Archyvas 19-10

Rudeninė skrybėlė

  Rudens gėrybės labai puiki kūrybinė medžiaga tiek vaikams, tiek suaugusiems. O kartu praleistas laikas, bandant sukurti originalią rudeninę skrybėlę, neįkainojamas.

  Spalio 14–18 dienomis pirmo aukšto koridoriuje vyko paroda „Rudeninė skrybėlė“. Parodoje puikavosi vaikučių su tėveliais namuose, Vaikų dienos centre, per neformalaus ugdymo valandėles pagaminti darbeliai. Penktadienį vyko fotosesija ir savo skrybėlėmis pasipuošė patys mažiausi. Sunku būtų išrinkti iš tokios gausybės pačią gražiausią. Visos tokios originalios, spalvingos ir stilingos. Todėl dovanėlių gavo visi.

  AČIŪ visiems dalyviams!

Mokytoja Svetlana Menčinskienė


 

Rudenėlio šventė

  Spalio 17 dieną Adutiškio pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė Rudenėlio šventė.  Iš pat ankstaus ryto pradinių klasių mokiniai susiskirstę į komandas varžėsi, kas žino daugiau rudens požymių. Smagiausia, judriausia ir daugiausiai emocijų sukėlusi veikla – Rudenėlio lobio paieška. Surasti lobio žemėlapį buvo nelengva. Teko atlikti įvairių užduočių: sudėti žodį iš kubelių, apskaičiuoti  reiškinio reikšmę, įminti mįslę. Lobį (obuolių krepšį) radę vaikai apsidžiaugė, nes jų laukė dar smagesnė užduotis – pagal duotą receptą iškepti obuolių pyragą. Mokiniai nagrinėjo receptą, produktų kiekius. Prisiminė rankų priežiūrą ir higieną. Plovė obuolius, juos pjaustė, plakė tešlą. Aptarė, kokie reikalavimai keliami gaminant maistą, kad darbas būtų saugus, o maistas sveikas ir skanus. Ir, žinoma, nekantriai laukė, kada pyragas iškeps. Laukdami rašė linkėjimus, padėkas Rudenėliui, šoko ir dainavo. Pyragas buvo labai skanus! O skanus, nes keptas draugiškai ir su meile.

Mokytojos Margarita Maslianikienė, Jurgita Urbanavičienė


 

Sveikatos ugdymo projektas

  Mokykloje spalio 8–11 dienomis vyko LR Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotas projektas „Vaikų ir paauglių įtraukimas į sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą“. 2–7 klasių mokiniams skirta programa „Art Excel – visapusiškas tobulėjimas“. Programos tikslas – mokytis suvaldyti neigiamas emocijas, susidoroti su stresu, šalinti fizinį nuovargį ir psichinę įtampą bei atverti ir įtvirtinti žmogiškąsias vertybes savyje ir supančioje aplinkoje.

  Užsiėmimus vedė Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondo atstovė Jūratė Ramanauskaitė. Instruktorė mokė kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimų, aiškino, kaip išmokti sąmoningo valgymo, kaip susigrąžinti emocinę pusiausvyrą įvairiose situacijose, kaip pagerinti bendravimo, komandinio darbo įgūdžius, paskatino vaikus rinktis sveiką gyvenimo būdą. Visa informacija buvo pateikta žaismingai. Vaikai žaidė, dainavo, vaidino, diskutavo.

PADĖKIME SAVO VAIKAMS SVEIKAI AUGTI !

Mokytoja Svetlana Menčinskienė


 

Susitikimas su policijos pareigūnais

  Spalio 10 d. 7–9 klasių mokiniai susitiko su policijos pareigūnais. L. Čeponienė ir G. Kamarauskas skaitė paskaitą apie nepilnamečių teisinę atsakomybę. Pareigūnai paaiškino, kad žmogaus pareiga yra laikytis įstatymų, nevaržyti kitų asmenų teisių ir laisvių. Papasakojo, kad nuo 16 metų asmuo pats atsako už pažeidimus ir formuoja savo teisinę biografiją.

Mokytoja Renata Stunžėnienė


 

Mokytojų diena

     Ruduo… Skaisčios ir didelės spalio žvaigždės, miškais ir paupiais braidantis rūkas…

   Atrodo, vakar išgyvenome Rugsėjo 1-osios jaudulį, o šiandien, eidami per lapų spalvų margumyną, apmąstome pačius prasmingiausius žodžius mūsų mokytojams.

   Penktadienį, spalio 4 dieną, mūsų mokykloje buvo minima Tarptautinė mokytojų diena. Nuo ryto mokykloje sklandė šventinė nuotaika: dainos, gėlės, nuoširdumo ir dėkingumo kupini žodžiai…

   Tą dieną mokykloje vyko netradicinės pamokos. Vienuoliktos klasės mokiniai vienai pamokai įsijautė į mokytojų vaidmenį, vedė pamokas jaunesniems mokyklos draugams. Tai puiki proga vieną pamoką pabūti mokytoju. Džiaugiamės ir esame dėkingi, kad pamokas vesti sutiko ir kelių mokinių mamos. Mokytojai tuo metu buvo pakviesti į mokytojų kambarį. Ypatingą nuotaiką kūrė įspūdingai padabintas mokytojų kambarys: iš kino juostos šypsojosi mokytojai, ant lubų kabojo įvairiaspalviai balionai, o ant stalo puikavosi mokyklos firminis pyragas. Dešimtos klasės mokiniai pasveikino mokytojus su profesine švente ir supažindino su šventinės dienos darbotvarke. Taip prasidėjo „Ryto ratas“. Po nuotaikingos pradžios mokytojai persikėlė į aktų salę. Čia jie kūrė pasaką, vaidino. Po to mokyklos valgykloje laukė staigmena – „Čia Jums ne bulvės ir ne bulviniai blynai, čia Jums skaniausi cepelinai!“ O kaipgi be šventinio torto? Mokyklos vadovas Algirdas Uziala pakvietė pasivaišinti Švenčionių rajono savivaldybės mero dovanotu tortu.

   Po pamokų mokiniai mokytojus pradžiugino šventiniu koncertu. Dar kartą įsitikinome, kokie nuostabūs mūsų mokiniai. Į šventę atvyko ir buvę mokyklos mokytojai.

   Dėkoju savo auklėtiniams, dešimtokams, už gražią šventę.

   Kaip gera būti mokytoju!

Mokytoja Larisa Ustinavičienė

Konstitucijos egzaminas

   Tęsdama tradiciją Teisingumo ministerija jau tryliktus metus organizuoja visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą. Egzamino globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, partneriai  – DELFI, LRT radijas ir televizija.
   Pagrindinio šalies įstatymo žinojimas kiekvieną iš mūsų įkvepia būti pilietiškais, toliau domėtis, saugoti ir gerbti Konstitucijoje įprasmintas demokratinės valstybės vertybes.
   Žinių patikrinimo tema susijusi su svarbiu nepriklausomai Lietuvai įvykiu – Baltijos keliu. Organizatoriai nori paminėti ne tik istorinį jubiliejų, bet ir priminti, kad esame laisvi pareikšti savo nuomonę valstybei svarbiais klausimais, ir nuo mūsų valios didele dalimi priklauso, kokia bus Lietuvos ateitis.
   52 mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Konstitucijos egzamine. Šiais metais geriausiai sekėsi atsakinėti į klausimus 10 klasės mokiniams Dominykui Stunžėnui ir Vitaliui Minajevui.
   Sveikiname juos!
Mokytoja Larisa Ustinavičienė

„Mano mitybos savaitė“

    Pradinių klasių mokiniai šiais mokslo metais dalyvauja projekte „Didžiausias turtas – sveikata“. Rugsėjo mėnesį įgyvendino vieną iš projekto veiklų. Visą savaitę mokiniai stebėjo ir fiksavo, ką jie valgo. Kartu su tėveliais parengė ir pristatė klasės draugams plakatą  „Mano mitybos savaitė“.

Mokytojos J.Urbanavičienė, M. Maslianikienė

Europos mokyklų sporto diena Adutiškyje

    Rugsėjo 28 d. Adutiškio pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Europos mokyklų sporto diena.

    Sporto šventėje dalyvavo Švenčionių, Vilniaus, Ignalinos rajonų sportininkai. Vyko krepšinio, svarsčio kėlimo, bėgimo varžybos. Varžybų metu gatvės gimnastikos entuziastai demonstravo savo gebėjimus sportininkams, žiūrovams. Pasirodymas buvo įspūdingas.

    Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti prizais ir medaliais. Apdovanojimus nugalėtojams įteikė Europos mokyklų sporto dienos Lietuvoje koordinatorius Mindaugas Levickis ir nacionalinės kategorijos teisėjas Rimas Zaleckas.

    Už pagalbą organizuojant ir vykdant varžybas nuoširdžiai dėkojame LKSKA „Nemunas“ pirmininkui Kęstučiui Levickiui, Mindaugui Švereikai, Ričardui Jarošui, Josifui Jarošui, Vismantui Kujeliui.

Mokytojas Josifas Jarošas

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2019 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031