Archyvas 17-11

Karjera. Praktika. Studijos

                                    Lapkričio 23 d. Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3-4 klasių mokiniai apsilankė Vilniaus kolegijoje, kur vyko atvirų durų ir karjeros diena. Daug sužinojo apie kolegiją: joje mokosi 6700 studentų, dirba 500 dėstytojų, 200 užsienio aukštųjų mokyklų iš 35 pasaulio šalių vykdo tarptautinius mainus su kolegija, kolegijos absolventų įsidarbinimo rodiklis – 97 proc., 1/3 studijų laiko skirta praktikoms ir praktiniams užsiėmimams. Mokiniai susipažino su agrotechnologijų, ekonomikos, elektronikos ir informatikos, menų ir kūrybinių technologijų, pedagogikos, sveikatos priežiūros, verslo vadybos fakultetais, sužinojo apie stojimo į Vilniaus kolegiją sąlygas, apie mokymąsi kolegijoje. Taip pat susitiko su buvusiais mūsų mokyklos mokiniais, kurie dabar mokosi kolegijoje. Tie mokiniai, kurie jau apsisprendė, kur stos, baigę mokyklą, išklausė paskaitas apie pageidaujamą specialybę.

Tuo metu mokytojams vyko paskaita „Mokykla visiems: PRIIMTI, PADĖTI, SUPRASTI“.

Namo grįžome pilni gerų įspūdžių ir emocijų.

                                                                                                                   Mokytoja Kristina Grigel

Ekskursija į muitinės muziejų

                         Lapkričio 22 d. 7 ir 8 klasės mokiniai lankėsi Vilniuje muitinės muziejuje. Muitinės muziejuje kaupiama ir saugoma istorinė, dokumentinė ir kitokia medžiaga, susijusi su muitinės istorija.

Ekskursijos pradžioje grožėjomės iš daugelio pasaulio šalių įvairiomis progomis gautų įdomių suvenyrų ir dovanų ekspozicija. Po to susipažinome su muitinės istorija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikotarpiais bei 1918 m. atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę. Mokinius sužavėjo autentiškas carinės Rusijos bei Prūsijos pasienio stulpas. Kita ekspozicija apėmė laikotarpį nuo 1940 m. birželio mėnesio, kai, Sovietų valstybės kariuomenei okupavus Lietuvą, jos muitinės veikla buvo nutraukta. Čia mokiniams buvo rodoma ištrauka iš dokumentinio filmo apie tragiškus 1991 m. liepos 31 d. įvykius Medininkų poste. Paskutinė ekspozicija – apie muitinės veiklą po 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir po 2004 m. gegužės 1 d. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą. Didelio mokinių susidomėjimo sulaukė jūriniame konteineryje demonstruojami sulaikyti kontrabanda gabenti daiktai: iškamšos, žvėrelių kailiukai, daiktai, pagaminti iš dramblio kaulo, krokodilo bei gyvačių odos, įvairūs gėrimai su gyvūnais, augalais.

Po muitinės muziejaus mokiniai lankėsi „Skypark“ batutų pramogų centre. Aktyviai praleidę laiką, pavargę, bet laimingi grįžome į namus.

                                                                                       8 klasės auklėtoja Larisa Ustinavičienė

Netradicinė pamoka miestelio bibliotekoje

                  Lapkričio 17 d. 8 klasės mokiniai integruotos žmogaus saugos ir technologijų pamokos metu apsilankė miestelio bibliotekoje, kur apžiūrėjo nertų ir megztų gaminių parodą. Taip pat mokiniai noriai domėjosi bibliotekos knygų naujovėmis. Kadangi tai buvo ir žmogaus saugos pamoka, pakeliui į biblioteką mokytoja paaiškino mokiniams, kur yra pavojingos vietos, kurioje vietoje geriau pereiti gatvę.

                                                 Technologijų ir žmogaus saugos mokytoja Aldona Maslianikienė

 

Šiaurės šalių literatūros skaitymai

                Lapkričio 16 d. Adutiškio pagrindinės mokyklos 5 klasės mokiniai vyko į Adutiškio kaimo biblioteką-filialą, kur vyko integruota lietuvių kalbos ir etikos pamoka. Šios pamokos metu buvo vykdomas projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio metu sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir kt. kultūros ir švietimo įstaigų vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai.

              Penktokai skaitė Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyrių „Pepė palieka Kirvirsavero salą“, aptarė pagrindinės veikėjos charakterį, žaidė žaidimą, apžiūrėjo bibliotekoje eksponuojamą Šiaurės šalių rašytojų knygų parodėlę, atsakinėjo į bibliotekininkės Anos Vežan parengtos viktorinos klausimus.

                                                                 Lietuvių kalbos mokytoja Angelė Burokienė, Etikos mokytoja Kristina Grigel

 

Tolerancijos dienos minėjimas

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje.

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją.

Tolerancijos dienos simbolis – rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

Istorijos, etikos, pilietiškumo pagrindų, lietuvių kalbos pamokose mokiniai analizavo tolerancijos/netolerancijos temą: kaip nuo žodžių gali būti pereinama prie darbų, panaudojant mokytojų parinktus pavyzdžius iš to istorinio laikotarpio, su kuriuo mokiniai yra susipažinę pamokose.

Klasės valandėlių metų mokiniai aptarinėjo nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje.

Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė

 

Eko žibintų gamyba

                   Lapkričio 16 d. 14.00 val. mokykloje vyko netradicinė pamoka „Eko žibintų gamyba“ skirta mokinių tėveliams. Lapkričio mėnesį prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Dabar žmonės nemėgsta šio laikotarpio. Gal pamiršo, kad kiekvienas laikas yra labai prasmingas ir reikalingas? Juk neįmanoma, kad žmogus visada būtų tik jaunas, neįmanoma, kad obelis tik žydėtų, kiekvienas ciklas turi savą svarbą. Šviesa namams visuomet suteikia ypatingo jaukumo, ypač kai už lango žiema ir visi nekantriai laukiame švenčių. Nuotaiką sukurti padėjo rankų darbo žibintai, pagaminti naudojant antrines žaliavas. Dėkoju dalyvavusioms mamytėms šioje pamokoje.

                                                                                                                                Technologijų mokytoja Aldona Maslianikienė

700 metų Vilniaus istorijos per 15 min.

                             Lapkričio 15 d. mūsų devintokai ir dešimtokai Vilniuje apsilankė analogų Europoje neturinčiame virtualiniame Nemuziejuje. Mokiniams buvo pristatyta unikali kelionė laiku po Vilniaus miesto istoriją. Virtualaus turo metu mokiniai 700 metų apžvelgė per 15 minučių. Jie išgirdo šešiolika istorijų nuo pat Gedimino sapno iki šiuolaikinio Vilniaus. Po seanso mokiniai specialime kambaryje su 3D akiniais galėjo pasidairyti po Neringą, Trakus, Nemuno apylinkes ir patirti virtualios realybės potyrius. Tą pačią dieną mūsų mokiniai apsilankė ir Iliuzijų muziejuje. Jie susipažino ne tiktai su pastaruoju metu pasaulyje itin populiariomis 3D iliuzijomis, bet ir su iliuzijos žanro klasika. Į namus mokiniai grįžo pilni malonių įspūdžių ir padarę daug nuotraukų

                                                                                                            Mokytoja Kristina Grigel

 

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2017 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930