Šiaurės šalių literatūros skaitymai Adutiškio kaimo bibliotekoje-filiale

Lapkričio 18 d. šeštoje klasėje vyko  integruotos  lietuvių kalbos, geografijos ir technologijų pamokos netradicinėje aplinkoje – Adutiškio kaimo bibliotekoje-filiale. Šių pamokų metu buvo vykdomas projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio metu sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir kt. kultūros ir švietimo įstaigų vykta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Renginio tikslas – dalyvauti projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio metu vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai, ir plėsti mokinių geografinį bei literatūrinį akiratį, skatinti skaitymo kultūrą, tvirtinti raštingumo bei kūrybiškumo pamatus, prisidėti prie Šiaurės šalių literatūros populiarinimo.

Pamoka prasidėjo geriausių pasaulyje daniškų vaflių gaminimu. Kartu su technologijų mokytoja Aldona Maslianikiene šeštokai kepė vaflius.

Su pačių pasigamintais skanėstais mokiniai ir mokytojos vyko į Adutiškio kaimo biblioteką-filialą, kur jų jau laukė bibliotekos vedėja Ana Vežan.

Pirmiausia šeštokai su geografijos mokytoja Aldona Maslianikiene prisiminė, ką žino apie Šiaurės šalis, jų sostines, surado ir pažymėjo jas žemėlapyje, atsakė į viktorinos klausimus, žaidė kompiuterinį žaidimą.

Paskui mokiniai apžiūrėjo bibliotekoje eksponuojamą Šiaurės šalių rašytojų knygų parodėlę, lietuvių kalbos mokytoja Angelė Burokienė supažindino su rašytojo Ulf Stark biografija ir kūryba. Ir tik tada šeštokai degant žvakėms ėmėsi skaityti ištrauką iš Ulf Stark knygos „Ištižėliai ir pramuštgalviai“. Perskaitę kūrinio ištrauką, ją aptarė, pasidalino įspūdžiais.

Pabaigę skaityti, visi vaišinosi arbata ir vafliais, keptais pagal receptą iš Danijos.

Bibliotekos vedėja Ana Vežan vienus mokinius paragino įsigyti skaitytojo pažymėjimą, kitiems priminė, kad dažniau lankytųsi bibliotekoje, pasiūlė paimti knygų ir jas paskaityti.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Angelė Burokienė

Technologijų ir geografijos vyr. mokytoja Aldona Maslianikienė