Archyvas 18-06

Jaunųjų pasieniečių pėsčiųjų žygis

     Birželio 11 dieną Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, Švenčionių Mindaugo gimnazijos, Ignalinos gimnazijos, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos ir mūsų mokyklos jaunojo pasieniečio būrelio nariai dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Ignalinos pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos veikimo ruože organizuotame pėsčiųjų žygyje palei valstybės sieną.

     Jaunieji pasieniečiai susitiko Ignalinos rajone esančiame Vosiūnų kaime. Stovyklą  įsirengėme prie Tverečiaus pasienio užkardai priklausančio atraminio punkto. Užvalgę pasieniečių košės, jaunieji pasieniečiai keliavo 15 kilometrų palei valstybės sieną. Visą kelionę mus lydėjo vadovo Andrejaus pasakojimai apie pasieniečių kasdienybę. Maršruto pabaigoje mus pasivijo lietaus debesys. Truputį sušlapę, bet laimingi grįžome į stovyklą. Pailsėję draugiškai gaminome vakarienę. Niekas taip nesuartina žmonių kaip bendra veikla: vakarienė prie bendro stalo, jaunųjų pasieniečių prisistatymas, dainos skambant gitarai, žaidimai ir šokiai prie laužo,. Smagiausia dalis – virvės traukimas ir rungtys su miegmaišiu. Virvės traukimo rungtyje mūsų būrelio komanda laimėjo 3 vietą. Vadovų komanda irgi dalyvavo šioje rungtyje – laimėjo 2 vietą. Visą naktį degant laužui jaunimas šoko ir žaidė.

       Kupini gerų emocijų, susiradę naujų draugų grįžome namo. Dėkojame organizatoriams už nuostabiai praleistą laiką.

                                                                                                                                                                                                                                             JPB vadovė Larisa Ustinavičienė  

Pažintinė ekskursija į Vilnių

          Mokslo metų pabaigoje birželio 8 dieną, pažintinės  ekskursijos metu su 5-9 klasių mokiniais aplankėme  Vilniaus katedros požemius.  Katedros požemiai – garsių LDK didikų, valdovų, katedros vyskupų ir jų pagalbininkų, kapitulos narių, laidojimo vieta. Dėmesį traukė ir kitos požemių įžymybės – slaptoji karalių kripta, valdovų mauzoliejus, kuriame ilsisi garsiosios Barboros Radvilaitės palaikai, freska, pripažinta vienu seniausių sieninės tapybos pavyzdžiu Lietuvoje.

          Apsilankėme Lietuvos edukologijos universitete, technologijų ugdymo katedroje, kur mokiniai buvo supažindinti su technologijų mokytojų rengimu, aplankė veikiančią parodą, oranžeriją, mokiniai turėjo galimybę pamatyti įvairius augalus.

                                                                                                             Mokytoja Aldona Maslianikienė

Ekskursija į „FL Technics“

     Baigiantis mokslo metams septintokams pasitaikė unikali galimybė aplankyti Vilniaus tarptautiniame oro uoste įsikūrusią orlaivių ir jų komponentų techninės priežiūros įmonę „FL Technics“, teikiančią  lėktuvų techninio aptarnavimo ir remonto paslaugas. Tai didžiausia tokio tipo bendrovė Baltijos šalyse ir viena iš didžiausių Rytų Europos regione. „FL Technics“ turi savo atstovybes Lietuvoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Serbijoje, Lenkijoje, Italijoje, Indonezijoje ir Malaizijoje.

    Pirmiausia, mokiniai, kad patektų į „FL Technics“ angarus, turėjo gauti specialius leidimus, pereiti patikrą, kaip ir prieš skrydį lėktuvu. Paskui saugumo sumetimais visiems buvo išdalintos ryškiaspalvės liemenės ir apsauginės kepuraitės.

      Labai malonūs įmonės darbuotojai papasakojo apie lėktuvų techninę priežiūrą, inžinerinį aptarnavimą, inspektavimą, techninius duomenis, griežtą darbo tvarką,  supažindino su įvairių profesijų atstovų, dirbančių su orlaiviais, darbo ypatumais. Išvardino mokymo įstaigas, kur galima įgyti šias profesijas, paaiškino, kokie svarbūs mokslai yra matematika, fizika, chemija, jei nori tapti inžinieriumi, mechaniku ar pilotu. Pabrėžė, kad, dirbant šiuos ir kitus su orlaivyste susijusius darbus, be užsienio kalbų neišsiversi.

     Mokiniai apžiūrėjo angare esančius lėktuvus, įlipo į jų vidų – piloto kabiną, keleivių salę. Pamatė ir išardytus lėktuvus, remontuojamus jų variklius, keičiamus ratus ir pan.

     Ekskursija į „FL Technics“ angarus septintokams paliko neišdildomą įspūdį.

                                                                                                                                                                                                                                                       Mokytoja Angelė Burokienė

Pamokos muziejuje

Septintokus ir kartu su jais vykusius kitų klasių mokinius nustebino analogų Europoje neturintis virtualus muziejus „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus“, kuriame daugiasluoksne kompiuterine grafika, lazeriais ir projekcijomis atkurta 700 metų sostinės istorija. Virtualaus turo metu mokiniai 700 metų apžvelgė per penkiolika minučių. Nemuziejuje atkurtos net šešiolika kertinių istorijų, kurios nuo pat Gedimino sapno formavo šiandieninį Vilniaus veidą. Tarp jų – Vilniaus miesto gaisrai, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją, barokinio miesto žydėjimas, Napoleono kariuomenės traukimasis. Seanse neapeinamos ir skaudžios temos – Panerių tragedija, pokaris, KGB veikla. Nemuziejaus pasakojama istorija baigiasi laisvės atgavimu, šiuolaikinio, modernaus miesto augimu – Vilniaus, kuriame greičiausias pasaulyje internetas, ir vienintelės Europos sostinės, kuri leidžia virš stogų skraidyti oro balionams. Mokiniai ne tik žiūrėjo penkiolikos minučių seansą apie Vilniaus istoriją, bet ir specialiame kambaryje galėjo savo rankomis liesti ir patirti šiuolaikinių technologijų teikiamus virtualios realybės potyrius.

Ši edukacinė išvyka mokslo metų pabaigoje – puikus istorijos ir literatūros kurso kartojimas netradicinėje aplinkoje.

                                                                                                                                                                                                                                  Mokytoja Angelė Burokienė

Neleiskim sutrypt balto lapo

     Netruko prabėgti mokslo metai. Tai metai, kai Adutiškio pagrindinėje mokykloje buvo pradėta vykdyti  Olweus patyčių ir smurto prevencijos programa, siekiant mažinti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškas. Šios programos tikslas – mokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.

     Visus mokslo metus mokyklos darbuotojai rinkdavosi į Mokymosi ir supervizijų grupių (MSG) užsiėmimus. Paskutinis MSG užsiėmimas birželio 5 d. vyko netradicinėje aplinkoje– medžių paunksmėje įsikūrusioje lauko klasėje. Užsiėmimas taip pat buvo netradicinis. Tai buvo visų metų veiklos apžvalga, kartojimas ir refleksijos. Grupės nariai pirmiausia žaisdami žaidimą „Geras klausytojas“ prisiminė, kaip nelengva buvo kas antrą savaitę dalyvauti užsiėmime, surasti tam laiko, noro…

     Paskui dalyviai buvo paskirstyti į grupes ir atliko įvairias užduotis, žaidė žaidimus. Žaidimas „Patyčių abėcėlė“ – tai tarsi viso išeito kurso, susijusio su patyčių prevencija, kartojimas. Užduotis „Įvardink savybę“ priminė skriaudėjo, aukos ir stebėtojo bruožus. Gavę trumpus scenarijus dalyviai turėjo atskirti, kurie iš jų perteikia eilinį ginčą, o kurie atskleidžia patyčių situaciją. Ir pagaliau žaidimas „Baltas lapas“…  Tai tarsi priminimas visiems, kad baltas lapas (Tabula rasa – lot. pažodžiui: švari lentelė)  – švari, neprirašyta kortelė, tyra vaiko siela, kurią labai lengvai galima sutrypti ir  įskaudinti, o suaugusiųjų pareiga – neleisti, kad taip įvyktų.

     Ir pagaliau puodelis kavos, tortas, „Džiaugsmo raštų“ bei „Kelialapių į vasarą“ įteikimas grupės nariams už labai gerą užsiėmimų lankymą ir aktyvų dalyvavimą diskusijose. Beliko refleksijos: ko aš tikėjausi iš užsiėmimų, kokie mano lūkesčiai buvo patenkinti, kas man patiko ar nepatiko, kaip aš visą šį laiką jaučiausi, kuri užsiėmimų dalis buvo geriausia, ką aš norėčiau pakeisti, koks buvo didžiausias mano indėlis, kokia patirtis man pasirodė naudingiausia. O svarbiausia – kaip aš panaudosiu tai, ką išmokau…

                                                                                                                                                                                                      MSG vadovės Angelė Burokienė ir Svetlana Menčinskienė

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2018 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930