Archyvas 15-11

Edukacinė pamoka – „Roplių pasaulis“

Lapkričio 30 dieną mokykloje vyko Mažosios bendrijos “Reptilis” edukacinė pamoka – „Roplių pasaulis“. Visi norintys mokiniai turėjo galimybę susipažinti su tolimųjų kraštų ropliais (gyvatėmis, žalčiais, driežais ir kitus įdomiais bei nekasdieniškais, egzotiniais gyvūnais). Ne tik susipažino su paslaptingu jų gyvenimu, įpročiais, mityba, bet ir turėjo neeilinę galimybę įveikti savo baimes, paliesti, paglostyti, palaikyti rankose. Mokiniai, kurie įdėmiai klausėsi ir atsakė į viktorinos klausimus, nusifotografavo su mielu Afrikos driežiuku.

Mokytoja Margarita Maslianikienė

Jaukinamės knygą

Gana dažnai skundžiamasi, kad paaugliai vis mažiau skaito knygas, prastai rašo, nesidomi pamatinėmis kultūros vertybėmis ir pan. Tačiau minėti dalykai neateina iš karto, jie turi būti ugdomi nuo vaiko ankstyvojo amžiaus, pradinių klasių. Read the rest of this entry »

GIS diena mokykloje

GIS diena nuo 1999 m. kasmet minima trečiąjį lapkričio trečiadienį Nacionalinės geografijos draugijos (angl. National Geographic Society) inicijuotos geografinio informuotumo savaitės metu. Tai pasaulinis renginys, kurio tikslas – skleisti geografinį raštingumą, skatinti domėjimąsi geografinių informacinių sistemų technologijomis, šviesti visuomenę. Į Adutiškio pagrindinę mokyklą atvyko “Hnit Baltic” kompanijos direktorius Linas Gipiškis. Jis mokiniams skaitė paskaitą, parodė skaidres apie skaitmeninius žemėlapius ir jų paskirtį. Mokiniams paskaita patiko. Kompanijos direktorius moksleiviams parodė droną, ir vaišino saldainiais bei atminimo dovanelėmis.

10 kl. Mokinys Dovydas Semėnas, geografijos mokytoja Aldona Maslianikienė

Projekto „Būk sveikas ir judrus“ išvyka

Adutiškio pagrindinės mokyklos mokiniai lapkričio 19 dieną sveikatingumo projekto „Būk sveikas ir judrus“ ir tėvų lėšomis vyko į ekskursiją Vilniuje. Pagrindinis uždavinys – ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas bei aktyvinant fizinį judėjimą.

Pirmiausia mokiniai susipažino su Energetikos ir technikos muziejaus veikla. Ekskursiją vedė du gidai, todėl nebuvo nuobodu, visi įdėmiai klausėsi. Muziejaus pasididžiavimas, yra ir bus pats elektrinės pastatas ir autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga. Mokiniai čia  pasidžiaugė ne tik geriausiai kompleksiškai išsaugotu industriniu paveldu, bet ir su malonumu pasigėrėjo senoviškais automobiliais, pasimėgavo interaktyviomis mokslo ekspozicijomis, kurios pasaulio mokslo ir technikos muziejuose išpopuliarėjo jau prieš kelis dešimtmečius, gavo žinių apie Vilniaus pramonę. Ir labai laukiama išvyka į Vichy vandens parką tapo nuostabiu nuotykiu, suteikusi ne tik geros nuotaikos, bet ir žinių tiek moksleiviams, tiek juos lydintiems mokytojams. Pradinių klasių ir 5-6 klasės mokiniai  išklausė pamokėlę „Šaunieji gelbėtojai“. Mokiniai  išgirdo įdomių ir išsamių pasakojimų, stebėjo video bei foto prezentacijas. Sužinojo, kaip reikia saugiai elgtis vandenyje, kaip suteikti pirmąja pagalbą skęstančiam ir pačiam nepapulti  į bėdą. Namo grįžome ne tik kupini įspūdžių, bet parsivežėme daug naujų žinių ir fizinio nuovargio nuo judėjimo vandens parke.

 

(Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatos projekto lėšos)

                                                                                                     Renata Stunžienienė

                                                                                                             Irina Burokienė

Jaunųjų lyderių ir verslumo skatinimo mokymai

2015 metų spalio 28-30 dienomis kaimo sodyboje „Žeimenos vingis“, Kuklių kaime,
Kaltanėnų seniūnijoje, vyko jaunųjų lyderių ir verslumo skatinimo mokymai Švenčionių rajono jaunimui.
Pirmą dieną mes pradėjome nuo susipažinimo vieni su kitais. Bandėme rasti bendrų bruožų, susipažinome su vadovais, taip pat diskutavome įvairiomis temomis apie jaunimą. Kiekvienas bandėme atrasti save bei ko mums dar trūksta ir kaip tobulėti. Vakarą praleidome puikiai linksmindamiesi su renginių vedėju Mariumi Mandrik. Read the rest of this entry »

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2015 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30