Archyvas 19-01

„Fotografas – geriausias darbas“

     „Tą dieną, kai viskas prasidėjo, buvo tokia pati graži žiemos diena kaip šiandien“, – pasakoja fotografas Linas Bielinis, kažkada baigęs Adutiškio tada dar vidurinę mokyklą. Tuomet jis buvo dešimtokas, kai gamtos grožį pirmą kartą užfiksavo fotoobjektyvu. Besimokydamas vienuoliktoje klasėje savo fotografijas nusiuntė į Lietuvos mokinių fotografijos konkursą ir tapo laureatu. Dvyliktoje klasėje istorija pasikartojo, Linas vėl laureatas. Kuklus mažakalbis vaikinukas negalėjo patikėti savo sėkme ir tada nusprendė studijuoti fotografiją. Reikėjo trejų metų, kol išmoko bendrauti su žmonėmis taip, kad atkreiptų į save  dėmesį, reikėjo nugalėti save, – teigė dabar jau profesionalus fotografas Linas, baigęs fotografijų technologijų studijas. „Man fotografavimas – geriausias darbas. Kasdien pamatai naujų žmonių, sužinai kažką nauja, nauja, nauja“, – žavėjosi savo profesija jaunuolis.
     Labiausiai patinka Linui fotografuoti peizažus. Europos parko skulptūros gamtos fone – toks studijų baigiamasis darbas. Fotografas gana smulkiai papasakojo, kiek naktų teko praleisti Europos parke, kad ši vieta tuo metu buvo tapusi jo antraisiais namais, atskleidė fotografavimo subtilybes ir vargus. Linui ir dabar  kirba mintis grįžti prie peizažų, bet „kartais reikia euro, dviejų arba trijų“. Aplinkybės verčia fotografuoti žmones, renginius, daiktus. Komercinė fotografija – tai jau kita veiklos dalis. Bet ir čia jaunuolis įžvelgia daug smagių dalykų: pamato daug įtakingų žmonių, stebi daug žmonių emocijų, tenka dirbti ne tik žemėje, bet ir vandenyje, ore.
     Ugdymo karjerai mokytojos Kristinos Grigel ir abiturientų  organizuoto susitikimo pabaigoje Linas Bielinis mokinius padrąsino ir akcentavo, kad po didžiausiomis mūsų baimėmis slepiasi didžiausios dovanos ir kad savęs nugalėjimas nuveda kažkur.

Mokytoja Angelė Burokienė

Jauniesiems pasieniečiams savigynos užsiėmimas

     Sausio 22 dieną jauniesiems pasieniečiams vyko savigynos užsiėmimas. Adutiškio pasienio užkardos savigynos instruktoriai Slava Vilkoitis ir Kęstutis Tarvydas mokiniams paaiškino, kas yra savigyna ir kam ji reikalinga dirbant pasieniečiu. Po teorinės dalies jaunesnysis specialistas Kęstutis Tarvydas jauniesiems pasieniečiams vedė apšilimo pratimus. Atėjo laikas ir praktiniams užsiėmimams. Slava Vilkoitis ir Kęstutis Tarvydas jauniesiems pasieniečiams parodė keletą pratimų, po kurių  mokiniai patys galėjo bandyti atlikti veiksmus.
     Šio užsiėmimo tikslas nebuvo išmokyti jaunuosius pasieniečius atlikti savigynos veiksmus. Pareigūnai norėjo, kad mokiniai suprastų, jog gyvenime būna sudėtingų situacijų, kai pačiam žmogui tenka ginti arba savo, arba kito žmogaus gyvybę. Mokėjimas taisyklingai gintis ir apginti kitą – tai svarbiausias savigynos elementas.

JPB vadovė Larisa Ustinavičienė

V. Mačernis iš aktoriaus lūpų

     Snieguotą sausio 22-ąją Adutiškio mokyklą aplankė Kauno mažojo teatro aktorius, skaitovų konkursų laureatas Alvydas Brunalas. Netradicinėje literatūros pamokoje dalyvavusiems 7-12 klasių mokiniams ir lietuvių kalbos mokytojoms aktorius skaitė vieno iš jauniausių literatūros klasikų ir vieno iš reikšmingiausių savo kartos poetų Vytauto Mačernio poeziją, kalbėjo apie poeto asmenybę, jo neilgą, tačiau sudėtingą gyvenimo kelią. Iš aktoriaus lūpų skambėjo V. Mačernio „Vizijos“, „Metų sonetai“, pamoką baigė eilėraščiu „Aš pažinau karalių tavyje“.
    Dėkojame svečiui už suteiktą galimybę pamąstyti apie būties prasmingumą, pasimėgauti nors ir trumpa, bet be galo turininga poezijos valandėle.

Lietuvių kalbos mokytoja Angelė Burokienė

Mūsų krepšininkų pergalė

     Adutiškiečiai ne tik svarsčius kilnoti moka, bet ir krepšinį žaisti.

   Sausio 11 dieną 8-tos ir 9-tos klasių mokiniai kartu su mokytojais V. Kujeliu ir J. Jarošu buvo išvykę į zonines kaimų mokyklų žaidynes, kurios vyko Molėtuose. Žaidynėse dalyvavo Molėtų rajono daugiafunkcinis centras, Anykščių rajono Svėdasų gimnazija, Ignalinos rajono Vidiškių gimnazija ir Adutiškio pagrindinė mokykla. Mūsų mokyklos mokiniai po 3 sunkių kovų rungtyje 3×3 iškovojo pirmąją vietą.

     Su šia pergale jie užtikrino kelialapį į kitą  etapą.

9 klasės  mokinė Gabrielė Bučelytė


Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

     Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietė Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt aštuonerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.
     Sausio 11 dieną, penktadienį, 8 valandą 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas buvo pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Mūsų mokykla tai pat prisijungė prie pilietinės akcijos, kurios metu visuose languose uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes.
     Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.
Istorijos mokytoja Larisa Ustinavičienė
 

Paroda

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2019 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031