Archyvas 20-02

Skelbimas

Užgavėnių šurmulys

  Kas nelaukia pavasario! Betgi dar žiema įsitvirtinusi, nenori trauktis… O jei nenori gražiuoju, tai imkim ir išvarykim!
  Per patį vidurdienį prigužėjo pilnas mokyklos kiemas persirengėlių: ir čigonų, ir gervė, ir ožkelė, ir arklys, ir meška, ir malpa, ir muzikantų, ir, be abejo, svarbiausieji – Lašininis su Kanapiniu. Neapsieita ir be Morės. Prie šio margo būrio prisijungė ir pradinių klasių mokytojos Jurgita bei Margarita su savo mokinukais, kuriuos sunku buvo ir beatpažinti – tokios įspūdingos buvo kaukės. Neatsiliko ir vaikų dienos centro pedagogės: kad čia ne velnias, o mokytoja Inga – išdavė tik malonus balsas!
  Na, ir prasidėjo linksmybės! Grojo armonika, persirengėliai dainavo, čigonės būrė gražią ateitį, čigonas šokdino mešką, gervė grasino sulesianti, ožkelė – užbadysianti, o malpa būrį žiūrovų aplaistė vandeniu. O reginio kulminacija – Lašininio ir Kanapinio arši kova, kurią laimėjo Kanapinis. Vadinasi, iki Velykų laukia septynių savaičių pasninkas ir susilaikymas nuo linksmybių…
  Šventės iniciatoriams – Adutiškio kaimo klubo direktoriui Stanislovui Rumbučiui, kapelos muzikantams, miestelio bendruomenės nariams – dėkojo mūsų mokyklos vadovas Algirdas Uziala ir vaišino tradiciniu Užgavėnių patiekalu – blynais. Smagiai nusiteikę mokiniai ir mokytojai grįžo prie darbų – žiema išvaryta, lauksime pavasario!

Mokytoja Jurgita Dicevičiūtė

Lietuvos valstybės atkūrimo diena

  Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – su pasididžiavimu ir džiaugsmu kiekvienais metais minima mūsų mokykloje. Gražu, kai į šventę susiburia ne tik mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, buvę mokytojai, bet ir miestelio, aplinkinių kaimų gyventojai. Džiugu, kad sulaukėme garbingų svečių iš Švenčionių rajono tarybos, Adutiškio pasienio užkardos atstovo, Svirkų seniūnijos seniūno. O šventinį koncertą dovanojo Švenčionių meno mokyklos mokiniai.
  Vasario 16-osios minėjimas, kaip ir pridera valstybinei šventei, prasidėjo Tautiška giesme. Ją skambiai užtraukė mūsų folkloro būrelis „Vosilkelė“ ir turbūt nebuvo nė vieno žmogaus salėje, kuris negiedotų  Lietuvos himno. Tada atėjo metas tarti žodį mūsų mokyklos vadovui Algirdui Uzialai.  Kaip ir visuomet, taip ir šia proga, jis nestokojo  gražių palinkėjimų visiems ir kiekvienam. Kalbėjo rajono tarybos narės Jolanta Jurkuvėnienė ir Raja Krupenina, dažnas ir laukiamas svečias  užkardos atstovas V. Stunžėnas. Karpinių parodą, vykstančią mokyklos II aukšto fojė, pristatė Ilona Astrauskienė.
  Ir štai atėjo tas momentas, kurio su nekantrumu laukė ir žiūrovai, ir koncerto dalyviai. Atrodo, visai nedaug ir visai nedidučių buvo dainininkų ir dainininkių scenoje, bet kai uždainavo, tai skambėjo ne tik salė, bet ir visa mokykla. Po dainos – šaunių šokėjėlių būrys smagiai trepsėjo. Meno mokyklos mokytojos ir mokytojai tikrai gali didžiuotis ir dviem mergaitėmis solistėmis, kurios drąsiai gali pretenduoti į Lietuvos balso nominantes, ir jaunosiomis pianistėmis, kanklininke, skudutininkais, saksofonistu. O kur dar vyresnieji mokiniai, šokę tokius šokius, kuriuose atsispindėjo visa mūsų etnokultūra, pasaulėžiūra ir netgi mitologija…
  Taigi koncerto dalyviams visi nuoširdžiausiai plojo, o mokyklos vadovas Algirdas Uziala, pakvietęs pasivaišinti pyragu, dar kartą palinkėjo smagiai švęsti Vasario 16-ąją.

Mokytoja Jurgita Dicevičiūtė

Lietuvos istorijos žinovas

  Vasario 12 dieną mūsų mokykloje vyko Nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ I etapas. Konkurse dalyvavo 32 9-11 klasių mokiniai.
  Nugalėtoja tapo 11 klasės mokinė Dainė Stanislava Rumbutytė.
  „Lietuvos istorija yra tikrai įdomi ir turtinga. Ji primena mums tuos praeities įvykius ir aplinkybes, be kurių mes nežinotume, kas iš tikrųjų vyksta dabar. Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“ yra ne tik galimybė pasitikrinti savo žinias apie Lietuvos istoriją, bet ir skatina domėtis ja daugiau, puoselėti istorinę atmintį bei tautines vertybes“, – taip apie konkursą kalbėjo nugalėtoja.

Mokytoja Larisa Ustinavičienė

Respublikinio informatikos ir informatinio mąstymo konkurso BEBRAS II etapas

  Vasario 1 d., šeštadienį, Lietuvos aukštosiose mokyklose: Kauno technologijos, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus universitetuose, Panevėžio ir Utenos kolegijose  vyko informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Uždavinius sprendė 233 Jauniai (9–10 kl. mokiniai) ir 205 Kolegos (11–12 kl. mokiniai).
  Tą dieną į kolegiją atvyko 9-12 klasių mokiniai iš įvairių netoli Utenos ir Utenoje esančių gimnazijų. Iš viso 66 dalyviai. Dalyviai numatytu laiku turėjo prisijungti prie varžybų lauko ir spręsti konkursines užduotis.
  Šiais metais 4 Adutiškio pagrindinės mokyklos mokiniai, geriausiai sprendę uždavinius I etape, buvo pakviesti į BEBRO II etapą (Danielius R., Eimantas V., Arnas M., Dainė Stanislava R.).
  Dėkojame visiems konkurse dalyvavusiems mokiniams! Jūs esate šauniausi! Linkime tobulėti, pasitikėti savo jėgomis ir turėti noro išbandyti save.

Mokytoja Marija Gučienė

Paroda „Studijos 2020“

  Kur stoti? Kokią profesiją pasirinkti? Atsakymus į šiuos klausimus mokiniai gavo apsilankę vasario 7 d. LITEXPO parodoje „Studijos 2020“.
  Parodos metu buvo  galimybė susipažinti su tarptautinių studijų programomis, verslo pasiūlymais praktikai ir papildomam darbui laisvu nuo studijų metu. Tai pat karjeros planavimo mugėje „Renkuosi Profesiją“ buvo pristatytos aktualiausios profesijos rinkoje, profesinis mokymas, valstybės tarnybų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Mokiniai galėjo stebėti krepšinio turnyrą ir patys pažaisti.
  Parodoje abiturientai sužinojo labai daug informacijos apie aukštąjį mokslą Lietuvoje. Taip pat dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos surengtoje diskusijoje „Studijos Lietuvoje: viskas, ką reikia žinoti“. Čia buvo kalbama apie brandos egzaminus, priėmimą į aukštąsias mokyklas, profesijos pasirinkimą, ateities perspektyvas.
  Išvyka į parodą buvo prasminga ir naudinga.
Mokytoja Kristina Grigel
 
 

Pasieniečių profesijos populiarinimas

  Tęsdami pažintį su pasieniečio profesija, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos ir Adutiškio pagrindinės mokyklos jaunieji pasieniečiai lankėsi VSAT Vilniaus rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardoje.
  Jaunojo pasieniečio būrelio narius kartu su vadovais maloniai pasitiko pareigūnas Rimantas Liepa, kuris išdalino mums laikinąsias svečio korteles. Visi mokiniai praėjo tikrą patikrą ir tik tada galėjo patekti į VSAT patalpas.
  Rimantas Liepa papasakojo mokiniams, kodėl pasieniečio profesija itin įdomi ir vertinga. Pareigūnas supažindino su Vilniaus oro uosto tarnybinėmis patalpomis: prieglobsčio prašytojų, sulaikytų asmenų bei budėtojų užkardos dalimi. Čia įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurių pagalba pasieniečiai stebi įtartinus asmenis bei kontroliuoja keleivių judėjimą. Jaunieji pasieniečiai  susipažino ir su tam tikromis techninėmis bei specialiosiomis priemonėmis, kurios naudojamos tarnyboje. Vėliau būrelio nariams buvo aprodytos atvykimo ir išvykimo salės, mokiniai iš arti galėjo pamatyti keletą lėktuvų.
  Mokiniams ekskursija paliko didelį įspūdį. Vaikai, kurie niekada nebuvo oro uoste ir niekur neskrido, džiaugėsi, kad žinias galės pritaikyti, jeigu teks keliauti.
  Iš Vilniaus oro uosto keliavome į VSAT kinologijos centrą.
  Pareigūnas papasakojo, kad šiuo metu Lietuvos pasienyje tarnauja apie 140 šunų: vokiečių aviganiai ir belgų aviganiai. Mokiniai sužinojo, kad pasienyje šunys reikalingi ne tik tam, kad apsaugotų valstybės sieną, bet ir ieškotų narkotinių, sprogstamųjų bei kitų medžiagų. Susitikimo metu susipažinome su Kinologijos centro kasdienybe, pamatėme patalpą ir įrangą tarnybiniams šunims dresuoti. Taip pat pasižvalgėme po erdvius šunų dresūros aikštynus, įrengtus lauke. Pamatėme šaudyklą, kurioje  pareigūnai mokosi taikliai šaudyti.
  Mokiniai turiningai praleido dieną, todėl namo važiavo linksmi, dalinosi patirtais įspūdžiais.

Mokytoja Larisa Ustinavičienė

Projektas „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“

  Vasario 4 d. mūsų mokykloje lankėsi neformaliojo švietimo mokytojas Irmantas Nalivaika. Kartu su savo auklėtiniais (Austėja bei Sigvidu Pijumi) pristatė projekto veiklą, papasakojo apie sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimo būdą, saugų ir sveiką fizinį aktyvumą laisvalaikio metu. Aiškino mokiniams, kad už savo sveikatą esame atsakingi mes patys. Treneris pabrėžė, kad gerai savijautai reikalingi trys dalykai: kokybiškas miegas, sveika mityba ir fizinis aktyvumas. Smagiausia užsiėmimo dalis – treniruotė. Svečiai parodė įvairių pratimų, skirtų kūno stiprinimui. 
  Dėkojame už prasmingai praleistą laiką Irmantui Nalivaikai bei jo auklėtiniams.

Mokytoja Renata Stunžėnienė


 

Susitikimas su buvusiais mokiniais

  Šių metų sausio 31 d. 12 val. Adutiškio pagrindinėje mokykloje vyko susitikimas su buvusiais mokiniais. Kadangi susitikimas skirtas karjeros ugdymui, susirinko įvairių profesijų atstovų: nuo bitininkų, bankininkų, slaugytojų iki IT specialistų ir t. t. Buvo labai įdomu išklausyti kiekvieno buvusio mokinio pasakojimo apie pasirinktą specialybę ir profesiją.
  Po tokių įdomių ir naudingų mūsų mokiniams pasisakymų vyko „Protų mūšis“. Dalyvavo dvi komandos: buvusių mokinių ir 9–11 klasės mokinių. Protmūšį laimėjo svečiai.
  Pagaliau atėjo atsipalaidavimo laikas – visi dalyviai vaišinosi arbata ir mokykliniu pyragu, draugiškai šnekučiavosi.

Mokytoja Kristina Grigel

Skelbimas

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2020 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829