Dainė Rumbutytė – Nacionalinio mokinių piešinių parodos-konkurso ,,Mes užaugome laisvi‘‘, rengiamo LR Seime, dalyvė

Konkurse, kurį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Dailės mokytojų asociacija ir Parodos iniciatorė – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, dalyvavo visos Lietuvos mokinių piešiniai, kurie buvo įvertinti trijose amžiaus grupėse. Iš kiekvienos amžiaus grupės buvo atrinkta po penkis gražiausius darbus ir po penkiolika darbų parodai.
     Darbų vertinime dalyvavo prof. Jonas Kazlauskas – Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros dėstytojas,  Audronė Urbelionienė –  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė,  Gintarė Žilinskienė – Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokytoja, Ingė Talmantienė – tapytoja, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė, Aurelija Grivickaitė – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos dailėtyrininkė, mokytoja, Austė Jurgelionytė Varnė – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos dailės mokytoja, tekstilininkė. Gintarė Mažiulienė – Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos dailės vyr.  mokytoja.
     Komisiją džiugino ir darbų  mastas, ir temos interpretacijų gausa, ir dailės žanrų įvairovė. Mokiniai rinkosi vaizduoti istorines scenas, partizanų kovos siužetus, šių dienų atpažįstamus objektus ir svajones apie ateitį. Jaunieji dailininkai išsiskyrė interpretacijų įvairove, jų darbeliuose dominavo valstybiniai simboliai. Mokiniai darbuose nepaprastai nuoširdūs, atviri, optimistiški, aplinkui jie fiksavo daug šviesos ir gėrio. Piešinių paroda buvo eksponuojama Seimo II rūmų parodų galerijoje.
     Tarp geriausių LR Seime eksponuojamų darbų ir Adutiškio pagrindinės mokyklos mokinės Dainės Rumbutytės darbas. Mokinė ir jų mokytoja Janina Dindienė apdovanotos padėkos raštais.
    Savo pasirinkta menine raiška darbuose mokiniai atspindėjo praeities ir dabarties sąsajas, puoselėjo Tėvynės meilės, atsakomybės už savo tautą ir valstybę, tautinės savigarbos jausmus. Šis konkursas padėjo jaunajai kartai plačiau suvokti Laisvės vertę. Visuomenei buvo suteikta galimybė susipažinti su mokinių kūrybine veikla.

Parengta pagal konkurso rengėjų informaciją