Vaikų krikščioniško ugdymo draugijos klubas Adutiškyje

Vaikų krikščioniško ugdymo draugija (VKUD) yra tarptautinė organizacija, veikianti beveik visose pasaulio šalyse, kurios tikslas – visapusiška vaiko raida, kad jis užaugtų atsakingu, doru ir dvasingu piliečiu. Lietuvoje ji buvo įregistruota 2004m., turi penkis etatinius darbuotojus. VKUD organizuoja reguliarius klubus vaikams ir paaugliams kartą per savaitę, o taip pat išvykas, stovyklas, 5 dienų klubus.

Labai džiugu, kad šiemet VKUD talkininkavo komanda iš Šiaurės Airijos rengiant 5 dienų anglų kalbos krikščioniškus klubus Adutiškyje ir Švenčionėliuose. Komandos nariai – įdomios asmenybės: jaunimo darbuotojas Phil Hartin, spaustuvės darbuotojas David Megarry, dainininkė Karla Gregg ir darželio auklėtoja Ashley Capper. Visus juos vienija noras padėti vaikams, papasakoti apie savo šalį ir apie kitokį gyvenimą, kuriame rodai pagarbą kitam, skiri laiko pamąstyti apie dvasinius dalykus, stengiesi gyventi dorai bei sąžiningai.

Adutiškio mokykloje klubą lankė 24 vaikai, kurių didžioji dauguma buvo berniukai. Buvo organizuojamos futbolo, krepšinio rungtynės, žaidimai su virvutėmis, didžiuliais kamuoliais ir spalvinguoju parašiutu. Vaikai ugdė kūrybiškumą, dalyvaudami kulinarijos užsiėmimuose: gamino airišką skanėstą „Fifteen“ ir saldžius zefyrinius rutuliukus. Rankdarbių pamokėlės patiko tiek berniukams, tiek mergaitėms: visi entuziastingai vėrė apyrankes, darė raktų pakabukus, vėliau juo įvairiai spalvino ir dekoravo. Gera buvo matyti vaikus, besimokančius angliškų žodžių ir frazių. Jų žinių lygis nustebino airius. Vaikams skaitėme istorijas iš Šventojo Rašto apie sūnų palaidūną, pranašą Joną ir fariziejų vadovą Nikodemą. Džiugu, kad vaikai išgirdo gyvą natūralią anglų kalbą, pajuto airių atvirumą ir entuziazmą, puikią nuotaiką. Svečiai iš Airijos buvo sužavėti vaikų žingeidumu, aktyvumu ir geranoriškumu. Ypač esame dėkingi Aleksui, kuris daug padėjo.

Linkime mokyklai ir toliau taip gražiai auklėti vaikus, užauginti išsilavinusius dorus piliečius, kurie kurs šviesų Lietuvos rytojų.

Vaikų krikščioniško ugdymo draugijos darbuotoja Sandra Burokaitė