Archyvas 16-11

Šiaurės šalių literatūros skaitymai Adutiškio kaimo bibliotekoje-filiale

         Lapkričio 18 d. šeštoje klasėje vyko  integruotos  lietuvių kalbos, geografijos ir technologijų pamokos netradicinėje aplinkoje – Adutiškio kaimo bibliotekoje-filiale. Šių pamokų metu buvo vykdomas projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio metu sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir kt. kultūros ir švietimo įstaigų vykta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Renginio tikslas – dalyvauti projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio metu vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai, ir plėsti mokinių geografinį bei literatūrinį akiratį, skatinti skaitymo kultūrą, tvirtinti raštingumo bei kūrybiškumo pamatus, prisidėti prie Šiaurės šalių literatūros populiarinimo. Read the rest of this entry »

Atvirų durų diena Pabradės poligone

           Lapkričio 18 d. Jaunųjų pasieniečių būrelio nariai vyko į Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro organizuotą atvirų durų dieną Pabradės poligone. Read the rest of this entry »

„Drakoniuko“ teatras

                   Lapkričio 17 d. priešmokyklinukai ir pradinukai žiūrėjo spektaklį „Žvaigždės pelėdoms“ – tai istorija apie mažojo Pelėdžiuko kelionę. Baisu ir sunku palikti savo saugius namus ir leistis į pavojingą pasaulį, kuriame sutikti žvėreliai padeda suprasti įvairiausius dalykus. Lapė Snapė padės suprasti, kad svarbiausia nebijoti būti kitokiu, nesistengti niekam įtikti, Pelytė – kad reikia stengtis suprasti save ir išsiaiškinti, ko iš tiesų trokšti, Varniukas padrąsins ir išmokys pasitikėti ne tik savimi, bet ir kitais. Berniukas leis suprasti davimo ir dėkingumo galią, o mama Pelėda – neleis suabejoti, kad kartais visiems atsakymams rasti tereikia vienatvės ir įsiklausymo į save.  Kiekvienas turi teisę surasti savo žvaigždę – savo tikslą ir savo kelią. Read the rest of this entry »

Tolerancijos dienos minėjimas

          Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau keturioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios –  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Adutiškio pagrindinė mokykla prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos.  Mokiniai kartu su klasių vadovais išsiaiškino bei prisiminė žodžio Tolerancija reikšmę, aptarė temą, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius  prisimena, analizavo, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam.  Read the rest of this entry »

Vienuoliktokų krikštynos

           Pagaliau tai įvyko! Net vienuolika metų nepakrikštyti klaidžioję dabartiniai vienuoliktokai pagaliau priėmė Krikštą ir pasižadėjo likusius metus darniai tarnauti, mylėti, globoti, viskuo dalytis, padėti varge, užleisti vietą valgykloje, pasidalinti bandele su savo Krikštytojais dvyliktokais. Tačiau šiame kasmetiniame Adutiškio pagrindinės  mokyklos tradicija tapusiame renginyje priimti Krikštą buvo ne taip ir lengva: nekrikštai buvo aprengti vergais, surišti virvėmis, norėdami išsilaisvinti nekrikštai turėjo atsakyti į sunkius klausimus apie senovės Egiptą, atsakę į klausimus ir išsilaisvinę iš virvių turėjo pastatyti piramidę iš dėžių pagal Krikštytojų norus. Read the rest of this entry »

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2016 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930