Kalėdinis karnavalas

  Nesiaučia pūgos už langų, žaliuoja pievos, nespaudžia šaltukas – tikrai nepasakytume, kad dabar gruodis… Tačiau visi gyvename kalėdine nuotaika. O ta nuotaika labiausiai jaučiasi ten, kur yra vaikų – mokykloje. Taigi penktadienį, gruodžio 20 dieną, mūsų mokykloje kaip tikrų tikriausia pūga siautė šventinis karnavalas.
  Šių metų šventės tema – „Tai Animacija“. Sunku buvo ir beatpažinti mokinius, nes visi staiga virto peliukais, nykštukais, zuikučiais, lokiais, buvo netgi raganų ir piratų. Bet apie viską – iš eilės.
  Karnavalo vedėjai Austėja ir Danielius pakvietė į sceną mokyklos vadovą Algirdą Uzialą. Direktorius labai gražiai pasveikino mokyklos svečius, mokytojus, mokinius artėjančių švenčių proga ir pasidžiaugė, kad šią dieną turime viešnią – Adutiškio seniūnę Astą Galatiltienę. Seniūnė irgi visus pasveikino, o kadangi pakeliui į mokyklą susitiko Kalėdų Senelį, tai patiems mažiausiems perdavė ir dovanų.
  Šventinį pasirodymą pirmieji parodė mūsų gimnazistai (bet mes juos vis tiek vadiname vienuoliktokais). Jie virto personažais iš animacinio filmuko „Smalsutė Dora“. Kadangi visi žiūrovai labai susidomėję stebėjo jų vaidinimą, vienuoliktokai gali džiaugtis, kad įsikūnijimas pavyko.
  Labiausiai savo laiko scenoje turbūt laukė patys mažiausieji. Jie ne tik padeklamavo eilėraštukų, bet ir pašoko nuotaikingą meškučių šokį. Pasižiūrėję 1– 4 klasių pasirodymą sužinojome, kas miške gyvena, o netrukus pradinukai jau šoko smagų nykštukų šokį.
O iš kurgi į sceną atbėgo tiek linksmų zuikučių? A, tai juk penktos klasės mokinukai, vos atpažinome! Taip smagiai straksėjo, kad net žiūrovams kojos kilnojosi! Po zuikučių šėlionių prasidėjo tikra raganų fiesta – tai 6 ir 7 klasių mokiniai siautė.
  Karnavalas neapsiėjo ir be dainų. Meška, tigras, šunelis, fėjos ir pelytė smagiai traukė dainą „Balta žiema“. Tai buvo 8 klasės pasirodymas.
  Visus žiūrovus sužavėjo mokytojos Agnės mokiniai šokiu „Tango“. Vyresnių klasių mokiniai šoko puikiai, kaip tikri profesionalai. Salė ilgai netilo nuo aplodismentų.
  Kadangi artėja Pelės metai, matyt, todėl 10 klasės mokiniai pasirinko inscenizuoti animacinį filmuką „Peliuko dainelė“, o netrukus į sceną suplaukė didžiulis būrys piratų – su visu laivu! Tai mūsų 9 klasės mokiniai, kurie griausmingai, tikrai “piratiškai“ uždainavo.
  Visi šventės dalyviai dainuoja finalinę dainą. Už savo išradingas kaukes ir smagius pasirodymus gausiai apdovanoti Kalėdų Senelio traukia į namus. Juk atostogos!!!

Mokytoja Jurgita Dicevičiūtė