Prasmingos dovanos Valstybės gimtadieniui

Daug gražių renginių vyksta Adutiškio pagrindinėje mokykloje. Renginys, skirtas Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai, Vasario 16-ajai, išsiskyrė savo patriotiškumu, jauduliu ir nuoširdumu.

Mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Vosilkelė“ ir jo vadovė  tuoj po žiemos atostogų pakvietė visus mokyklos mokinius išmokti lietuvių liaudies dainų, kurias Adutiškio krašte labai mėgo ir dainavo tarpukaryje, ir surengti koncertą Valstybės gimtadieniui.

Mokiniai ir auklėtojai pasiūlymą priėmė ir entuziastingai kibo į darbą. Repetavo, galvojo, kaip pasipuošti, kuo išsiskirti, kad būtų kuo šventiškiau. Juk tai Lietuvos valstybės gimtadienis!

Vasario 16-osios šventė buvo puiki. Svarbiausia, kad dalyvavo visi. Patys mažiausieji apdainavo ąžuolą ir Nemunėlį eidami rateliu. Penktokai labai iškilmingai ir išdidžiai dainavo „Ant kalno mūrai“. Jie žinojo, kad su šia daina 1939 m. spalio 28 d. Lietuvos kariuomenė įžygiavo į Vilnių, kuris buvo grąžintas Lietuvai. Nuoširdžiai skambėjo kita tradicinė daina „Augo girioj ąžuolėlis“, atliekama šeštokų. Svirkų skyriaus mokiniai (jie buvo mūsų svečiai) padainavo „Augo girioj liepužėlė“. O kai 7-8 kl. mokiniai užtraukė „Vai, ko nusižvengei, bėrasai žirgeli“, nuščiuvo visa salė. Oho! O atsigavusi traukė kartu. Devintokai pakvietė visus padainuoti „Tu, Lietuva, tu mano“. Jie dainavo Lazdinių kaimo dainininkų maniera, nes ši daina turi daug variantų. Dainų daina buvo dešimtokų padainuota „Broluži, reik apsiginkluoti“. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3-4 kl. mokiniai dovanojo savo pasirinktas dainas – „Užuolalio šakos linko“ ir „Užaugau Lietuvoj“.

Buvo labai smagu, buvo labai linksma, buvo gražu ir įdomu, daug išgirdome ir sužinojome, labai jaudinomės, daug darbo įdėjome – tai mokinių mintys po koncerto.

Abejingų nebuvo, visų akys spindėjo. Mes džiaugiamės, kad turime iš ko mokytis. Tai niekad nepavargstantys, visada žvalūs ir pasirengę padėti Lazdinių Adutiškio folkloro ansamblio dalyviai (ypač vadovė mokyt. P.Krivickienė). Šis ansamblis per 45 savo gyvavimo metus sukaupė, saugojo ir populiarino Adutiškio krašto liaudies dainas. Ačiū jiems už paramą, patarimus. O mes mokysimės, dainuosime ir džiaugsimės.

Aldona Burokaitė, folkloro ansamblio „Vosilkelė“ vadovė