Archyvas 19-02
Pamoka apie tautiškumą
Ką reiškia priklausyti tautai? Tai tiriamasis netradicinės integruotos lietuvių kalbos ir istorijos pamokos šeštoje klasėje klausimas. Mokiniai, padedami istorijos mokytojos Larisos Ustinavičienės, prisiminė svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius. Skaitė įvairių funkcinių stilių, skirtingų istorinių laikotarpių žymių žmonių (J. Basanavičiaus, M. Kontrimaitės, Maironio, L. Donskio, Vytauto V. Landsbergio) mintis apie tautą, patriotiškumą ir remdamiesi jais formulavo hipotezes. Šeštokai išsakė savo nuomones apie labiausiai patikusią ar net nustebinusią tekstų mintį, lygino mintis, pasakytas Lietuvai sunkiais laikais ir dabar, atkūrus nepriklausomybę. Gvildeno klausimą – ar kurti tautą, rūpintis jos tvirtumu reikia visada ir kodėl. Prisiminę Lietuvos istoriją, perskaitę ir išnagrinėję tekstus, atlikę įvairiausias užduotis, mokiniai priėjo išvadą, kad priklausyti tautai – tai branginti šalies istoriją, papročius, didžiuotis gimtąja kalba, literatūra, aplinka, rūpintis viskuo, kas yra šalia…
Kadangi pamoka vyko netradicinėje aplinkoje – miestelio bibliotekoje – mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti bibliotekininkės Anos Vežan surengtą knygų parodėlę, skirtą jau ketvirtą kartą Lietuvoje organizuojamoms Lietuvių kalbos dienoms paminėti.
Mokytoja Angelė Burokienė
Krepšinio varžybos tarp jaunojo pasieniečio būrelių
Vėjuotą mokinių atostogų dieną jaunojo pasieniečio būrelių komandos susirinko Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos sporto salėje į krepšinio 3×3 varžybas.
Varžybų tikslai ir uždaviniai: populiarinti mėgėjų krepšinį, prisidėti prie masinio sporto visiems plėtojimo Lietuvoje, skatinti sportinę veiklą ir fizinį aktyvumą jaunimo tarpe, populiarinti pasieniečio profesiją.
Varžybose dalyvavo vaikinų ir merginų komandos iš Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos, Švenčionėlių Mindaugo ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijų, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“, Ignalinos ir Vidiškių gimnazijų. Tarp 7 jaunojo pasieniečio būrelių vaikinų komandų mūsų mokyklos komanda užėmė III vietą.
Sveikiname juos!
JPB vadovė Larisa Ustinavičienė
Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“
Konkursą organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacija (toliau – LIMA) su partneriais: Lietuvos Respublikos Seimo Kanceliarija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, naujienų portalas „Delfi.lt”, Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai, istorijos korepetitorius internete „GoHisto”. Prie konkurso organizavimo ir vykdymo gali prisidėti įvairių Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų bei užsienio lietuvių bendruomenių įsteigti vietos organizaciniai komitetai.
Konkursas vykdomas dviem etapais: pirmas etapas – mokykloje, antras etapas vyks 2019 m. kovo 10 dieną LR Seime.
Mūsų mokykloje nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“ dalyvavo 25 5-10 klasių ir 4 gimnazijos klasės mokiniai. Pirmo etapo užduotį sudarė 40 atvirų, trumpų atsakymų reikalaujančių klausimų. Daugiausia teisingų atsakymų pateikė 9 klasės mokinė Akvilė.
Sveikiname ją!
Dainė Rumbutytė – Nacionalinio mokinių piešinių parodos-konkurso ,,Mes užaugome laisvi‘‘, rengiamo LR Seime, dalyvė
Konkurse, kurį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Dailės mokytojų asociacija ir Parodos iniciatorė – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, dalyvavo visos Lietuvos mokinių piešiniai, kurie buvo įvertinti trijose amžiaus grupėse. Iš kiekvienos amžiaus grupės buvo atrinkta po penkis gražiausius darbus ir po penkiolika darbų parodai.
Darbų vertinime dalyvavo prof. Jonas Kazlauskas – Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros dėstytojas, Audronė Urbelionienė – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė, Gintarė Žilinskienė – Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokytoja, Ingė Talmantienė – tapytoja, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė, Aurelija Grivickaitė – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos dailėtyrininkė, mokytoja, Austė Jurgelionytė Varnė – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos dailės mokytoja, tekstilininkė. Gintarė Mažiulienė – Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos dailės vyr. mokytoja.
Komisiją džiugino ir darbų mastas, ir temos interpretacijų gausa, ir dailės žanrų įvairovė. Mokiniai rinkosi vaizduoti istorines scenas, partizanų kovos siužetus, šių dienų atpažįstamus objektus ir svajones apie ateitį. Jaunieji dailininkai išsiskyrė interpretacijų įvairove, jų darbeliuose dominavo valstybiniai simboliai. Mokiniai darbuose nepaprastai nuoširdūs, atviri, optimistiški, aplinkui jie fiksavo daug šviesos ir gėrio. Piešinių paroda buvo eksponuojama Seimo II rūmų parodų galerijoje.
Tarp geriausių LR Seime eksponuojamų darbų ir Adutiškio pagrindinės mokyklos mokinės Dainės Rumbutytės darbas. Mokinė ir jų mokytoja Janina Dindienė apdovanotos padėkos raštais.
Savo pasirinkta menine raiška darbuose mokiniai atspindėjo praeities ir dabarties sąsajas, puoselėjo Tėvynės meilės, atsakomybės už savo tautą ir valstybę, tautinės savigarbos jausmus. Šis konkursas padėjo jaunajai kartai plačiau suvokti Laisvės vertę. Visuomenei buvo suteikta galimybė susipažinti su mokinių kūrybine veikla.
Parengta pagal konkurso rengėjų informaciją
JPB Adutiškio pasienio užkardos 2018 m. veiklos pristatyme
Sausio 31 d. jaunojo pasieniečio būrelio nariai dalyvavo Adutiškio pasienio užkardos 2018 m. veiklos pristatyme. Šiais metais pristatymas vyko Svirkų kaimo bendruomenės namuose „Svirkų centras“.
Adutiškio pasienio užkardos vadas Leonardas Lukauskas susirinkusius supažindino su 2018 m. vykdyta veikla. Po užkardos vado pristatymo nuotaiką praskaidrino Ignalinos miesto mokinių atliekamos dainos. VSAT Ignalinos rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Saulius Tamulevičius pasidžiaugė Adutiškio pasienio užkardos įvykdyta veikla, bendradarbiavimu su socialiniais partneriais, supažindino su būsimomis Ignalinos rinktinės naujovėmis ir pertvarkomis. Jaunuosius pasieniečius sujaudino pareigūnų ištarti žodžiai „Tėvynės labui“, kai jiems buvo suteikiami kariniai laipsniai. Tai girdint ne vienam klausytojui suvirpėjo širdis.
Jaunieji pasieniečiai irgi gavo dovanų – marškinėlius su jaunojo pasieniečio būrelio atributika.
Padėkos žodžius tarė Švenčionių rajono policijos komisariato, Švenčionių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Svirkų kaimo bendruomenės „Svirkų centras“ pirmininkas.
Didžiulė dovana renginio dalyviams buvo naujos Algio Jakšto sukurtos ir skaitomos eilės.
Tradiciškai renginį užbaigė pasieniečių vaišės – košė ir arbata.
JPB vadovė Larisa Ustinavičienė
Susitikimas su buvusiais mokiniais
Tradiciškai mūsų mokykloje vasario mėnesį vyksta susitikimai su buvusiais mokiniais. Ir šiandien pas mus atvyko būrelis mokinių, kurie baigė mokyklą praeitais metais, ir vieną mokinė, baigusi mokyklą anksčiau ir dabar jau dirbanti. Ji ir pradėjo pokalbį su 9,10 ir AVUS 4 klasių mokiniais. Gintarė Drazdaitė papasakojo apie mokslus Medininkų pasienio mokykloje ir apie pasienietės darbą. Ji yra labai patenkinta savo darbu, kuris reikalauja daug jėgų ir ištvermės.
Praeitais metais mokyklą baigusi Gintarė Maslianikaitė įstojo į VU, studijuoja leidybą ir reklamą. Ji papasakojo, kiek daug jau sužinojo studijuodama, pavyzdžiui, kaip yra sudaroma knyga, kaip kuriamos reklamos.
Anželika Daraškevičiūtė papasakojo apie savo mokslus Vilniaus kolegijoje, ji studijuoja bendrosios praktikos slaugą. Buvusi mokinė teigė, kad užsiėmimų metu gauna labai daug informacijos iš savo srities ir jai teks labai daug praktikos atlikti ligoninėse.
Karolis Pupkevičius papasakojo apie mokslus Statybininkų rengimo centre. Dar mokiniai sužinojo, kad Karolis mokosi ir Lenkijoje, Liubline, bitininko profesijos. Bet kuo bus ateityje – statybininku ar bitininku – dar neapsisprendė.
Irmina Burokaitė studijuoja Vilniaus kolegijoje bankininkystę. Savo pasirinkimu irgi patenkinta.
Laura Šekštelytė mokosi VU, studijuoja audiovizualinį vertimą. Paskaitos vyksta anglų kalba. Kadangi mokinė laisvai kalba angliškai, jai mokytis nesunku. Jos svajonė irgi išsipildė.
Bendravimas tarp esamų ir buvusių mokinių buvo labai šiltas, draugiškas ir, aišku, labai naudingas.
Mokytoja Kristina Grigel