Mokyklos jaunimo folkloro ansamblis „Vosilkelė“ dalyvavo“ respublikiniame renginyje „Derlius-15“

Švenčionių rajonas pristatytas respublikiniame renginyje „Derlius – 2015“
Lietuvos respublikos žemės ūkio rūmai rugsėjo 18-20 dienomis sostinėje organizavo respublikinį renginį „Derlius – 2015“. Tradicinėje šventėje, kuri šiemet buvo dedikuota Etnografinių regionų metams, reprezentuotas ir Švenčionių rajonas. Dalyvauti šalies derliaus šventėje paprastai kviečiamos kaimiškosios Lietuvos savivaldybės. Į šiųmetį Žemės ūkio rūmų kvietimą jų atsiliepė penkiolika – būtent tiek savivaldybių „kiemelių“ ir buvo įrengta sostinės Gedimino prospekte. Nuoširdžiai šventei besirengusiems mūsų rajono žemdirbiams, amatininkams ir kultūrininkams penktadienis buvo itin aktyvus.
Sudalyvavę Šv. Mišiose Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje, jie jungėsi į šventinę eiseną su Lietuvos kariuomenės orkestru. Vos pasiekę Švenčionių rajono „kiemelį“, šiemet įsikūrusį tiesiai prieš šventinę sceną, kraštiečiai sulaukė gausaus lankytojų būrio – renginio svečiai domėjosi Nalšios žemės širdies paveldu ir gėrybėmis. Kaltanėniškiai Rasa ir Algirdas Breidokai čia pat kaitino katiliuką ir praeivius vaišino Švenčionių rajoną garsinančiomis vaistažolių arbatomis. Besirūpinantieji savo sveikata ar sunegalavę šventės lankytojai taip pat turėjo galimybę susipažinti su mūsų rajone gaminamomis dr. P. Karvelio vaistažolių arbatomis ir jų įsigyti. Tradicinį amatą – mezgimą virbalais – pristatė šauniosios Pabradės mezgėjos Nina Golovač ir Stanislava Bogdanovič. Jų rankų darbo mezginiai šaltą rudenį sušildys ne tik juos įsigijusius vilniečius, bet ir rajono savivaldybės merą Rimantą Klipčių, ūkininką, savivaldybės tarybos narį Antonij Jundo bei pačią renginio globėją Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Būtent virbalų visą dieną nepaleidusios mezgėjos sulaukė daugiausiai Švenčionių rajono „kiemelį“ užsukusios aplankyti šalies vadovės dėmesio.
Švenčionių rajono „kiemelio“ neaplenkė ir kita garbi viešnia – žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Pasivaišinusi švenčioniškąja vaistažolių arbata ministrė apgailestavo negalėsianti dalyvauti artėjančiame Rudens kermošiuje „Švenčionys – Lietuvos vaistažolių sostinė“, tačiau merui Rimantui Klipčiui žadėjo mūsų žemių ateityje neaplenkti. Šventės metu savo darbus taip pat pristatė drožėjas Vytautas Balevičius ir krepšius pinantis Andžejus Žeimo. Šventinę nuotaiką kūrė Stanislovo Rumbučio vadovaujama Adutiškio kaimo kapela, Gedimino prospekto grindinį trypė jaunimo folkloro ansamblis iš Adutiškio „Vosilkelė“ (vadovė Aldona Burokaitė).
Vienas iš esminių derliaus šventės momentų – geriausių rajonų žemdirbių apdovanojimai. Švenčionių rajone padėka skirta ūkininkui Antonij Jundo, šiemet besidžiaugiančiam rekordiniu derliumi. „Šiemet mūsų rezultatai puikūs, derlius – labai geras. Pirmą kartą per savo ūkio istoriją prikūlėme apie 11 tūkst. tonų grūdų – tai fantastiški skaičiai, ypač turint omenyje, kad ūkininkaujame nenašiose žemėse. Džiugu, kad orai mums buvo palankūs, visas derlius jau yra sudorotas, be to, jau viską ir pasėjome – rugsėjo 13-ąją buvo baigta sėja. Iš viso pasėjome 660 ha žieminių kviečių ir 420 ha žieminių rapsų“, – pasakojo Magūnų seniūnijoje ūkininkaujantis A. Jundo. „Mums ši šventė – ypatingai džiaugsminga. Tikrai labai malonu gauti padėkos raštą iš pačios žemės ūkio ministrės rankų, sulaukti mero Rimanto Klipčius sveikinimų“ , – pabrėžė ūkininkas, iš Vilniaus skubėjęs į Prienų kaimą Magūnų seniūnijoje, kur šeštadienį kartu su ūkyje dirbančiais kraštiečiais šventė savąją Derliaus šventę. „Mūsų šventė yra skirta mūsų darbininkams, kurie visą sezoną triūsė, buvo darbštūs ir taip prisidėjo prie derliaus išauginimo. Tai bus padėka mūsų žmonėms už jų indėlį“, – šventės išvakarėse kalbėjo A. Jundo.

Informacija iš Švenčionių rajono savivaldybės internetinės svetainės www.svencionys.lt

 

Komentarai negalimi.

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2023 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031