Archyvas 19-03

Susitikimas su Švenčionėlių progimnazijos mokinių tarybos nariais

   Saulėtą pavasario rytą mokyklos mokinių tarybos nariai pasitiko svečius iš Švenčionėlių progimnazijos. Į mokyklą atvyko direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Kapačinskienė, socialinė pedagogė Rita Nemeikienė ir 15 mokinių tarybos narių.
   Mokiniai susitikimą iniciavo kovo mėnesį, nes kovas – Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ. Mūsų mokykla ir Švenčionėlių progimnazija dalyvauja Olweus patyčių prevencijos programoje.
   Susitikimo metu Rita Nemeikienė pasiūlė smagų susipažinimo žaidimą, kurio metu turėjome prisiminti vieni kitų vardus ir raktinius žodžius. Susipažinę ir susiskirstę į 3 grupes, mokiniai atlikinėjo įvairias užduotis: kūrė geros „Draugystės receptą“ ir šūkį, dėliojo patarles apie draugystę, kūrė ketureilius su pateiktais žodžiais ir „braižė“ draugystės žemėlapį. Visos užduotys buvo skirtos patyčių prevencijai.
   Atlikę užduotis, mokiniai aplankė mokyklos muziejų. Muziejaus vadovė Renata Stunžėnienė svečiams papasakojo ir parodė išskirtinius muziejaus eksponatus.
   Atėjo laikas susipažinti su Adutiškio kraštu. Tai įgyvendinti padėjo žaidimas „Pažink Adutiškio kraštą“. Šį žaidimą parengė buvusi mokyklos geografijos mokytoja Aldona Maslianikienė.
   Įvykdę visas numatytas veiklas, mokiniai vaišinosi arbata su „Draugystės“ pyragu.
   Tikimės, kad mūsų draugystė ir bendradarbiavimas nenutrūks.

Mokinių tarybos koordinatorė Larisa Ustinavičienė

Ekskursija į Užsieniečių registracijos centrą

   Kovo 21 dieną jaunojo pasieniečio būrelio nariai lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centre (VSAT URC). URC tyrimų skyriaus vyresnioji specialistė Janina Brovko supažindino su centro istorija, uždaviniais ir funkcijomis.
   Jaunieji pasieniečiai sužinojo, kad centre yra užsieniečiai iš 78 pasaulio šalių, tarp jų yra 23 vaikai. Pareigūnė parodė nuotraukas bendrabučių, kur gyvena nelegaliai kirtę Lietuvos sieną migrantai, ir užsieniečių prieglobsčio prašytojų bendrabučius. Taip pat papasakojo, kaip vyksta užsieniečių socializacija.
   URC apsaugos skyriaus vyresnysis specialistas Rajmund Zajankovskij jaunuosius pasieniečius supažindino su URC naudojama ginkluote. Pareigūnas mokiniams priminė, kaip reikia elgtis su ginklu. Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti ginklus. Apžiūrėję ginklus, jaunieji pasieniečiai apsilankė budėtojų dalyje: stebėjo pareigūnų darbą, išbandė metalo detektorių.
   Ekskursijos pabaigoje mokiniai susitiko su kinologu. Pareigūnas papasakojo, kam URC reikalingi tarnybiniai šunys. Paaiškino, koks sunkus yra darbas, kol šuo išmoks girdėti pareigūno komandas ir jas tiksliai vykdyti. Kinologas su  vokiečių avigane Greta parodė, kaip vyksta asmenų sulaikymas, daiktų paieška, taip pat  paaiškino, kad už šuns atliktą darbą turi būti atlygis – skanėstas ir žaidimai.
   Tai buvo dar viena diena, kai mokiniai papildė savo žinias apie pasieniečių profesiją.

JPB vadovė Larisa Ustinavičienė

Jaunojo pasieniečio būrelių žygis

     Kovo 14 dieną jaunojo pasieniečio būrelio nariai žygiavo ryčiausiu Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos pasienio ruožu. Žygis buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jį organizavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Ignalinos pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkarda.
     Žygyje kartu su mumis – Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos mokiniais – dalyvavo Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, Ignalinos gimnazijos, Vidiškių gimnazijos, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos,Visagino „Atgimimo“ gimnazijos, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos, Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos jaunojo pasieniečio būreliai.
       Jaunieji pasieniečiai žygio metu išbandė savo fizinį ir psichologinį pasirengimą. Mokiniai pėsčiomis keliavo palei valstybės sieną Ignalinos r. Didžiasalio ir Tverečiaus seniūnijose.
     Maršruto pabaigoje jaunuosius pasieniečius prie degančio laužo laukė arbata ir pasienietiška košė. Žygio kulminacija – prie liepsnojančio laužo mokinių, mokytojų ir pareigūnų giedama „Tautiška giesmė“.
JPB vadovė Larisa Ustinavičienė

Šimtadienis

     Kaip greitai bėga laikas… Atrodo, visai neseniai mūsų 12-okai ėjo į pirmą klasę.   Tik buvo rugsėjis, jau – kovas, liko mažiau nei 100 dienų iki egzaminų.  Todėl penktadienį mūsų mokyklos 12 klasės mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į Šimtadienį.
     10-okai jiems surengė tikrą šventę: buvo gražiai papuošta salė, skambėjo muzika. 12-okus pasveikino ir palinkėjo sėkmės mokyklos vadovas Algirdas Uziala ir jų buvusi pirmoji mokytoja Loreta Gimbickienė. Mokiniai šoko, dainavo karaokę, kartu su mokytojais pasakojo linksmas istorijas, pažiūrėjo  10-okų sukurtą filmuką „Sapnų šalyje“, žaidė žaidimus.
    Nepastebėjome, kaip greitai prabėgo laikas. Išsiskyrėme kupini gerų, gražių emocijų. Toliau 12-okų laukia rimtas darbas ir egzaminai.

Mokytoja Kristina Grigel


 

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2019 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031