Archyvas 18-05-21

Išvyka į Anykščius

     Gegužės 17 d. 2-8 klasių mokiniai vyko į kelionę. Ekskursija prasidėjo nuo Medžių lajų tako. Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Medžių lajų tako kompleksas yra Anykščių šilelyje. Palyginti nedidelis miškas yra vienas garsiausių Lietuvos miškų. Anykščių šilelį išgarsino žymus Lietuvos poetas Antanas Baranauskas. Jis 1858–1859 metais parašė poemą „Anykščių šilelis“. Keliaujant Medžių lajų taku  lydi ištraukos iš kūrinio. Nuo informacinio centro iki Medžių lajų tako pradžios 6 pažintinės stotelės, skirtos susipažinti su medžiais bei su gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmenimi. Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 metrai. Iš čia apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėjome Šventosios upės vingiais…

    Kita stotelė – Apverstas namas. Čia galėjome išbandyti atvirkščią gyvenimą! Name išvydome apverstą vonios kambarį, svetainę bei miegamuosius kambarius.

      Toliau pramogos tęsėsi Labirintų parke, kurį sudaro trys skirtingi karklų labirintai: didysis labirintas – kuriame tikslas nepasiklysti ir pereiti labirintą,  apvalusis labirintas – kuriame reikia surasti labirinto centrą bei rasti išėjimą,  lenktynių labirintas – šiame labirinte galima  rungtis, kas greičiau įveiks labirintą. Šaudykloje mokiniai išmėgino akies taiklumą šaudydami iš dažasvydžio šautuvo. Daug juoko ir teigiamų emocijų sukėlė kreivų veidrodžių kambarys bei veidrodžių labirintas. Ekstremaliausia pramoga – nusileidimas pripučiamomis padangomis. Mažieji galėjo mėgautis šokinėjimu ant šokinėjimo pagalvės ir karusele. Pramogų begalė – didieji šachmatai ir šaškės, mini golfas, pelėdos namas, žaliųjų skulptūrų parkas ir dar daug daug visko.

     Ir tai dar ne pabaiga. Toliau pramogavome ant Kalitos kalno. Labiausiai šį turistinį objektą garsina vasaros rogučių trasa. Trasą sudaro 5 posūkiai, tramplynas ir kilpa, kuriuos galima įveikti skriejant 40 km/h greičiu. Beveik 500 metrų ilgio trasa su linksmaisiais kalneliais praturtino geromis emocijomis ir neišdildomais įspūdžiais. Ištvermingiausieji nepabūgo net lietaus.

        Grįžome pavargę, bet labai laimingi!

                                                                                                                                                                                                                                                                   Renata Stunžėnienė

                                                                                                                                                                                                                                                               Svetlana Menčinskienė

Šeimos dienos šventės akimirkos

Susitikimas su kunigu Ričardu Doveika

     Gegužės 14 d.  mūsų mokyklos 11 klasės  mokiniai  dalyvavo susitikime su kunigu Ričardu Doveika. Susitikimas vyko Adutiškio daugiafunkciniame centre.

       Susitikimo metų kunigas daug kalbėjo apie savo šeimą, vaikystę.  Pasakojo apie savo mokslus: kaip mokėsi mokykloje, kaip 1992 m.  baigė Vilniaus prekybos ir verslo mokyklą, įgijo virėjo specialybę. Paskui studijavo Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno tarpdiecezinėje kunigų seminarijoje. Jo pasirinktu kunigo keliu šeima nesižavėjo. 
1999–2001 m. studijavo Romos Popiežiškajame Laterano universitete, kuriame įgijo teologijos licenciato laipsnį. Dabar jis yra Vilniaus Pilaitės parapijos klebonas.

       R. Doveika laikomas bene pasaulietiškiausiu Lietuvos kunigu, kuriuo pasitiki ir jauni, ir vyresni tikintieji.

     Dvi valandas trunkantis susitikimas praėjo labai nepastebimai, kunigo R. Doveikos galima klausytis ilgai,  ilgai…

        Mokiniams buvo labai įdomu, jie dar ilgai dalijosi savo įspūdžiais.

                                                                                                                              

                                                                                                                                                                                                                                                              Mokytoja Kristina Grigel

Muziejų naktis 2018

      Tarptautinė muziejų taryba  kasmet kviečia švęsti Tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18-ąją. Nuo 2005 m. organizuojamoje akcijoje „Europos muziejų naktis“ dalyvauja ir Lietuva. 

    Antrus metus iš eilės mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Švenčionėlių progimnazijos kraštotyros  muziejaus organizuotoje akcijoje „Muziejų naktis“.

    Skambant kanklėms, „Muziejų nakties“ dalyviai rinkosi į Švenčionėlių progimnaziją. Renginio pradžioje kiekvienos mokyklos atstovai parodė  prisistatymą „Kviečiu atvykti į mūsų muziejų, nes…“. Neakivaizdiniu būdu susipažinę su Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos, Zigmo Žemaičio gimnazijos ir mūsų mokyklos muziejais, mokiniai buvo suskirstyti į grupes ir vykdė edukacines veiklas.   Po edukacinių veiklų vyko grupių ir jų vadovų fotosesija.

   Šiais metais organizatoriai surengė naktinį žygį pėsčiomis ,,Istoriniais Švenčionėlių apylinkių takais“. Pasišviesdami žibintuvėliais, keliavome naktinio miesto gatvėmis, tiltu per upę, mišku palei ežerą. Šviečiant žvaigždėms, vakarieniavome prie laužo. Sugrįžus mūsų laukė siurprizas: tortas su fejerverkais. Gerdami arbatą ir valgydami tortą vykdėme bendrą kūrybinį darbą- aplikaciją ,,Muziejų naktis 2018“. „Naktyje“ sužibo 90 žvaigždučių: tiek,  kiek buvo dalyvių.

      Dėkojame organizatoriams už nuostabią nuotaiką ir gerą patirtį.

 

                                                                                                                                                                                                                                       Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2018 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031