Archyvas 19-04

Pažintis su pasieniečio profesija tęsiasi

  Balandžio 9 dieną mūsų mokyklos jaunojo pasieniečio būrelio nariai kartu su Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos JPB nariais lankėsi Pasieniečių mokykloje.
  Jaunuosius pasieniečius pasitiko viešųjų ryšių specialistė Gerda. Ekskursiją pradėjome nuo pasieniečių naudojamos ginkluotės apžiūros. Instruktorius paaiškino, kurią ginkluotę pasieniečiai naudoja kasdieniame darbe ir kurią – karo atveju. Mokiniai savarankiškai galėjo susipažinti su dominančio ginklo charakteristika.
  Apžiūrėję ginklus, keliavome į kabinetą, kur susipažinome su dokumentų patikros technika. Dokumentų žinovė Olga papasakojo, kokių suklastotų dokumentų aptinka pasieniečiai.
  O kaipgi Pasieniečių mokykla be muziejaus? Aplankėme ir jį. Iš specialistės Gerdos sužinojome, kad muziejus turi sukaupęs daugiau kaip 2750 įvairių eksponatų, kurie sudaro pagrindinę ekspoziciją – muziejines vertybes, susijusias su Lietuvos valstybės sienos apsaugos sistemos sukūrimu ir raida.
  Muziejaus salėje jauniesiems pasieniečiams pristatė reikalavimus ir kitą informaciją, reikalingą norint tapti pasieniečiu. 
  Smagiausia Pasieniečių mokyklos ekskursijos dalis – apsilankymas lazerinėje šaudykloje. Čia mokiniai galėjo išbandyti savo taiklumą.
  Kita ekskursijos stotelė – Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Aviacijos valdyba. Čia jaunieji pasieniečiai susipažino su Aviacijos valdybos orlaiviais, specialiąja įranga ir ekipuote.
  Aviacijos valdybos darbuotojas Nerijus mokiniams pristatė LT72 (Lietuvos pasiruošimo ekstremaliosioms situacijoms svetainė). LT72 yra skirtas pasiruošti ekstremaliosioms situacijoms. Čia galime sužinoti, kaip elgtis ištikus nelaimei, kaip išlikti informuotam net ekstremaliosios situacijos metu ir kaip pasiruošti prieš nelaimei atsitinkant. Rimtos nelaimės metu esamos valstybinės priemonės ne visada galės išgelbėti visus, todėl kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba. Jaunieji pasieniečiai nagrinėjo išvykimo krepšio turinį, kurį pateikė Nerijus.
  Išklausę tiek naudingos informacijos, jaunieji pasieniečiai keliavo į orlaivių angarą. Čia mus pasitiko pilotas Mindaugas. Mokiniai ne tik galėjo pamatyti sraigtasparnį, bet ir pasėdėti pilotų kabinoje. Lauke stebėjome sraigtasparnio skrydį.
  Kupini emocijų, apmąstymų apie būsimas profesijas vykome namo.

JPB vadovė Larisa Ustinavičienė

Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

 2019 metų kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ.
  Priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupės, 1-10 klasių, 4 gimnazijos klasės auklėtojai sudarė renginių planą, skirtą Sąmoningumo didinimo mėnesiui BE PATYČIŲ.
  Pirmo aukšto fojė buvo parengta lenta „Nuotaikų barometras“. Kiekvieną rytą mokiniai pasidalindavo savo nuotaika, piešė veiduką, kuris atspindėjo jų savijautą. Savaitės pabaigoje mokytoja Svetlana Menčinskienė sudarydavo diagramą. Tokiu būdu žinojome, kokia nuotaika vyravo mokykloje.
  Antro aukšto fojė stovėjo teigiamų ir neigiamų emocijų dėžutė „Emocija+“. Mokiniai ir mokytojai galėjo anonimiškai reikšti „emocijas“.
  Pirmą savaitę visi mokyklos mokiniai vykdė projektą „Linkėjimų pieva“. Pievoje „apsigyveno“ paukščiukai, zuikiai, ežiai, gėlytės, drugeliai, sraigės… Ir sužibo pieva įvairiausiais linkėjimais.
  Antrą savaitę vykdėme projektą „Aš – tavo draugas“. Kiekvienas mokinys gamino žmogeliuką. Klasės draugai parašydavo teiginį, kuris atskleisdavo teigiamą draugo savybę. Nuo pirmo iki trečio aukšto koridoriuose išsirikiavo susikibę rankomis draugai.
  Paskutinis bendras mokinių darbas – „Gražių žodžių medis“. Antro aukšto fojė „pražydo“ medis su užrašytais gražiausiais žodžiais. 
  Be bendrų veiklų, klasės auklėtojai su auklėtiniais kalbėjosi, diskutavo, žiūrėjo filmukus, skirtus patyčių prevencijai.
  Darbas vyko ne tik mokyklos mastu. Turėjome svečių iš Švenčionėlių progimnazijos. Pagrindinis susitikimo tikslas – bendra veikla, skirta patyčių prevencijai.
  Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ baigėsi. Tačiau mūsų, mokytojų ir kitų  suaugusiųjų  darbas nesibaigė. Turime visus metus vykdyti veiklą, skirtą kovai su patyčiomis, sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualumą ir jos sprendimo būdus.
  Dėkoju visoms klasės auklėtojoms už bendradarbiavimą.

OPPP koordinatorė Larisa Ustinavičienė


 

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2019 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930