„Karjera 2016“

Gegužės 13 dieną, penktadienį, mūsų mokykloje vyko renginys „Karjera 2016“, skirtas karjeros ugdymui. Per pirmą pamoką mokiniams susirinko  karjeros pamokas vedė klasių vadovai.

Per antrą ir trečią pamokas mokiniai pristatė įvairias profesijas ( fotografų, gydytojų, dainininkų, policininkų, santechnikų, žurnalistų, virėjų, informatikų, teisėjų, sekretorių ir kitų ). Vaikai dainavo, rodė skaidres, vaidino. Buvo labai linksma ir visiems patiko.

Vėliau į mūsų renginį atvyko svečių. Renginyje dalyvavo Švenčionių rajono policijos komisariato atstovė Diana Stūglienė, Švenčionėlių urėdijos Adutiškio girininkijos girininkas Eimutis Valiukas, Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Andrejus Ustinovičius,  VSAT Ignalinos rinktinės Adutiškio pasienio užkardos vado pavaduotojas Ivanas Ščiuko, pasienietė Aušra Zubovienė,  Vilniaus teritorinės darbo biržos Švenčionių skyriaus atstovė Teresė Rimašienė.  Taip pat dalyvavo ir verslininkai: bitininkas Aleksandras Pupkevičius, autoserviso „Ausegra“ vadovas Arvydas Gailiušas ir UAB Adutiškio reabilitacijos ir slaugos centro vadovas Žydrūnas Eimutis.

Svečiai papasakojo mokiniams apie savo profesijas. Pasienio atstovai pristatė pasieniečio profesiją, paaiškino, kaip ją įgyti ir kokios karjeros galimybės. Dabar pasienio tarnyboje labiausiai trūksta kinologų,  pasienio tarnyba mielai lauktų tokių specialistų. Policininkė papasakojo apie policininko profesiją, parodė vaikams savo darbo priemones ir kaip jas naudoti. Girininkas papasakojo apie gamtosaugą ir apie profesijas, kurios reikalingos dirbant miške. Priešgaisrinės tarnybos atstovas sudomino mokinius gaisrininko,  gelbėtojo darbu, paaiškino, kur galima įgyti šią profesiją. Papasakojo, kaip apsisaugoti nuo gaisro ir kokie būna gaisro padariniai. Darbo biržos darbuotoja pristatė profesijas, kurias įgijus lengviausia įsidarbinti, kurios yra ne tokios populiarios. Supažindino su funkcijomis, kurias atlieka darbo birža, ir patarė nedelsiant kreiptis, jei iškyla įsidarbinimo problemų. Taip pat patarė apsilankyti internetinėje darbo biržos svetainėje, kurioje gausu informacijos. Arvydas Gailiušas įdomiai pasakojo apie šaltkalvio profesiją, kurią rinktis gali ir merginos. Beje, serviso vadovas akcentavo, kad kai kuriuos darbus  merginos atlieka kruopščiau ir geriau nei vaikinai, ypač jei tai susiję su apdaila. Svarbiausia yra meilė darbui – pabrėžė A. Gailiušas. Puiku, kai šaltkalvis mato ne metalo gabalą, o transporto priemonę, kuri turi būti saugi. Bitininkas Aleksandras Pupkevičius papasakojo, kaip įkūrė savo verslą, apie darbą su bitėmis, kad reikia mylėti ir saugoti bites, nes jos mums yra labai naudingos ir bičių išgaunami produktai yra labai reikalingi žmogui ne tik kaip maistas, bet ir kaip vaistai. Eimutis Žydrūnas kalbėdamas rėmėsi patarle, kad kiekvienas yra savo laimės kalvis. Patarė užsibrėžti tikslą ir jo siekti: mokytis kuo geriau, nevartoti alkoholio ir kitų kvaišalų, būti mandagiam, kantriam ir darbščiam.

Renginio pabaigoje mokiniai papasakojo, ką naujo sužinojo apie profesijas.  Kodėl reikalingi įvairių profesijų žmonės?

Svečiai palinkėjo mokiniams  gerų rezultatų, teisingai pasirinkti savo būsimą profesiją.

                                                                                       Ugdymo karjerai specialistė Kristina Grigel

Komentarai negalimi.

Pamokų laikas

Mokykloje

1 pamoka 8.00 – 8.45
2 pamoka 8.55 – 9.40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.10 – 12.55
6 pamoka 13.05 – 13.50
7 pamoka 14.00 – 14.45

2024 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829