Archyvas 14-12

Kalėdinis koncertas mokykloje

     Artėjant gražiausiai metų šventei – Kalėdoms – džiaugiasi ir didelis, ir mažas. Mūsų mokyklos mokiniai šiai šventei rengtis pradėjo jau lapkričio mėnesį. O ką parengė – tėveliai, mokytojai ir draugai pamatė 2014 m. gruodžio 19 dieną. Mokykloje sujudimas ir puiki nuotaika sklandė nuo pat ryto, o 11 val. 5–12 klasių mokiniai gausiai susirinkusiems žiūrovams šoko, dainavo, vaidino. Buvo ir snieguolių, ir nykštukų, ir raganaičių, ir velniukų, ir kiškučių, ir meškiukų. Smagiai pašoko šokių būrelio šokėjėliai, adventinę nuotaiką sukūrė mokinių folklorinis ansamblis „Vosilkelė“.

     Negalvokit, Kad Kalėdų senelis neapsilankė. Juk mokiniai jo taip laukė ir, kadangi per visus metus buvo geri, gavo saldžias dovanėles.

Mokytoja Jurgita Dicevičiūtė

Kalėdinė šventė „Drevinukas ir snaigės“

      Gruodžio 19 d. ikimokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai surengė Kalėdinę šventę „Drevinukas ir snaigės“. Dainomis, šokiais, nuotaikingais pasirodymais šventės dalyviai pasitiko Kalėdų senelį. Besidžiaugdami dosniomis dovanomis vieni kitiems linkėjo gerų metų, saugių, turiningų atostogų.

                                                                                                            Mokytoja Jurgita Urbanavičienė

Muzikinis spektaklis „Pelėdžiuko sapnas“

     Gruodžio 16 dieną Svirkų skyriuje vyko ilgai laukta Kalėdinė popietė.  Joje dalyvavo 1–4 klasių mokiniai, jų tėveliai, seneliai, mokytojai.

      Mokiniai drauge su mokytojomis ilgai negali pamiršti ne tik kalėdinių nuotaikų, bet ir stebuklingo pasaulio, kuris taip paprastai egzistuoja pasakos puslapiuose. Buvo pastatytas  muzikinis spektaklis „Pelėdžiuko sapnas“, kurio metu atsiskleidė mokinių  įvairiapusiški talentai: muzikiniai, šokių, teatraliniai. Žiūrovai buvo maloniai nustebinti  puikiu vaidinimu, raiškiu žodžiu, nuostabiais sceniniais kostiumais. Garsiai sudainavus dainą „Kalėdų senį kiškučiai veža“ salėje pasirodė baltabarzdis Kalėdų senelis. Vėl skambėjo dainos, eilėraščiai. Mokiniai pašoko „Linksmųjų pimpačkiukų“, „Drakoniuko“, „Makareno“ šokius, žaidė žaidimą – ratelį „Mes nulipdėm sniego senį“.

      Su artėjančiom šventėm mokinius, mokytojus, visus žiūrovus sveikino mokyklos direktorė Milda Stūglienė, direktorės pavaduotojas ugdymui Algirdas Uziala, Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Raja Krupenina, Svirkų seniūnas Povilas Čapskas, Svirkų  bendruomenės pirmininkas Sergejus Jermolajevas.

      Šventės pabaigoje Kalėdų Senelis pradžiugino vaikus dovanomis ir pakvietė kartu nusifotografuoti. Visų veiduose švytėjo šypsenos.

 

                                                                                                     Mokytoja Galina Jarmalienė

 

Netradicinių kalėdinių eglučių paroda – konkursas

Niekas neįsivaizduoja gražiausių žiemos švenčių be eglutės. Eglutė – nepaprastas Kalėdų džiaugsmas. Šitą kalėdinį džiaugsmą, šių metų gruodžio 15-18 dienomis, mokyklos Svirkų skyriaus bendruomenei padovanojo 1–8 klasių mokiniai, netradicinių kalėdinių eglučių parodos – konkurso dalyviai. Gražiausių švenčių išvakarėse, pasitelkę fantaziją bei išradingumą iš netradicinių medžiagų ir neįprastomis priemonėmis sugebėjo sukurti grožį akiai ir sielai. Čia puikavosi eglutės „pagamintos“ iš laikraščių, saldainių, dekoratyvinių popieriaus juostelių, keptų kalėdinių meduolių, balionų, įvairių rūšių makaronų, šakelių, plunksnelių ir net plastikinių puodelių…, pasipuošusios vaikų rankomis pagamintais žaisliukais, karoliukais, snaigėmis…, grakščios, lengvos, ažūrinės, žėrinčios, viliojančios… Kiekvienas darbelis buvo savotiškai įdomus.

      Džiugina parodos dalyvių išmonė ir kruopštumas – prie kai kurių darbelių sustoję parodos lankytojai negailėjo šiltų ir nuoširdžių žodžių idėjų autoriams.

      Originaliausių idėjų autoriai buvo apdovanoti prizais – suvenyrais, kiti konkurso dalyviai – saldžiais prizais.

      Ši paroda, paženklinta Kalėdų dvasia, nuteikė visus prasmingam naujos Pradžios  laukimui ir suteikė įdomių idėjų, kaip galima šventiškai  papuošti savo buitį, tausojant žaliaskares eglutes.

       Mokytoja Irena Povilėnienė

Nacionalinė gynybos diena mokykloje

      Gruodžio 13 dieną mokykloje vyko renginys, skirtas Nacionalines gynybos dienai.
Mūsų mokyklą aplankė Lietuvos karininkai,  savanoriai. Visi 5–12 klasių mokiniai turėjo galimybę artimiau susipažinti su krašto apsaugos sistema, Lietuvos kariuomene ir tradicijomis ir, nors trumpam, pasijusti karininkais. Kapitonas Darius Šerėnas papasakojo vaikams apie įsidarbinimo galimybes, tarptautines misijas. Mokiniai galėjo pramokti karininko eisenos, palaikyti rankose tikrus ginklus, užsidėti karininko maskavimosi uniformą, išgirsti įdomių bei pamokančių, gyvenimiškų istorijų. Vaikai galėjo sudalyvauti estafetėse ir pajusti, kaip pavojaus akimirkoje reikia greitai susiorientuoti situacijoje.
Šis renginys ugdo patriotizmą, atsakomybę, pareigos jausmą už savo valstybę, skatina mokinius būti drąsiais, fiziškai ir dvasiškai stipriais. Susitikimas su karininkais buvo labai naudingas mūsų mokyklos mokiniams ir visi dalyvavusieji liko sužavėti.

12 kl. mokinė Loreta Kuksaitė
Mokytoja Kristina Grigel

 

Konferencija „Donelaitis mūsų darbuose“

 

      2014 m. gruodžio 5 d. su 11-12 klasių mokiniais dalyvavome Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje vykusioje rajono mokinių konferencijoje „Donelaitis mūsų darbuose“, skirtoje Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. 11 klasės mokinys Eimantas Semėnas skaitė pranešimą „Donelaitis ir Adutiškis“. Stebėjome atvirą pamoką, kurioje buvo taikoma debatų metodika.

 

                                                                                                                Mokytoja Angelė Burokienė

 

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2014 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031