška, leidžianti geriau pažinti jo pasaulėžiūrą. Tatuiruotės – tai lyg gyva žmogaus istorija.

  Po programos pristatymo tatuiruočių menu susižavėjusi ir įvairiuose renginiuose jas piešianti menininkė kiekvieną mokinį papuošė trumpalaike tatuiruote. Užsiėmimas buvo įdomus ir pralėkė greitai, tačiau mokiniai tikrai jį prisimins dar ne vieną savaitę.

Mokytoja Renata Stunžėnienė

Senovinių odinių dirbinių edukacija

  Lapkričio 8 dieną visi mokyklos mokiniai dalyvavo labai įdomiame edukaciniame užsiėmime apie vieną iš seniausių Lietuvos amatų – odininkystę. Lektorius Arūnas Puškorius pristatė vaizdo prezentaciją apie įvairių laikotarpių archeologinius senovinio apavo radinius. Visiems magėjo sužinoti, kokią avalynę avėjo mūsų protėviai prieš šimtus metų. Sužinojome, kad dėvėdami apavą žiemą, į bato vidų žmonės dėdavo šiaudų, vilnos ar samanų, kad viduramžiais turtuoliai avėjo batus itin smailiais galais. Vaikai galėjo rankomis pačiupinėti įvairiausių odinių dirbinių rekonstrukcijų: vyžų, naginių ir kitų keistų „batų“. Senovėje kiaulės, ožkos ar kito gyvūno oda buvo naudojama ne tik apavui, bet ir diržams, diržo krepšiams ir kapšeliams, peilių makštims, žaidimų kamuoliukams. Visus šiuos senovinius daiktus vaikai galėjo paliesti ir apžiūrėti, galėjo apsiauti ir pavaikščioti keistais storapadžiais batais, primenančiais klumpes. Įdomiausia buvo mokytis senovinės odos pynimo technikos. Mokiniai iš odos pynė „Draugystės apyrankę" bei apsikeitė su suolo draugu.

Mokytoja Gražina Lazdinienė

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2019 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930