Ekskursija į Pinigų muziejų ir „Dubingių žirgyną“

Spalio 15 dieną 6 klasės mokiniai ir Svirkų skyriaus 5 klasės mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją.
Pirmasis apsilankymas buvo Vilniuje Lietuvos banko Pinigų muziejuje. Čia, per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse, lankytojai gali susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Moderniame Pinigų muziejuje lankytojams suteikiama galimybė ne tik apžiūrėti vertingus eksponatus ir susipažinti su informaciniuose stenduose pateikta informacija, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese. Interaktyvios mokomosios priemonės stebėtoją paverčia dalyviu – jis gali savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek jis kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis. Virtualios ekspozicijos, teminiai filmai, žaidimai, specializuota interneto prieiga – visa tai galima rasti kompiuteriniuose terminaluose su jutikliniais ekranais. Daugiasluoksnėje muziejaus ekspozicijoje, kurioje susipina turtinga pinigų istorija ir šiandienos ekonominio gyvenimo aktualijos, įdomios informacijos ras kiekvienas.
Nepastebimai prabėgo laikas su šaunia gide. Atsiminimui parsivežėme 1 muštinio banknotą, kuriame įamžinti visi ekskursijos dalyviai.
Po pietų „McDonalde” važiavome į „Dubingių žirgyną“. Žirgyno teritorijoje mus pasitiko gausybė gyvūnų: elniai, danieliai, poniai, mini arkliukai, ožkytės ir avys.
Gidė ekskursiją pradėjo žirgų alėjoje. Čia mes grožėjomės fryzų, paintų, holšteinų bei Lietuvos jojamųjų veislių žirgais, mini arkliukais ir poniais. O karietų grožis taip ir viliojo pasivažinėti po rudenėjančio žirgyno gatveles.
Kartu su gide lankėmės mini zoologijos sode. Čia auginami muflonai, kupranugaris, gražuolės alpakos, veisiami greitakojai stručiai, išdidžiai vaikštinėja povai, o ežero saloje laisvai bėgioja triušiai ir įvairių veislių vištos, ežere plaukioja muskusinės antys.
Mokiniai labai susižavėjo žirgais, tad atsirado norinčių pajodinėti. Gidė tapo ir jojimo mokytoja.
Pasižvalgę po žirgyno teritoriją, besidalindami patirtais įspūdžiais, grįžome namo.

Klasių auklėtojos Larisa Ustinavičienė ir Renata Stunžėnienė