Archyvas 15-02

Adutiškio vidurinės mokyklos mokinių sportinė veikla ir pasiekimai

Kiekvienais metais tarptautinė sporto organizacija ISCA kartu su LKSKA „Nemunas“ organizuoja judėjimo savaitę. 2014 m. rudenį Adutiškio vidurinėje mokykloje vyko nemažai varžybų, skirtų judėjimo savaitei. Tai stalo teniso, svarsčio kilnojimo, krepšinio bei bėgimo varžybos.
Grupė Adutiškio vidurinės mokyklos mokinių dalyvavo masiniame bėgime, kurį organizavo Švenčionių profesinio rengimo centras. Bėgime dalyvavo ne tik Švenčionių rajono sportininkai, bet ir svečiai iš Alantos, Zarasų rajono ir kt. Merginų tarpe mūsų mokyklos mokinė Diana Spornova užėmė 3-iąją vietą. Read the rest of this entry »

Susitikimas su Lietuvos Mokinių Parlamento (LMP) nare Jovita Burokaite

Vasario 14 dieną mūsų mokykloje svečiavosi Lietuvos Mokinių Parlamento (LMP) narė Jovita Burokaitė. Ši veikli, kupina naujų idėjų ir energija trykštanti panelė supažindino mūsų mokyklos 9-12 klasių moksleivius su LMP naujausiais projektais, renginiais, siekiais. Paskatino mus dalyvauti akcijoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Pynėme apyrankes iš geltonos, žalios ir raudonos spalvos siūlų. Smagiai ir turiningai praleidome laiką.

Mokinių prezidentas Eimantas Semėnas

Valentino diena

Pamiršę speiguotą ir niūrų vasarį, Adutiškio vidurinės mokyklos devintokai sukvietė 5 -12 klasių mokinius šiltai sutikti Valentino dieną. Ta proga devintokai mokykloj organizavo Svajonių merginos ir Svajonių vaikino rinkimus. Renginio organizatoriai apklausė visus 5-12 klasių mokinius ir suskaičiavę balsus, atrinko 5 merginas ir 5 vaikinus, kurie surinko daugiausiai balsų. Šie mokiniai dalyvavo Svajonių merginos ir Svajonių vaikino konkurse. Užduotys buvo labai linksmos ir išradingos: vyko meilės vergo, pedantiškiausio, tiksliausio, artistiškiausio, vikriausio vaikino, kruopščiausios merginos konkursas, dalyviai žaidė žaidimą „Laimės kūdikis“ ir linksmai dainavo meilės dainas. Daugiausiai komisijos širdelių surinkę Svajonių mergina ir Svajonių vaikinas buvo apdovanoti medaliais ir saldžiomis dovanomis. Atkaklioje kovoje Svajonių mergina išrinkta Gabija Pirštelytė, o Svajonių vaikinu pripažintas Rimvydas Martinkaitis.

9 klasės vadovė G.Lazdinienė

Susitikimas su abiturientais

Sausio 30 d., penktadienį, mokykloje vyko susitikimas su buvusiais mokyklos mokiniais. Susitikime dalyvavo 9-12 klasių mokiniai, mokytojai ir 6 studentai. Mokiniams buvo labai įdomu pasiklausyti, kaip sekasi studijuoti ir koks yra studentiškas gyvenimas. Svečiai tikrai labai plačiai apie viską papasakojo ir kvietė mokinius stoti būtent į tą aukštąją mokyklą, kurioje jie mokosi. Abiturientai klausėsi labai įdėmiai ir uždavė daug klausimų, nes netrukus ir jiems ateis apsisprendimo metas. Todėl vyko antroji susitikimo dalis, kurioje prie arbatos puodelio dvyliktokai galėjo užduoti kausimus ir gauti dar platesnius atsakymus. Mokytojams taip pat šis susitikimas labai patiko, nes jie išgirdo, kaip gerai sekasi jų buvusiems mokiniams. Tad visiems susitikimas išėjo į naudą, visi liko laimingi ir patenkinti.

12 klasės mokinė Dovilė Kalvelytė

Vaikų krikščioniško ugdymo draugijos klubas Adutiškyje

     Vaikų krikščioniško ugdymo draugija (VKUD) yra tarptautinė organizacija, veikianti beveik visose pasaulio šalyse, kurios tikslas – visapusiška vaiko raida, kad jis užaugtų atsakingu, doru ir dvasingu piliečiu. Lietuvoje ji buvo įregistruota 2004m., turi penkis etatinius darbuotojus. VKUD organizuoja reguliarius klubus vaikams ir paaugliams kartą per savaitę, o taip pat išvykas, stovyklas, 5 dienų klubus.

      Labai džiugu, kad šiemet VKUD talkininkavo komanda iš Šiaurės Airijos rengiant 5 dienų anglų kalbos krikščioniškus klubus Adutiškyje ir Švenčionėliuose. Komandos nariai – įdomios asmenybės: jaunimo darbuotojas Phil Hartin, spaustuvės darbuotojas David Megarry, dainininkė Karla Gregg ir darželio auklėtoja Ashley Capper. Visus juos vienija noras padėti vaikams, papasakoti apie savo šalį ir apie kitokį gyvenimą, kuriame rodai pagarbą kitam, skiri laiko pamąstyti apie dvasinius dalykus, stengiesi gyventi dorai bei sąžiningai.

   Adutiškio mokykloje klubą lankė 24 vaikai, kurių didžioji dauguma buvo berniukai. Buvo organizuojamos futbolo, krepšinio rungtynės, žaidimai su virvutėmis, didžiuliais kamuoliais ir spalvinguoju parašiutu. Vaikai ugdė kūrybiškumą, dalyvaudami kulinarijos užsiėmimuose: gamino airišką skanėstą „Fifteen“ ir saldžius zefyrinius rutuliukus. Rankdarbių pamokėlės patiko tiek berniukams, tiek mergaitėms: visi entuziastingai vėrė apyrankes, darė raktų pakabukus, vėliau juo įvairiai spalvino ir dekoravo. Gera buvo matyti vaikus, besimokančius angliškų žodžių ir frazių. Jų žinių lygis nustebino airius. Vaikams skaitėme istorijas iš Šventojo Rašto apie sūnų palaidūną, pranašą Joną ir fariziejų vadovą Nikodemą. Džiugu, kad vaikai išgirdo gyvą natūralią anglų kalbą, pajuto airių atvirumą ir entuziazmą, puikią nuotaiką. Svečiai iš Airijos buvo sužavėti vaikų žingeidumu, aktyvumu ir geranoriškumu. Ypač esame dėkingi Aleksui, kuris daug padėjo.

     Linkime mokyklai ir toliau taip gražiai auklėti vaikus, užauginti išsilavinusius dorus piliečius, kurie kurs šviesų Lietuvos rytojų.

                                              Vaikų krikščioniško ugdymo draugijos darbuotoja Sandra Burokaitė

Tam, kas šokti nemokės – varnas gaudyti reikės

      Prieš pat mokinių atostogas vyko neįprasta šokių būrelio popietė. Bilietas į mokyklos aktų salę – oranžinės spalvos aprangos detalė, simbolizuojanti saulėtos rudens dienos nuotaiką. Piešinių šokio tema parodėlė ir balionais papuoštos palangės smagiai nuteikė gausų šokio mylėtojų būrį.

    Tvyrojo lengvas jauduliukas. Pasimokę tik pora mėnesių, mokiniai turėjo įrodyti, kad yra verti šokėjo vardo. Vieni kitiems buvo ir atlikėjai ir vertintojai.

      Būsimieji šokėjėliai triūsė iš peties – užrištomis akimis, valso garsų lydimi, šoko ant suolų, polkos ritmu landžiojo „urvais“, lankstumą demonstravo po ištiesta virve. Smagu buvo rungtyniauti estafetėse, įvairiais šokio žingsneliais žaisti „Žiužį“. Labai nuotaikingai skambėjo mokinių sukurtos eilės apie šokį.

     Po visų išbandymų atėjo metas apeiti mokyklos valdas ir paskelbti apie save. Įsikibę į virvę, garsiai skanduodami „Tam, kas šokti nemokės – varnas gaudyti reikės“, dalyviai vingiavo ilgais koridoriais. Taip jau sutapo, kad tuo metu buvo išrinktas mokyklos prezidentas. Taigi juo tapęs Eimantas buvo labai triukšmingai, garsiai, bet nuoširdžiai pasveikintas.

      Prisiekę mylėti šokį visa širdimi, kupini teigiamų emocijų, nešini balionais šokėjai išskubėjo… atostogauti.

Respublikiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Pašėlusiu ritmu 2014“

       Visi sveikina pedagogus ir moksleivius su nauja mokslo metų pradžia ir linki kūrybingų bei turiningų metų… Bet be tėvų, vadovų ir rėmėjų pagalbos ilgai kūrybingu neišliksi…  Visiems padedant,  mes,  Svirkų skyriaus šokėjos,  spalio 25 d. išvykome į ilgą kelionę, turbūt pirmą, bet tikiuosi ne paskutinę – Šakiuose vykusį Respublikinį šiuolaikinio šokio festivalį „Pašėlusiu ritmu 2014“. Kaip ir visuose šiuolaikinio šokio festivaliuose tikslas vienas, tačiau pats svarbiausias – atsibusti naujam ir kūrybingam šokių sezonui. Festivalyje dalyvavo vaikų (6-10 m.), paauglių (11-14 m.) ir jaunimo (nuo 15 m.) šiuolaikinio šokio kolektyvai iš visos Lietuvos. Kolektyvai į festivalį atvyko paruošę vieną arba dvi choreografines kompozicijas. Džiaugiamės, kad mūsų šokis patiko festivalio dalyviams bei žiūrovams.

 

                                                                                                                 Mokytoja Irina Burokienė

 

„Rudenėlio“ šventė

      Spalio 27 d. ikimokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo „Rudenėlio“ šventėje. Pasidarę ir pasipuošę daržovių kaukėmis klasėse gamino mišraines.  Sugužėję į aktų salę dalyvavo viktorinoje, minė mįsles, dėliojo daržovių dėliones.  Atsisveikindami su rudenėliu dainavo daineles, šoko, vaidino vaidinimą „Mišrainė“.  Šurmulyje ir mišrainių degustavime dalyvavo ir tėveliai.

                                                                                                             Mokytoja Jurgita Urbanavičienė

 

Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą. Mokyklos prezidento rinkimai

     Spalio 24 dieną vyko kandidato rinkiko rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą (LMP), kartu rinkome ir mokyklos prezidentą. Rinkimuose dalyvavo 5-12 klasių mokiniai, kurie iš 5 kandidatų turėjo išrinkti prezidentą ir kandidatą rinkiką į LMP. Rinkimus vykdė mokinių taryba. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad mokyklos prezidentu ir kandidatu rinkiku į LMP išrinktas 11 klasės mokinys Eimantas Semėnas.

       Po rezultatų paskelbimo, mokyklos prezidentė Dovilė Kalvelytė atsiskaitė už savo veiklą, pasveikino išrinktąjį mokyklos prezidentą ir įteikė pereinamąjį prezidento simbolį „kėdutę“.

        Linkime sėkmės mokyklos prezidentui Eimantui Semėnui.

 

                                                                                                                                     Mokytoja Larisa Ustinavičienė

„Dek, žvakele, nušviesk vėlei kelią“

      Spalio 23 dieną penktos ir dvyliktos klasės mokiniai Adutiškio kapinėse lankė anapilin iškeliavusių mokytojų  kapus. 

     Vėlines lietuviai šventė nuo senovės. Tai dar pagoniška šventė. Buvo tikima, kad mirštant žmogui nuo kūno atsiskiria vėlė, kuri vėliau bendrauja su gyvaisiais, juos nuolat lanko. Seni žmonės pasakoja, kad anksčiau nebuvę papročio per Vėlines degti kapinėse žvakučių, kaip šiais laikais. Manyta, kad ugnis pritraukia vėles, tad joms degamos žvakės. Degindami žvakes gyvieji susitaiko su mirusiaisiais.

 

                                                                                                            Mokytoja Larisa Ustinavičienė

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2015 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728