Archyvas 19-09

Projektas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

  Mūsų mokykla 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.
  Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
  Projekto metu mokykla bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.
  Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje: http://www.sac.smm.lt/

Viktorina „Kalbos atveria duris“

    Rugsėjo 27 d. Adutiškio pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Europos kalbų diena. Aktų salėje vyko viktorina „Kalbos atveria duris“. Tarpusavyje varžėsi keturios komandos. Dalyviai atsakinėjo į klausimus, kūrė ketureilius ir piešė  įvairių valstybių vėliavas. Atsakymus vertino komisija. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo nugalėtojas – tai „Kalbiukų“ komanda.  Laimėtojams buvo įteikta 1-osios vietos padėka ir saldus prizas. Likusios komandos taip pat apdovanotos padėkomis.
Dalyvaudami Europos kalbų viktorinoje mokiniai suprato,  kad kalbėti savo kalba yra svarbu, tačiau būtina mokėti bent vieną užsienio kalbą.

Mokytoja Kristina Grigel

Interaktyvus spektaklis „Ką žinau, liūdna“

    Rugsėjo 26 d. 7–9 klasių mokiniai turėjo galimybę pamatyti interaktyvų spektaklį „Ką žinau, liūdna“.
   Trys jauni aktoriai (Raminta Paukštytė, Kamilė Rutkaitė, Rokas Lažaunykas) vaidino šešis etiudus: „Istorija apie anoreksikę“, „Mhm“, „Ką žinau, liūdna“, „Vidosai“, „Nekenčiu savęs ir noriu mirti“, „Aš tai padariau“. Pasirodymo metu buvo gvildenamos šiuolaikinio jaunimo problemos: depresija, priklausomybės, nemeilė, patyčios, noras nusižudyti. Spektakliu siekiama ugdyti paauglių pasitikėjimą savimi ir padėti kartu rasti išeitį iš sudėtingų situacijų, kūrybiškai supažindinama su lytiniu švietimu ir „Jaunimo linijos“ veikla.
    Po spektaklio aktoriai stengėsi įtraukti mokinius į diskusiją. Kūrėjams svarbios  paauglių pastabos, kad galėtų tobulėti ir tęsti kūrybinius ieškojimus. O kad mūsų mokiniams spektaklis patiko, parodė ilgi ir garsūs plojimai.
Mokytoja Jurgita Dicevičiūtė

TRIKKE – aktyviai gyvensenai ir įdomiam sportavimui

   Rugsėjo 17 d. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Adutiškio pagrindinėje mokykloje organizavo renginį, skirtą judrumo savaitei. Fizinio aktyvumo pamoką su triračiais TRIKKE vedė MB „Idėjos sportui“ vadovas Laimontas Rakauskas.
   TRIKKE – tai unikalus žmogaus jėga varomas triratis, kuriuo, žmogaus judesių dėka, be grandinės ir pedalų, neliečiant kojomis žemės galima efektingai mankštintis ir išvystyti iki 25 km / val. greitį! Riedėdami TRIKKE, galime suderinti naudą su maloniu jauduliu, panašiu į tą, kurį teikia slidės ar banglentės. Šiuo triračiu galima riedėti beveik ištisus metus, kol nėra sniego, visur – dviračių takais, gatvėmis, parkuose ir pan. Nors lauke ir šaltukas, riedėdami triračiu jūs sušylate, nes, skirtingai nuo dviračio, judate visu kūnu. Nepalankiu oru sportuoti su TRIKKE puikiai tinka sporto salės.
   Šis unikalus žmogaus jėga varomas triratis buvo sukurtas siekiant suteikti atradimo džiaugsmo aktyvaus gyvenimo būdo mylėtojams.
   Esame dėkingi Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už aktyvią pamoką ir geras emocijas.
Mokytojos Svetlana Menčinskienė ir Renata Stunžėnienė

Mokslo ir žinių šventė

    „Ir vėlei rugsėjis, vėl šypsenos… Gėlės…" Nuskambėjus „Tautiškai giesmei“ ir  pakėlus vėliavą, šiais žodžiais dešimtokai pradėjo Mokslo ir žinių šventę. Mokyklos kieme susirinkusius mokinius, tėvelius, mokytojus su mokslo metų pradžia pasveikino mokyklos vadovas Algirdas Uziala ir palinkėjo visiems gerų mokslo metų. Sėkmės moksluose linkėjo į šventę atvykę svečiai: Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys Rokas Zabiela, Adutiškio pasienio užkardos vyriausioji specialistė Alma Sivojienė, Švenčionių policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Liudmila Čeponienė ir Giedrius Kamarauskas, Svirkų seniūnijos seniūnas Arnas Jacina ir Adutiškio parapijos klebonas Deimantas Braziulis.
    Šventėje pradinių klasių mokiniai padeklamavo eilėraščių, dešimtokai pasveikino pirmoką su Mokslo ir žinių diena ir įteikė atminimo dovanėlę.
   Varpelio skambėjimas pakvietė mokinius tęsti kelionę po nepaprastą žinių pasaulį. Tegul ji būna sėkminga, džiaugsminga ir kupina atradimų.
Mokytoja Larisa Ustinavičienė
Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2019 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30