Archyvas 18-03

Atvira etikos pamoka „Visur gerai, namie geriausia“

          Kovo 14 d. vyko atvira etikos pamoka „Visur gerai, namie geriausia“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Pamokoje dalyvavo Švenčionių Zigmo Žemaičio ir Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3 gimnazijos klasių mokiniai. Pamoką vedė etikos vyr. mokytojos  Kristina Grigel ir Danuta Voitechovič. Mokiniai atsakinėjo į mąstymą skatinančius klausimus, skaitė ir analizavo tekstus, žiūrėjo vaizdo  medžiagą, drąsiai ir aktyviai dirbo grupėse. Grupės buvo sudarytos iš  abiejų  mokyklų  mokinių, bet tai netrukdė darbui.

          Mokiniai yra pažįstami, nes mokytojos tokias pamokas organizavo ir ankstesniais metais. Šioje pamokoje mokiniai kalbėjo apie tai, kas yra patriotas, su kokiomis problemomis susiduria emigrantai, kaip jie gali išsaugoti tautinę tapatybę, ką reiškia gerbti savo ir kitų tautų vertybes, kaip galime padėti imigrantams integruotis į mūsų visuomenę, diskutavo, ar galima gerai gyventi ir Lietuvoje. Mokiniai gražiai atsiliepė apie šią pamoką. Refleksijos metu jie paminėjo, kad pamokoje patiko dirbti komandoje su naujais žmonėmis; kalbėti apie Lietuvos vertybes; smagu buvo prisiminti, kas mums yra Tėvynė, kodėl mes turime ją gerbti, mylėti ir kad esame jos piliečiai.

          Pamoką stebėję mokytojai ir direktoriaus pavaduotojas ugdymui Algirdas Uziala teigė, kad tai buvo įdomi, kūrybiška pamoka, kur buvo sukurtas palankus mikroklimatas mokymuisi,  kur gražiai bendradarbiavo dviejų mokyklų mokiniai.

                                                                                                                                                                                                                    Mokytojos Danuta Voitechovič ir Kristina Grigel

Varžybos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, Adutiškyje tęsėsi…

          Kaip jau buvo rašyta, pirmos krepšinio varžybos 3×3 „100 dalyvių” įvyko vasario 17 dieną. Kitas varžybų etapas suorganizuotas vasario 24 dieną. Svarsčio kėlimo varžybos „100 pakėlimų“ įvyko kovo 10 dieną. Sportininkai kėlė (rovimo veiksmu) 8, 12, 16, 24 ir 32 kg svarsčius, priklausomai nuo amžiaus ir asmeninio svorio.

8 kg svarstį 100 kartų greičiausiai iškėlė 6 klasės mokinys Stanislovas Podlipskis – per 4 min. 54 s. 12 kg svarsčio kėlimo rungtį laimėjo 7 klasės mokinys Erikas Mišurovas. Jo laikas – 4 min. 59 s.

16 kg svarsčio kėlime kovojo broliai Rakečiai: Robertas, Rimvydas ir Andrius. Žiūrovai manė, kad jie ir pasidalins prizines vietas. Bet… pirmas buvo Rimvydas, antras – Robertas, o trečia vieta atiteko 8 klasės mokiniui Ignui Pancekauskui. Rimvydo laikas –3 min. 45 s., Roberto – 3 min. 46 s., Igno – 3 min. 53 s.

          Visi laukė sportininkų, kelsiančių  24 kg svarstį, rungtynių.  Kova tikrai buvo atkakli. Laimėti padėjo patirtis ir meistriškumas. Greičiausiai 100 kartų svarstį iškėlė buvęs sporto klubo „Cirkliškis“ auklėtinis, moksleivių varžybų daugkartinis nugalėtojas, sporto meistras Marius Ramanauskas. Jo laikas 3 min. 46 s . Tik trimis sekundėmis nuo jo atsiliko Eimantas Semėnas, o trečia vieta atiteko Artiomui Kolesovui, kuris svarstį iškėlė per 5 min. 10 s.

Dauguma abejojo, ar sportininkai sugebės 100 kartų iškelti 32 kg svarstį. O buvo kitaip. Buvęs sporto klubo „Cirkliškis“ auklėtinis Vladimiras Kornejevas be didelių pastangų išrovė 100 kartų per 4 min. 58 s.  Antrą vietą užėmė Ruslanas Sokolovas, o trečią – Georgij Čuvalov.

 Šį kartą dalyvavo tik viena mergina – Kotryna Mockūnaitė. Ji 8 kg svarstį 100 kartų iškėlė per 4 min. 34 s.

Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo apyrankėmis, nugalėtojai – medaliais ir prizais, II ir III vietų laimėtojai – medaliais.

Nuoširdžiai dėkoju mokytojams Vismantui Kujeliui, Gintautui Šamšūrai, Mindaugui Švereikai, treneriui Ričardui Jarošui už pagalbą organizuojant ir vykdant minėtas varžybas.

 

Varžybų organizatorius, LKSKA “Nemunas” tarybos narys, sporto klubo “Cirkliškis” pirmininkas, nacionalinės kategorijos teisėjas Josifas Jarošas

 

Kreipimasis dėl paramos

Mieli, tėveliai,

              Kaip ir kasmet, kreipiamės į Jus su prašymu paremti mūsų mokyklą, kurioje mokosi Jūsų vaikai. Dėkojame Jums, kad esate su mumis bei kasmet prisidedate prie mokyklos rėmimo, skirdami 2 proc.  nuo gyventojų pajamų mokesčio. Mums labai reikia Jūsų palaikymo ir paramos tam, kad kartu galėtume nuveikti dar daugiau darbų.

              Kreipiamės į Jus ir labai prašome ir šiais, 2018 metais, iki gegužės 1 dienos pervesti į Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos sąskaitą 2 proc.  paramą, kuri mums yra labai reikalinga. Lėšas panaudotume ypač svarbiems mokyklos bendruomenės poreikiams patenkinti bei būtiniausioms priemonėms įsigyti. Norėtume skirti dalį lėšų mokinių už gerą mokymąsi ir aktyvią visuomeninę veiklą skatinimui.

             

              Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos rekvizitai:

  1. Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 190507118;
  2. Paramos gavėjo pavadinimas: Švenčionių r. Adutiškio pagrindinė mokykla;
  3. Adresas: Postavų g. 36, Adutiškio mst., Švenčionių r.;
  4. Banko pavadinimas: „Swedbank“ AB;
  5. Banko kodas: 73000;
  6. Atsiskaitomosios sąskaitos numeris: LT027300010002590502 .

              Pastaba: nusprendus pajamų mokesčio dalį skirti paramos gavėjui ilgiau kaip vienerius metus, pildomas E5 laukelis, prašymo formoje įrašant paramos laikotarpio pabaigos metus.

              Prašymus galite teikti iki š. m. gegužės 1 d.

 

              Kaip pervesti 2 % pajamų mokesčio?:

              Paramą galite pervesti iki š. m. gegužės 1 d. užpildę Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos prašymo formą FR0512 v.2 elektroniniu būdu (per naudojamo elektroninio banko prieigą) adresu deklaravimas.vmi.lt 

 

              Nuoširdžiai būtume dėkingi už Jūsų paramą

 

              Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

          Adutiškio pagrindinės mokyklos mokiniai ir svečiai iš Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Adutiškio seniūnijos gyventojams bei mokyklos svečiams dovanojo spalvingą dainų, šokių, muzikos puokštę…

Skelbimas

Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios

                  Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios – tai laiko tarpas tarp dviejų svarbiausių Lietuvai datų. Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, kai buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Ši diena ir trumpos novelės meistrės Bitės Vilimaitės 75-asis gimtadienis. Vasario 21-a  – Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Kovo 3-ią Juozui Erlickui sukako – 65-eri.  O kovo 6-a – Adolfo Ramanausko–Vanago – žymaus Lietuvos partizaninio judėjimo dalyvio – šimtmetis. Kovo 8-oji – Tarptautinė moterų solidarumo diena. Ir pagaliau – Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tai laiko tarpas, kai visoje šalyje vyksta lietuvių kalbos dienos. Šia proga Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3 gimnazijos klasės mokiniai ir mokytojai susirinko Adutiškio miestelio bibliotekoje, kur vyko atvira integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka. Bibliotekininkė Ana Vežan kiekvienam dalyviui padovanojo po širdelę su trispalve – meilės tėvynei simbolį. Mokiniams iš anksto buvo pasiūlytos viešųjų kalbų temos, susijusios su šiomis mūsų istorijai, kalbai ir literatūrai svarbiomis datomis. Jaunuoliai kalbėjo apie tėvynę, laisvę, patriotiškumą, gimtąją kalbą, jos išsaugojimą, remdamiesi žymių žmonių mintimis, argumentavo teiginį, kad Lietuvos istorija – stebuklas.

Lietuvių kalbos mokytoja Angelė Burokienė

Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė

Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

Ar ži­nai sa­vo Tė­vy­nės is­to­ri­ją?

Ar no­ri pa­tir­ti pa­ži­ni­mo džiaugs­mą?

Ar jau­ti, kad tai yra svar­bu?

                        Vasario 28 d. mokykloje vyko ketvirtasis Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“. Konkursas skirtas prasmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ir Nepriklausomybės atkūrimą. Konkurse dalyvavo 31 mokinys. Konkurso dalyviams buvo pateiktos užduotys, kurias sudarė 40 atvirų, trumpų atsakymų reikalaujančių klausimų. Daugiausia teisingų atsakymų pateikė 4 gimnazijos klasės mokinė Laura Šekštelytė. Laura bus apdovanota „Lietuvos istorijos žinovo“ padėka.

                                                                                                                                                                                                                                   Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė

 

Linksma, spalvinga ir išradinga abiturientų šventė

                     Vasario 23 d. mūsų mokykloje nestigo puikios nuotaikos, nes vyko vienas gražiausių renginių – Šimtadienis. Tradicija tapęs, dyliktokų taip laukiamas Šimtadienis kaskart stebina ir nepalieka abejingų. Ne išimtis buvo ir šis – linksma, spalvinga, išradinga šventė. Šventė prasidėjo filmuku, kuriame buvo rodoma istorija, kaip vienuoliktokai stengėsi surasti pasimetusius dvyliktokus. Suradę ir pargabenę juos iš negyvenamos salos, ėmė tikrinti jų sugebėjimus. Abiturientams teko parodyti saloje išmoktus šokių judesius, nupiešti ir pristatyti savo klasės herbą, pasukti galvas bandant iššifruoti įvairius trumpinius, o norint įrodyti, kad prisimena savo mylimą auklėtoją, dvyliktokams teko nupiešti jos portretą. Šventės metu sveikinimo žodžius tarė mokyklos vadovas Algirdas Uziala. Pirmoji mokytoja Aldona Maslianikienė bei dvyliktokų auklėtoja Gražina Lazdinienė pasidalino šiltais prisiminimais, ragino auklėtinius siekti tik pačių geriausių rezultatų.

                            Na, o vienuoliktokams įsitikinus, kad visgi dvyliktokai yra pajėgūs mokytis ir ruoštis egzaminams, šventės pabaigoje buvo  įteikti pusatestačiai bei kalendorius, kuris primins, kiek liko dienų iki paskutinio skambučio.

                                                                                                                                                                                                                                 Kristina Makarevič, 11 klasės mokinė

 

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2018 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031