Archyvas 17-03

Kelionė aplink pasaulį su „LABAITEATRU“

                               Kovo 29 dieną Adutiškio pagrindinės mokyklos mokinius aplankė muzikinis spektaklis-žaidimas „Aplink pasaulį“ – tai improvizuota 40-ties minučių kelionė aplink pasaulį, kurioje daug muzikos, fantazijos šėlsmo ir žaidimų.  Mažieji  žiūrovai kartu su aktore tapo kelionės dalyviais. Kelionę pradėjo Suomijoje, į kurią plaukė laivu. Linksma dainelė apie suomišką pirtį išjudino net pačius nedrąsiausius. Lėktuvu nuskrido į Angliją, kur nusileido prie garsaus laikrodžio bokšto. Išmokę mandagumo pamokėlę, traukiniu keliavo į mados sostinę Paryžių. Mažosios aktorės demonstravo madas. Dainelės ritmu pasiekė ir Afrikos džiungles. Susipažinę su Afrikos gyvūnais, linksmi grįžo namo – į Lietuvą. Patyrę įvairių nuotykių, išmokę naujų dainelių ir žaidimų, susipažinę su skirtingų kultūrų žmonėmis, atrado labai seną ir amžiną tiesą: visur gerai, bet namuose – geriausia.

             Pradinio ugdymo mokytojos Margarita Maslianikienė ir Jurgita Urbanavičienė

Projektas „Mus sujungė kryžiažodžių konkursas“

                   Saulėtą kovo 14-osios popietę į Švenčionių r. Zigmo Žemaičio gimnaziją susirinko projekto „Mus sujungė kryžiažodžių konkursas“ dalyviai: Šalčininkų r. Dieveniškių Ryto gimnazijos, Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos, Švenčionių r. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos ir Švenčionių r. Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai. Pagrindinis projekto akcentas buvo dalyvių atsivežti, pačių sudaryti kryžiažodžiai įvairiomis temomis, anglų ir rusų kalbomis, kuriuos projekto metu sprendė mokiniai. Intensyvi komandinė veikla buvo kupina net tik darbo, bet ir šypsenų. Mokiniai dalinosi savo gerąja patirtimi bei pademonstravo savo žinias. Susumavus rezultatus išaiškėjo, kad 1-osios vietos laimėtojai yra Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai, 2-ąją vietą pasidalino Adutiškio pagrindinės mokyklos ir Dieveniškių Ryto gimnazijos mokiniai. Trečioji vieta atiteko Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniams. Visos mokyklos gavo medalius atminčiai. Belieka tikėtis, kad toks projektas taps tradiciniu ir kitais metais vėl sukvies mokinius spręsti kryžiažodžius.

Mokytojos Kristina Grigel, Jolita Samanovičė

Gimtosios kalbos pažinimas

                      Baigiamasis LKD renginys – mokinių išvyka į Lituanistikos židinį (Lietuvių kalbos instituto padalinys) ir Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Pirmiausia 6 ir 7 klasės mokiniai aplankė Lituanistikos židinyje esantį unikalų Kalbos muziejų, kuriame eksponuojami archyviniai dokumentai, kalbininkų asmeniniai daiktai, kita autentiška intriguojanti medžiaga; elektroninės vartyklės su išsamia informacija apie įvairias kalbotyros sritis: kalbos istoriją, dialektologiją, leksikografiją, kalbų kontaktų tyrimus, raštijos istoriją, terminologiją, dabartinę vartoseną, kalbotyros istoriją, lietuvių gestų kalbą ir kt.; kompiuteriniai kalbos žaidimai, tarmių karaokė, patrauklios kompiuterinės knygos; kalbos žaislai – unikalūs eksponatai, kurie leidžia kalbą liesti rankomis.  Vėliau vyko į ekskursiją po atsinaujinusią Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Lydimi gido susipažino su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis, sužinojo pastato istoriją.    Taigi kovo 16-ąją – Knygnešio dieną – mokiniai skyrė gimtosios kalbos pažinimui.

                                                                                      Lietuvių kalbos mokytoja Angelė Burokienė

Lietuvių kalbos dienos pradinėse klasėse

                  1-4 klasių mokiniai Lietuvių kalbos dienoms turėjo įvairių veiklų: iliustravo eilėraščius apie Lietuvą, piešė gražiausią lietuvišką žodį. Mokyklos bibliotekoje mokiniai pristatė įdomiausią perskaitytą knygą, bibliotekininkė Renata Stužėnienė apdovanojo aktyviausius skaitytojus. Pradinukai lankėsi Adutiškio miestelio bibliotekoje. Bibliotekininkė Ana Vežan pristatė naujausias knygas, kartu su vaikais vaidino vaikams gerai žinomas pasakas.

            Pradinio ugdymo  mokytojos Jurgita Urbanavičienė ir Margarita Maslianikienė

Išvyka į Adutiškio užkardą

                         Pakviesti pasienio užkardoje dirbančių tėvelių, kovo 13 d. pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su pasieniečio profesija. Iš pat ryto mokiniai vyko į pasienio postą. Austėjos tėtis Vygantas Stunžėnas vaikams papasakojo apie pasieniečių darbą, parodė poste esančią įrangą. Vaikai turėjo galimybę stebėti stabdomų mašinų ir vairuotojų dokumentų patikrinimą. Matė vaizdo kamerų transliuojamą vaizdą. Vėliau vyko į Adutiškio užkardą. Pasieniečiai draugiškai pasitiko ir aprodė užkardos pastatą, ginklus. Vaikams didžiausią įspūdį paliko kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymas.

          Pradinio ugdymo  mokytojos Jurgita Urbanavičienė ir Margarita Maslianikienė

Šventinis koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai

Šventiniame renginyje, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės dienai, koncertavo:

ADUTIŠKIO PAGRINDINĖS MOKYKLOS MENO MĖGĖJAI: FOLKLORO ANSAMBLIS „VOSILKELĖ“, vad. Aldutė Burokaitė,

DAINININKAI, vad. Kazimieras Pranskus,

ŠOKĖJAI, vad. Agnė Karklelytė;

ADUTIŠKIO KAIMO KLUBO KAPELA, vad. Stanislovas Rumbutis.
Renginio akimirkos:

 

Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

            Lietuvos istorijos mokytojų asociacija 2017 m. kovo 10 d. 10 val. pakvietė į trečiąjį Nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“. Konkursas skirtas mokiniams ir visiems, besidomintiems tautos ir valstybės istorija, norintiems pasitikrinti savo žinias, sužinoti naujų istorinių faktų. Konkursu siekiama prasmingai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe. Taip pat siekiama skatinti visuomenės bendruomeniškumą, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes, skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius drauge prasmingai paminėti šią dieną. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai: 27 – 5-10 klasės mokiniai ir 9 Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3-4 klasės mokiniai.  4 klasės mokinys Aurimas Golotylecas pateikė daugiausia teisingų atsakymų. Sveikiname jį!

                                                                                                                                         Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė

Gražiausių lietuviškų žodžių traukinys

                    Lietuvių kalbos dienos Adutiškio pagrindinėje mokykloje tęsiasi. Startavo integruotas lietuvių kalbos-etikos projektas „Gražiausių lietuviškų žodžių traukinys“. 5-8 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Angele Burokiene ir etikos mokytoja Kristina Grigel prisiminė gražiausius lietuviškus žodžius, t.y. mandagumo žodžius: pasisveikinimus, atsisveikinimus, prašymus ir padėkas. Pakartojo elgesio ir mūsų gimtosios kalbos etiketo pagrindus.

Kai jau pakartojo etiketo pagrindus, išrinko gražiausius bei taisyklingiausius mandagumo žodžius, juos „susodino“ į traukinio vagonus, iliustravo. Ir traukinys „pajudėjo“ mokyklos laiptinėmis, primindamas visiems pačius gražiausius lietuviškus žodžius.

                                                                                                                                   Lietuvių kalbos mokytoja Angelė Burokienė

Kūrybinio rašymo popietė Adutiškio bibliotekoje

                          Kūrybinio rašymo popietė – tai vienas iš Lietuvių kalbos dienų renginių, kurį penktos klasės mokiniams organizavo Adutiškio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Angelė Burokienė Adutiškio kaimo bibliotekoje-filiale.

Mokinius kaip visada labai šiltai pasitiko bibliotekininkė Ana Vežan. Kadangi popietė buvo skirta artėjančiai Lietuvos nepriklausomybės dienai, tai bibliotekininkė pristatė keletą lietuvių poetų eilėraščių knygelių apie Lietuvą. Toliau mokiniai, padedami mokytojos, patys kūrė eilėraščius. Juos skyrė tėvynei, gimtajai kalbai ir pan. Savo kūrinius iliustravo, susegė ir parengė knygą, kurią padovanojo bibliotekai.

Lietuvių kalbos mokytoja Angelė Burokienė

Ekskursija į Ignalinos atominę elektrinę

Kovo 7 dieną Jaunojo pasieniečio būrelio (toliau-JTB) nariai lankėsi Ignalinos atominėje elektrinėje, kurioje atliekami precedento pasaulyje neturintys atominės jėgainės įrenginių ir pastatų demontavimo darbai. Ekskursiją vedė komunikacijos skyriaus specialistė Beata Voitechovskaja. Ignalinos atominė elektrinė – vienintelė Baltijos šalyse buvusi Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, pastatyta šalia sienos su Baltarusija, turėjusi didžiausius pasaulyje reaktorius ir įrašyta į Gineso rekordų knygą. Jėgainėje buvo numatyti keturi reaktoriai, tačiau pastatyti ir paleisti tik du. Greta jėgainės darbuotojams pastatytas Visagino miestas ( Sniečkus). Po Černobylio technogeninės avarijos Ignalinos AE RBMK – 1500 tipo reaktorių saugos sistema buvo labai modernizuota, tačiau jų plėtra sustojo    Lietuvai vykdant stojimo į Europos Sąjungą sutartyje numatytus įsipareigojimus, 2009 m. gruodžio 31 d. elektrinė visiškai nutraukė elektros energijos gamybą. Pirmasis blokas nebeveikia nuo 2004 m. gruodžio 31 d., o antrasis sustabdytas 2009 m. gruodžio 31 d. Apie miesto, jėgainės statybų istoriją bei jos eksploatacijos nutraukimą papasakojo Beata Voitechovskaja. JPB nariai taip pat apžiūrėjo ekspozicijų sales. Grįždami iš atominės elektrinės, apsilankėme Ignalinos rinktinėje.  Ignalinos rinktinei priklauso penkios užkardos: Puškų, Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių ir Pavoverės. Ypatingos paskirties objektą – Ignalinos atominę elektrinę – nuo 1996 m. balandžio saugojo Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinė, kuri 2016 m. gegužės 1 d. reorganizuota į VSAT Ignalinos rinktinės Branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinį (kuriame ką tik lankėsi JPB nariai). Ignalinos rinktinėje mus pasitiko  viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Rima Maldžiūtė. Jaunuosius pasieniečius ji supažindino su naujausia pasieniečių darbe naudojama įranga, trumpai apžvelgė 2016 m. veiklos ataskaitą. JPB nariai pamatė laikino sulaikymo kamerą, sporto salę, kurioje tuo metu treniravosi pareigūnai. Kupini įspūdžių ir noro kuo daugiau susipažinti su įvairiais Ignalinos rinktinės  apsaugos padaliniais grįžome namo.

 JPB vadovė Larisa Ustinavičienė

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2017 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031