Archyvas 18-05

„Peliukai“ iškylauja

       Gegužės 28 d., paskutinį „mokslo“ pirmadienį, „mokinukai“, lydimi savo tėvelių, rinkosi išvykai prie ežero. Prieš porą metų Bėlio ežeras buvo tik gražus ir niekuo neypatingas gamtos kampelis. Tačiau prieš kelerius metus buvo rekonstruota poilsio zona ir įrengta vaikų žaidimo aikštelė, paplūdimio zona užpilta smėliu, todėl išvykai buvo pasirinkta būtent ši vieta.

        Mažieji keliauninkai apžiūrėjo miško estradą, kurioje vyksta Dainų ir šokių ansamblių šventės. Tada išsirinkome pavėsinę ir kaip tikrieji  šeimininkai sutvarkėme aplinką (surinkome šiukšles). Kiek padirbėję, smagiai leidome laiką – sukomės karusele, čiuožinėjome čiuožykla, supomės ant sūpynių, žaidėme su smėliuku. O smagiausia dalis, tai palakstyti per vandenėlį. Smagiai  leisti laiką padėjo puikus oras, gera nuotaika. Diena prabėgo nepastebimai ir linksmai.

 

                                                                                                                                                                                                     Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Svetlana Menčinskienė

Spektakliukas „Lietaus lašelė“

           Gegužės 23 d. vaikučius aplankė „Drakoniuko teatras“ su spektakliuku „Lietaus lašelė“. Tai istorija apie Lašiukę, kuri atsidūrė tarp įprastų žmonėms daiktų – knygų (Pasakų Knyga), televizoriaus (Televizorius, 35 kanalai), gėlių (Gėlė Alberta) ir skudurų (Skuduras, Pagaminta Kinijoje). Vaikai pamatė, kad knyga su savo nuostabiausia pasaka gali juos nukelti į įdomesnį  ir gražesnį pasaulį nei televizorius. Jie suprato, kad kiekvienas savo gyvenime turime tikslą, kad laimingu galime tapti tik padarius kitus laimingais. Aktoriai ne tik vaidino, bet ir atliko muzikinius numerius bei šoko. Mokiniai aktoriams padėkojo gausiais plojimais.

Tarptautinis poezijos festivalis ,,Poezijos pavasaris“ Adutiškyje

          7-9 klasių mokiniai gegužės 25 d. lankėsi Adutiškio kaimo filiale-bibliotekoje, kur  vyko Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2018“ skaitymai. Į Adutiškį atvyko net penki poetai ir aktorė Gražina Urbonaitė. Savo eiles skaitė Vytautas Rubavičius, Lina Buividavičiūtė, Neringa Dangvidė, Augustinas Dainys, Alicija Rybalko (Vokietija).

                                                                                                                                                                                                          Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Angelė Burokienė

Žygis „Pasieniečių keliais 2018“

          Šių metų gegužės 26 dieną Medininkuose Adutiškio pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinys Dominykas Stunžėnas ir 5 klasės mokinė Austėja Stunžėnaitė su tėvais dalyvavo žygyje „Pasieniečių keliais 2018“. Žygio tikslas yra paminėti pirmosios 1940-ųjų metų sovietinės invazijos į Lietuvą aukos – pasienio policijos Alytaus baro Ūtos pasienio sargybos viršininko Aleksandro Barausko – ir kitų pasieniečių žūties metines, atminti ir pagerbti Laisvės gynimo ir didžiąsias netektis, įamžinti istorinių įvykių pasienyje tęstinumą ir paminėti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

          Renginys, kuris vyko Pasieniečių mokykloje, prasidėjo LR VRM Reprezentacinio pučiamųjų orkestro pasirodymu. Vėliau buvo duotas startas ir šviečiant saulei bei alinant 26 laipsnių karščiui vaikai pradėjo pasirinktą 16 km žygį. Žygeiviai ėjo palei valstybės sieną patruliniu taku, miško ir lauko keliukais, aplankė Juozapinės kalną, Karaliaus Mindaugo akmenį bei Medininkų pilį. Praėjus tam tikrą atkarpą, žygeivių laukė įrengti kontrolės punktai, ten reikėjo pasižymėti, buvo galima pailsėti ir pasipildyti vandens atsargas, kurios žygio metu greitai tirpo. Įveikus trasą visi buvo apdovanoti diplomais. Pasivaišinę pasienietiška koše ir arbata, pavargę, bet kupini įspūdžių išvyko namo.

 

              Adutiškio pasienio užkardos specialistas Vygantas Stunžėnas Vygantas Stunžėnas

Projektas „Ką aš žinau apie profesijas?“

          Mūsų mokykloje nuo gegužės 7 d. iki gegužės 21 d. vyko projektas „Ką aš žinau apie profesijas? “, skirtas ugdymui karjerai. Jis buvo integruotas su klasių valandėlėmis ir jame dalyvavo 5 – 10 klasių mokiniai. Jie gamino plakatus apie pasirinktą profesiją. Vaikai turėjo daug darbo: ieškojo informacijos apie profesijas internete ir vadovėliuose, turėjo sukurti eilėraštį apie pasirinktą profesiją. Gamindami plakatus mokiniai pasitelkė savo vaizduotę: karpė, klijavo, puošė savo plakatus karpiniais, panaudojo daiktus, reikalingus pasirinktos profesijos atstovams. Pavyzdžiui, aštuntokai savo plakate  (slaugytojos profesija) panaudojo švirkštus, dėžutes nuo vaistų ir t.t. Dalyvaudami projekte mokiniai daugiau sužinojo apie juos dominančią profesiją: kokius egzaminus reikia laikyti, kur mokytis ir kur dirbti, norint pasirinkti vieną ar kitą profesiją. Projekto „Ką aš žinau apie profesijas?“ rezultatas –  trečiame mokyklos aukšte vykstanti plakatų paroda. Čia galima pamatyti ir susipažinti su gydytojo, slaugytojos, policininko, turizmo vadybininko ir pasieniečio profesijomis.

                                                                                                                                                                                                                                                            Mokytoja Kristina Grigel  

Išvyka į Anykščius

     Gegužės 17 d. 2-8 klasių mokiniai vyko į kelionę. Ekskursija prasidėjo nuo Medžių lajų tako. Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Medžių lajų tako kompleksas yra Anykščių šilelyje. Palyginti nedidelis miškas yra vienas garsiausių Lietuvos miškų. Anykščių šilelį išgarsino žymus Lietuvos poetas Antanas Baranauskas. Jis 1858–1859 metais parašė poemą „Anykščių šilelis“. Keliaujant Medžių lajų taku  lydi ištraukos iš kūrinio. Nuo informacinio centro iki Medžių lajų tako pradžios 6 pažintinės stotelės, skirtos susipažinti su medžiais bei su gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmenimi. Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 metrai. Iš čia apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėjome Šventosios upės vingiais…

    Kita stotelė – Apverstas namas. Čia galėjome išbandyti atvirkščią gyvenimą! Name išvydome apverstą vonios kambarį, svetainę bei miegamuosius kambarius.

      Toliau pramogos tęsėsi Labirintų parke, kurį sudaro trys skirtingi karklų labirintai: didysis labirintas – kuriame tikslas nepasiklysti ir pereiti labirintą,  apvalusis labirintas – kuriame reikia surasti labirinto centrą bei rasti išėjimą,  lenktynių labirintas – šiame labirinte galima  rungtis, kas greičiau įveiks labirintą. Šaudykloje mokiniai išmėgino akies taiklumą šaudydami iš dažasvydžio šautuvo. Daug juoko ir teigiamų emocijų sukėlė kreivų veidrodžių kambarys bei veidrodžių labirintas. Ekstremaliausia pramoga – nusileidimas pripučiamomis padangomis. Mažieji galėjo mėgautis šokinėjimu ant šokinėjimo pagalvės ir karusele. Pramogų begalė – didieji šachmatai ir šaškės, mini golfas, pelėdos namas, žaliųjų skulptūrų parkas ir dar daug daug visko.

     Ir tai dar ne pabaiga. Toliau pramogavome ant Kalitos kalno. Labiausiai šį turistinį objektą garsina vasaros rogučių trasa. Trasą sudaro 5 posūkiai, tramplynas ir kilpa, kuriuos galima įveikti skriejant 40 km/h greičiu. Beveik 500 metrų ilgio trasa su linksmaisiais kalneliais praturtino geromis emocijomis ir neišdildomais įspūdžiais. Ištvermingiausieji nepabūgo net lietaus.

        Grįžome pavargę, bet labai laimingi!

                                                                                                                                                                                                                                                                   Renata Stunžėnienė

                                                                                                                                                                                                                                                               Svetlana Menčinskienė

Šeimos dienos šventės akimirkos

Susitikimas su kunigu Ričardu Doveika

     Gegužės 14 d.  mūsų mokyklos 11 klasės  mokiniai  dalyvavo susitikime su kunigu Ričardu Doveika. Susitikimas vyko Adutiškio daugiafunkciniame centre.

       Susitikimo metų kunigas daug kalbėjo apie savo šeimą, vaikystę.  Pasakojo apie savo mokslus: kaip mokėsi mokykloje, kaip 1992 m.  baigė Vilniaus prekybos ir verslo mokyklą, įgijo virėjo specialybę. Paskui studijavo Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno tarpdiecezinėje kunigų seminarijoje. Jo pasirinktu kunigo keliu šeima nesižavėjo. 
1999–2001 m. studijavo Romos Popiežiškajame Laterano universitete, kuriame įgijo teologijos licenciato laipsnį. Dabar jis yra Vilniaus Pilaitės parapijos klebonas.

       R. Doveika laikomas bene pasaulietiškiausiu Lietuvos kunigu, kuriuo pasitiki ir jauni, ir vyresni tikintieji.

     Dvi valandas trunkantis susitikimas praėjo labai nepastebimai, kunigo R. Doveikos galima klausytis ilgai,  ilgai…

        Mokiniams buvo labai įdomu, jie dar ilgai dalijosi savo įspūdžiais.

                                                                                                                              

                                                                                                                                                                                                                                                              Mokytoja Kristina Grigel

Muziejų naktis 2018

      Tarptautinė muziejų taryba  kasmet kviečia švęsti Tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18-ąją. Nuo 2005 m. organizuojamoje akcijoje „Europos muziejų naktis“ dalyvauja ir Lietuva. 

    Antrus metus iš eilės mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Švenčionėlių progimnazijos kraštotyros  muziejaus organizuotoje akcijoje „Muziejų naktis“.

    Skambant kanklėms, „Muziejų nakties“ dalyviai rinkosi į Švenčionėlių progimnaziją. Renginio pradžioje kiekvienos mokyklos atstovai parodė  prisistatymą „Kviečiu atvykti į mūsų muziejų, nes…“. Neakivaizdiniu būdu susipažinę su Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos, Zigmo Žemaičio gimnazijos ir mūsų mokyklos muziejais, mokiniai buvo suskirstyti į grupes ir vykdė edukacines veiklas.   Po edukacinių veiklų vyko grupių ir jų vadovų fotosesija.

   Šiais metais organizatoriai surengė naktinį žygį pėsčiomis ,,Istoriniais Švenčionėlių apylinkių takais“. Pasišviesdami žibintuvėliais, keliavome naktinio miesto gatvėmis, tiltu per upę, mišku palei ežerą. Šviečiant žvaigždėms, vakarieniavome prie laužo. Sugrįžus mūsų laukė siurprizas: tortas su fejerverkais. Gerdami arbatą ir valgydami tortą vykdėme bendrą kūrybinį darbą- aplikaciją ,,Muziejų naktis 2018“. „Naktyje“ sužibo 90 žvaigždučių: tiek,  kiek buvo dalyvių.

      Dėkojame organizatoriams už nuostabią nuotaiką ir gerą patirtį.

 

                                                                                                                                                                                                                                       Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė

          Gegužės 11 d. Adutiškio pagrindinės mokyklos mokiniai apsilankė UAB Intersurgical Pabradėje.

         Intersurgical yra pasaulinė plataus medicininių gaminių asortimento, skirto kvėpavimo takams kūrėja, gamintoja ir tiekėja. Įmonė tiekia platų asortimentą priemonių, skirtų kvėpavimo takų priežiūrai – anestezijai, reanimacijai, deguonies ir aerozolio terapijai. Gaminiai skirti naudoti ne tik ligoninėse, bet ir namuose.

    Išklausę pristatymą apie įmonės veiklą buvome aprėdyti baltais chalatais bei kepuraitėmis ir patraukėme į gamybos cechus. Galėjome pamatyti kaip lazeriais išpjaustomos reikiamos detalės, liejami, surenkami ir pakuojami gaminiai. Labiausiai patiko stebėti robotų atliekamą darbą.

           Džiaugiamės prasmingai praleistu laiku ir neišdildomais įspūdžiais.

                              

                                                                                                                                                                                                               Neformaliojo švietimo mokytoja Renata Stunžėnienė

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2018 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031