Archyvas 17-10

Konferencija „STUDFESTAS“

                       Spalio 26 d. Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3,4 kl. mokiniai kartu su Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniais dalyvavo konferencijoje „STUDFESTAS 2017“, kuri vyko Vilniuje Siemens Arenoje ir buvo skirta karjeros ugdymui. Konferencijos metu mokiniai galėjo sužinoti, kuo galėtų tapti ateityje, klausėsi pasakojimų apie kitų žmonių patirtį. Jaunuoliai galėjo nuspręsti, ką nori veikti po mokyklos; galėjo pasisemti motyvacijos ir drąsos siekti savo svajonių. Taip pat sužinojo, kaip įveikti savo baimes ir kaip siekti savo tikslų. Tarp pranešimų mokiniai galėjo aplankyti zonas, kuriose jų laukė žaidimai, pramogos, karjeros konsultacijos. Mokytojai irgi labai naudingai praleido laiką klausydami pranešimų apie patyčių prevenciją, apie mokytojo autoritetą mokykloje, apie karjerą ir t.t. Į namus mokiniai važiavo labai patenkinti, dalijosi savo įspūdžiais, šią dieną jie praleido su tūkstančiais bendraamžių.


                                                                                                                                                                                       Mokytoja Kristina Grigel

Lietuvos Respublikos Konstitucijai – 25 metai

                    1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją. Konstitucija – tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus.

                  Konstitucija – svarbiausias ne tik mūsų šalies, bet ir daugelio pasaulio šalių įstatymas, užtikrinantis žmogaus teises, laisves ir pareigas valstybėje. Konstitucija – tai vientisas ir tiesiogiai taikomas teisės aktas, kuriuo remdamiesi piliečiai gali ginti savo teises.

                 Spalio 25 dieną mokykloje vyko varžytuvės, skirtos Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 –mečiui paminėti. Prieš varžytuves Gintarė Maslianikaitė visus supažindino su istorine Konstitucijos raida. 5-9 klasės mokinių atstovai susiskirstė į dvi komandas. Mokiniai atliko įvairias užduotis: sprendė testą, Konstitucijoje ieškojo atsakymų į pateiktas iliustracijas, sudarinėjo mokinio pareigų sąrašą. Po kiekvienos užduoties Gintarė Maslianikaitė pateikė teisingus atsakymus. Kol teisėjai skaičiavo komandų taškus, 3 ir 4 gimnazijos klasės mokinės pristatė, jų manymu, svarbiausias Konstitucijos tezes.

                  Varžytuvių laimėtojais tapo „Fantastiško penketuko“ komanda: 5 klasės mokinė Jovita Sivojūtė, 6 klasės mokinė Neringa Maslianikaitė, 7 klasės mokinys Danielius Rakauskas, 8 klasės mokinys Dominykas Stunžėnas, 9 klasės mokinė Dainė Stanislava Rumbutytė. Sveikiname nugalėtojus.

Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė

Susitikimas su Andriumi Tapinu

                           Spalio 10 d. Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3,4 klasių  mokiniai vyko į Švenčionių progimnaziją, kur dalyvavo susitikime su žurnalistu, rašytoju ir laidų vedėju Andriumi Tapinu. A. Tapinas papasakojo, kad yra daug keliavęs, daug dirbo su tekstais, su knygomis. Jis yra baigęs Vilniaus universitete tarptautinės ekonomikos specialybę. Pirmas jo verslas buvo mokykloje – radijo centro įkūrimas, per kurį transliavo savo mokyklos mokinių pageidavimų koncertus. A. Tapinas padrąsino mokinius būti aktyvius ne tik mokykloje bet ir gyvenime, pasakė, kad tik aktyvus, savimi pasitikintis žmogus gali daug pasiekti gyvenime, kad stojant mokytis arba einant į pokalbį dėl darbo yra trys privalumai: anglų kalbos mokėjimas, laiko planavimo įgūdžiai ir mokėjimas viešai kalbėti prieš didelę auditoriją. Taip pat paragino vaikus skaityti knygas.

Dar A. Tapinas aktyviai savanoriauja. 2016 m. dalyvavo savanoriškame pilietiniame projekte „Misija Sibiras“. Projekte dalyvavusi keturiolikos žmonių komanda Rusijoje, Sibire, Igarkos mieste, tvarkė lietuvių tremtinių kapus.

Bendraujant su A. Tapinu, laikas prabėgo labai greitai. Klausytis jo pasakojimo buvo įdomu tiek mokiniams, tiek mokytojams.

Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3 klasės vadovė Kristina Grigel

Mokytojų dienos šventės mokykloje akimirkos

Tradicinė sporto šventė Švenčionių profesinio rengimo centre

                             Švenčionių profesinio rengimo centras turi gražią tradiciją. Kiekvieną rudenį vyksta sporto šventė „Už blaivią ir sveiką Lietuvą“. Šiemet, rugsėjo 28 dieną, į šį renginį susirinko daug svečių: dalyvavo mokiniai iš Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos, Zarasų Žemės ūkio mokyklos moksleiviai, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazistai, Švenčionių progimnazijos, Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus mokiniai ir, žinoma, šeimininkai – Švenčionių profesinio rengimo centro sportininkai bei gausi palaikymo komanda. Šventė prasidėjo 3 kilometrų bėgimu. Pirmosios startavo merginos. Distanciją greičiausiai įveikė Švenčionių profesinio rengimo centro bėgikė. Netrukus paaiškėjo, kuris vaikinas greičiausias – tai Vladislav Povlovskij iš Zigmo Žemaičio gimnazijos.  Sumo imtynių rungtyje nugalėtoja tapo Švenčionių profesinio rengimo centro imtynininkė (matyt, kad net puikiai pažįstama aplinka padeda!), antroji vieta atiteko Anželikai Daraškevičiūtei, Švenčionių Zigmo Žemaičio Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 4 klasės mokinei.  Nenugalimasis šventės sumo imtynininkas irgi mokosi  Adutiškio vidurinio ugdymo skyriuje.  Tai Igor Lapšin, 4 klasės mokinys. Svarstį kėlė ir merginos, ir vaikinai. Merginos kėlė 16 kg, vaikinai – 24 kg. Sporto šventės stipruoliai mokosi  Adutiškio vidurinio ugdymo skyriuje. Tai Brigita Šakola (3 klasė) ir Andrius German (4 klasė). Paskutinė šventės „Už blaivią ir sveiką Lietuvą“ rungtis – taip pat stipruoliams – 300 kg sverianti padanga, kurią reikėjo triskart paversti. Ir čia visus įveikė Andrius German. Šventę vainikavo dviratininkų lenktynės, kuriose dalyvavo sportiškiausi mokytojai ir mokytojos. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti : bėgikai – medaliais, kitų rungčių laimėtojai – šventės atminimo dovanomis. O gausus sportininkų, svečių būrys vaišinosi dosnių ŠPRC šeimininkų gardėsiais.

   Dėkojame Šventės organizatoriams ir šeimininkams ŠPRC, kūno kultūros mokytojams ir jų išugdytiems mokiniams.

   Kūno kultūros mokytojas Josifas Jarošas

Konstitucijos egzaminas

Spalio 3 dieną, minint 25-ąsias Konstitucijos metines, konstitucines žinias pasitikrinti norintys Lietuvos piliečiai jau vienuoliktą kartą laikė Teisingumo ministerijos organizuojamą Konstitucijos egzaminą. Konstitucijos egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Konstitucijos egzamino tikslai: skatinti mokinių domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu; mokiniams suprantamais būdais pateikti Lietuvos valstybės sandaros sampratą, supažindinti su valstybės simboliais, valstybės organų kompetencijomis; ugdyti mokinių pilietinę savivoką ir pilietiškumą. Konstitucijos egzamino I etape dalyvavo ir 60 mūsų mokyklos mokinių. I etape dalyviams buvo pateikta 30 uždarų klausimų. Iš 5-7 klasių mokinių daugiausia teisingų atsakymų pateikė: Angėlė Bučelytė (5 kl.), Artūras Špakovas (6 kl.), Ignas Saulevičius (7 kl.); iš 8-10 klasių mokinių: Akvilė Fomčenkovaitė (8 kl.), Gabrielė Virbūnaitė (8 kl.); iš 3-4 gimnazinių klasių mokinių: Aistė Strakšytė (3 kl.). Į II Konstitucijos egzamino etapą mūsų mokyklos mokiniai nepateko: pateikė mažiau nei 25 teisingus atsakymus.

Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė

 

 

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2017 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031